Manchester City halvefinalist FA Cup na zege op Southampton
SOUTHAMPTON (ANP) - Manchester City heeft ten koste van Southampton de halve finales van de FA Cup bereikt. Drie doelpunten van de ploeg van trainer Pep Guardiola in de tweede helft waren genoeg om de nummer 11 van de Premier League te verslaan: 1-4. Zo is de Engelse koploper na Chelsea en Crystal Palace de derde halvefinalist in het bekertoernooi.
Raheem Sterling opende al vroeg de score, door op aangeven van Gabriel Jesus van dichtbij binnen te schuiven. City, waar verdediger Nathan Aké op de bank begon, wist die voorsprong niet vast te houden tot de rust. De Spanjaard Aymeric Laporte passeerde in de blessuretijd van de eerste helft ongelukkig zijn eigen doelman.
Een strafschop voor City een kwartier na de pauze hielp de club uit Manchester weer aan de leiding. Kevin De Bruyne schoot laag raak. Invaller Phil Foden zorgde even later met een hard afstandsschot voor de 3-1. De eveneens ingevallen Riyad Mahrez maakte de laatste treffer. Aké kwam in de 83e minuut in het veld.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
7 uur geleden