Manchester City haalt in Premier League flink uit bij Bournemouth
BOURNEMOUTH (ANP) - Manchester City is Arsenal in de Premier League van Engeland weer tot op 2 punten genaderd. De kampioen en huidige nummer 2 won zaterdag zonder moeite bij Bournemouth, 1-4. Arsenal had eerder op de dag al Leicester City verslagen, 0-1.
Julián Álvarez zette Manchester City na een kwartier op voorsprong. De Argentijn scoorde in de rebound, nadat Erling Haaland de lat had geraakt. Na een half uur maakte de Noorse spits er zelf 2-0 van. Dat deed hij nadat Phil Foden de bal had teruggelegd.
Het betekende alweer de 27e treffer van Haaland dit seizoen in de Premier League (in zijn 24e wedstrijd), een clubrecord. Dat stond op naam van de Argentijn Sergio Agüero, die in de jaargang 2014-2015 al eens 26 keer scoorde in de competitie voor de club uit Manchester.
Eigen doelpunt
Nog voor rust zorgde Foden voor 3-0, na slecht uitverdedigen bij de tegenstander. Na de hervatting liep City verder uit door Álvarez, die doel trof met een schot dat van richting werd veranderd door Chris Mepham. De speler uit Wales kreeg het doelpunt derhalve op zijn naam. In de slotfase scoorde Jefferson Lerma nog voor de thuisclub.
De Nederlandse international Nathan Aké was zoals bijna altijd dit seizoen basisspeler bij City.
Manchester United, de nummer 3 van de ranglijst, speelt zondag de finale van de League Cup tegen Newcastle United. Beide clubs hebben dit weekeinde daarom geen verplichtingen in de Premier League.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
18 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
23 uur geleden