Manchester City heeft landstitel na zege op Everton bijna binnen
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft de negende landstitel bijna binnen. Het elftal van trainer Pep Guardiola won zondag met 3-0 bij Everton en heeft met nog drie speelronden te gaan een voorsprong van 4 punten op Arsenal. De Londenaren spelen later op zondag nog tegen Brighton & Hove Albion, maar hebben daarna nog maar twee wedstrijden te spelen.
Ilkay Gündogan blonk uit bij Manchester City. De Duitser opende in de 37e minuut op fraaie wijze de score. Gündogan nam, met zijn rug naar het doel, de bal op zijn bovenbeen aan en scoorde vervolgens met een soort halve omhaal. Vrijwel direct daarna gaf Gündogan de assist bij de tweede treffer, een kopbal van topscorer Erling Haaland.
Gündogan zorgde in de 51e minuut voor een nog grotere voorsprong. Dit keer schoot hij een vrije trap fraai in het doel.
Resterend programma
Manchester City, dat de Engelse titel voor het derde jaar op rij kan winnen, neemt het de laatste drie speelronden op tegen Chelsea, Brighton & Hove Albion en Brentford. Komende woensdag wacht eerst de tweede wedstrijd tegen Real Madrid in de halve finales van de Champions League. Het eerste duel eindigde in 1-1. Manchester City speelt begin juni ook nog de finale van de FA Cup tegen Manchester United.
Everton staat na het verlies nog steeds zeventiende. Die positie is aan het einde van de competitie net genoeg om in de Premier League te blijven.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
1 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
13 uur geleden