Manchester City heeft landstitel na zege op Everton bijna binnen
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft de negende landstitel bijna binnen. Het elftal van trainer Pep Guardiola won zondag met 3-0 bij Everton en heeft met nog drie speelronden te gaan een voorsprong van 4 punten op Arsenal. De Londenaren spelen later op zondag nog tegen Brighton & Hove Albion, maar hebben daarna nog maar twee wedstrijden te spelen.
Ilkay Gündogan blonk uit bij Manchester City. De Duitser opende in de 37e minuut op fraaie wijze de score. Gündogan nam, met zijn rug naar het doel, de bal op zijn bovenbeen aan en scoorde vervolgens met een soort halve omhaal. Vrijwel direct daarna gaf Gündogan de assist bij de tweede treffer, een kopbal van topscorer Erling Haaland.
Gündogan zorgde in de 51e minuut voor een nog grotere voorsprong. Dit keer schoot hij een vrije trap fraai in het doel.
Resterend programma
Manchester City, dat de Engelse titel voor het derde jaar op rij kan winnen, neemt het de laatste drie speelronden op tegen Chelsea, Brighton & Hove Albion en Brentford. Komende woensdag wacht eerst de tweede wedstrijd tegen Real Madrid in de halve finales van de Champions League. Het eerste duel eindigde in 1-1. Manchester City speelt begin juni ook nog de finale van de FA Cup tegen Manchester United.
Everton staat na het verlies nog steeds zeventiende. Die positie is aan het einde van de competitie net genoeg om in de Premier League te blijven.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
9 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
7 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
17 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
17 uur geleden