Manchester City herstelt achterstand en wint groep
MANCHESTER (ANP) - Manchester City is door een zege op RB Leipzig al zeker van de eindwinst in groep G van de Champions League. De ploeg van coach Pep Guardiola won in eigen huis met 3-2 na een achterstand van 2-0.
Leipzig verraste de kampioen van Engeland en titelverdediger van de Champions League in de eerste helft. Na 13 minuten was het al raak. Een verre uittrap van keeper Janis Blaswich bood Loïs Openda de kans om vrij naar het doel van keeper Stefan Ortega te rennen en de openingsgoal te maken. De Belg maakte even later na aangeven van Xavi Simons de tweede voor de Duitse ploeg.
City toonde in de tweede helft dat het een nederlaag niet zag zitten. Erling Haaland nam de aansluitingstreffer voor zijn rekening en dat was al zijn veertigste goal in de Champions League. De Noor had daar slecht 35 wedstrijden voor nodig. Phil Foden zorgde na zeventig minuten voor de gelijkmaker. Julián Álvarez schoot vlak voor tijd de thuisploeg alsnog naar de overwinning.
Simons moest na drie kwartier het veld af. Hij kreeg een tik en had daar last van. Nathan Aké begon op de bank bij City, maar speelde wel de hele tweede helft mee.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
11 uur geleden