Manchester City heeft landstitel na zege op Everton bijna binnen
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft de negende landstitel bijna binnen. Het elftal van trainer Pep Guardiola won zondag met 3-0 bij Everton en heeft met nog drie speelronden te gaan een voorsprong van 4 punten op Arsenal. De Londenaren spelen later op zondag nog tegen Brighton & Hove Albion, maar hebben daarna nog maar twee wedstrijden te spelen.
Ilkay Gündogan blonk uit bij Manchester City. De Duitser opende in de 37e minuut op fraaie wijze de score. Gündogan nam, met zijn rug naar het doel, de bal op zijn bovenbeen aan en scoorde vervolgens met een soort halve omhaal. Vrijwel direct daarna gaf Gündogan de assist bij de tweede treffer, een kopbal van topscorer Erling Haaland.
Gündogan zorgde in de 51e minuut voor een nog grotere voorsprong. Dit keer schoot hij een vrije trap fraai in het doel.
Resterend programma
Manchester City, dat de Engelse titel voor het derde jaar op rij kan winnen, neemt het de laatste drie speelronden op tegen Chelsea, Brighton & Hove Albion en Brentford. Komende woensdag wacht eerst de tweede wedstrijd tegen Real Madrid in de halve finales van de Champions League. Het eerste duel eindigde in 1-1. Manchester City speelt begin juni ook nog de finale van de FA Cup tegen Manchester United.
Everton staat na het verlies nog steeds zeventiende. Die positie is aan het einde van de competitie net genoeg om in de Premier League te blijven.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
6 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
13 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
18 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
18 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
1 dag geleden