Manchester City herstelt achterstand en wint groep
MANCHESTER (ANP) - Manchester City is door een zege op RB Leipzig al zeker van de eindwinst in groep G van de Champions League. De ploeg van coach Pep Guardiola won in eigen huis met 3-2 na een achterstand van 2-0.
Leipzig verraste de kampioen van Engeland en titelverdediger van de Champions League in de eerste helft. Na 13 minuten was het al raak. Een verre uittrap van keeper Janis Blaswich bood Loïs Openda de kans om vrij naar het doel van keeper Stefan Ortega te rennen en de openingsgoal te maken. De Belg maakte even later na aangeven van Xavi Simons de tweede voor de Duitse ploeg.
City toonde in de tweede helft dat het een nederlaag niet zag zitten. Erling Haaland nam de aansluitingstreffer voor zijn rekening en dat was al zijn veertigste goal in de Champions League. De Noor had daar slecht 35 wedstrijden voor nodig. Phil Foden zorgde na zeventig minuten voor de gelijkmaker. Julián Álvarez schoot vlak voor tijd de thuisploeg alsnog naar de overwinning.
Simons moest na drie kwartier het veld af. Hij kreeg een tik en had daar last van. Nathan Aké begon op de bank bij City, maar speelde wel de hele tweede helft mee.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
15 uur geleden