Manchester City heeft landstitel na zege op Everton bijna binnen
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft de negende landstitel bijna binnen. Het elftal van trainer Pep Guardiola won zondag met 3-0 bij Everton en heeft met nog drie speelronden te gaan een voorsprong van 4 punten op Arsenal. De Londenaren spelen later op zondag nog tegen Brighton & Hove Albion, maar hebben daarna nog maar twee wedstrijden te spelen.
Ilkay Gündogan blonk uit bij Manchester City. De Duitser opende in de 37e minuut op fraaie wijze de score. Gündogan nam, met zijn rug naar het doel, de bal op zijn bovenbeen aan en scoorde vervolgens met een soort halve omhaal. Vrijwel direct daarna gaf Gündogan de assist bij de tweede treffer, een kopbal van topscorer Erling Haaland.
Gündogan zorgde in de 51e minuut voor een nog grotere voorsprong. Dit keer schoot hij een vrije trap fraai in het doel.
Resterend programma
Manchester City, dat de Engelse titel voor het derde jaar op rij kan winnen, neemt het de laatste drie speelronden op tegen Chelsea, Brighton & Hove Albion en Brentford. Komende woensdag wacht eerst de tweede wedstrijd tegen Real Madrid in de halve finales van de Champions League. Het eerste duel eindigde in 1-1. Manchester City speelt begin juni ook nog de finale van de FA Cup tegen Manchester United.
Everton staat na het verlies nog steeds zeventiende. Die positie is aan het einde van de competitie net genoeg om in de Premier League te blijven.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Bondscoach Walid Regragui van Marokko noemde het bereiken van de halve finales van de Afrika Cup "historisch", maar hij waarschuwde meteen voor te veel euforie. "We hebben nog niets", sprak hij na de winst (2-0) op Kameroen in de kwartfinales.
43 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.
11 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
18 uur geleden