Manchester City haalt na Haaland ook doelman weg uit Bundesliga
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft opnieuw een speler weggehaald uit de Duitse voetbalcompetitie. Na spits Erling Haaland komt ook doelman Stefan Ortega naar de Engelse kampioen. De 29-jarige Duitser ondertekende een contract voor drie jaar in Manchester.
Ortega komt transfervrij over van de Duitse club Arminia Bielefeld, die afgelopen seizoen degradeerde uit de Bundesliga. Ortega was vijf jaar lang de eerste keus onder de lat bij Arminia Bielefeld. Hij speelde daarvoor ook voor 1860 München.
Ortega wordt bij Manchester City reservekeeper achter de Braziliaan Ederson. "Ik heb genoten van mijn tijd in Duitsland, maar de kans om voor City in de Premier League te spelen, kon ik niet laten lopen", aldus Ortega. De club van trainer Pep Guardiola nam eerder de Noorse topscorer Haaland voor naar verluidt 75 miljoen euro over van Borussia Dortmund.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Voor Ajax is het bespreekbaar dat de club van de beurs gaat. "Maar we gaan vooral onderzoeken hoe we ons voetbalbedrijf efficiënter kunnen maken", vertelde vicevoorzitter Dirk Anbeek van de raad van commissarissen van de club uit Amsterdam tijdens een algemene vergadering voor aandeelhouders in de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim is ook de komende duels interim-trainer van Ajax. Dat zei algemeen directeur Menno Geelen tijdens een algemene vergadering voor aandeelhouders in de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van Portugal verlaten. De 40-jarige aanvaller kreeg donderdag een rode kaart in het verloren uitduel met Ierland (2-0) en is automatisch geschorst voor de volgende wedstrijd zondag tegen Armenië.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo was zijn emoties nauwelijks de baas na de ruime zege op El Salvador in het kwalificatietoernooi voor het WK (4-0). "Er gaat zoveel in mij om", zei hij op een persconferentie. "Mijn vrouw belde me net huilend op. Dat zegt genoeg. We zijn nog één stap verwijderd van die ene heel grote droom."
8 uur geledenBERMUDA (ANP) - Curaçao heeft met winst op Bermuda een belangrijke stap gezet op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat won de uitwedstrijd met 0-7. Curaçao plaatste zich nog nooit voor de eindronde van een WK voetbal.
15 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft met een 4-0-thuiszege in Paramaribo op El Salvador een volgende stap gezet richting het WK voetbal van volgend jaar. De 'Natio' van bondscoach Stanley Menzo kan zich volgende week in de uitwedstrijd tegen Guatemala voor het eerst in de geschiedenis plaatsen voor het eindtoernooi.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk is zeker van het WK voetbal. De Fransen hadden op donderdagavond aan een 4-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als winnaar van Groep D naar het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan.
20 uur geleden