Manchester City herstelt achterstand en wint groep
MANCHESTER (ANP) - Manchester City is door een zege op RB Leipzig al zeker van de eindwinst in groep G van de Champions League. De ploeg van coach Pep Guardiola won in eigen huis met 3-2 na een achterstand van 2-0.
Leipzig verraste de kampioen van Engeland en titelverdediger van de Champions League in de eerste helft. Na 13 minuten was het al raak. Een verre uittrap van keeper Janis Blaswich bood Loïs Openda de kans om vrij naar het doel van keeper Stefan Ortega te rennen en de openingsgoal te maken. De Belg maakte even later na aangeven van Xavi Simons de tweede voor de Duitse ploeg.
City toonde in de tweede helft dat het een nederlaag niet zag zitten. Erling Haaland nam de aansluitingstreffer voor zijn rekening en dat was al zijn veertigste goal in de Champions League. De Noor had daar slecht 35 wedstrijden voor nodig. Phil Foden zorgde na zeventig minuten voor de gelijkmaker. Julián Álvarez schoot vlak voor tijd de thuisploeg alsnog naar de overwinning.
Simons moest na drie kwartier het veld af. Hij kreeg een tik en had daar last van. Nathan Aké begon op de bank bij City, maar speelde wel de hele tweede helft mee.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
2 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
3 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
10 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
10 uur geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
21 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
22 uur geleden