Manchester City herstelt achterstand en wint groep
MANCHESTER (ANP) - Manchester City is door een zege op RB Leipzig al zeker van de eindwinst in groep G van de Champions League. De ploeg van coach Pep Guardiola won in eigen huis met 3-2 na een achterstand van 2-0.
Leipzig verraste de kampioen van Engeland en titelverdediger van de Champions League in de eerste helft. Na 13 minuten was het al raak. Een verre uittrap van keeper Janis Blaswich bood Loïs Openda de kans om vrij naar het doel van keeper Stefan Ortega te rennen en de openingsgoal te maken. De Belg maakte even later na aangeven van Xavi Simons de tweede voor de Duitse ploeg.
City toonde in de tweede helft dat het een nederlaag niet zag zitten. Erling Haaland nam de aansluitingstreffer voor zijn rekening en dat was al zijn veertigste goal in de Champions League. De Noor had daar slecht 35 wedstrijden voor nodig. Phil Foden zorgde na zeventig minuten voor de gelijkmaker. Julián Álvarez schoot vlak voor tijd de thuisploeg alsnog naar de overwinning.
Simons moest na drie kwartier het veld af. Hij kreeg een tik en had daar last van. Nathan Aké begon op de bank bij City, maar speelde wel de hele tweede helft mee.
Meer uit Voetbal
PISA (ANP) - Napoli heeft zich op de voorlaatste speeldag verzekerd van een ticket voor de Champions League. De ploeg van Sam Beukema won met 3-0 bij Pisa. Het AS Roma van Donyell Malen en Devyne Rensch maakt ook een goede kans op deelname aan het belangrijkste Europese toernooi na een 2-0-zege in de derby tegen Lazio.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
17 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
17 uur geleden