Manchester City haalt in Premier League flink uit bij Bournemouth
BOURNEMOUTH (ANP) - Manchester City is Arsenal in de Premier League van Engeland weer tot op 2 punten genaderd. De kampioen en huidige nummer 2 won zaterdag zonder moeite bij Bournemouth, 1-4. Arsenal had eerder op de dag al Leicester City verslagen, 0-1.
Julián Álvarez zette Manchester City na een kwartier op voorsprong. De Argentijn scoorde in de rebound, nadat Erling Haaland de lat had geraakt. Na een half uur maakte de Noorse spits er zelf 2-0 van. Dat deed hij nadat Phil Foden de bal had teruggelegd.
Het betekende alweer de 27e treffer van Haaland dit seizoen in de Premier League (in zijn 24e wedstrijd), een clubrecord. Dat stond op naam van de Argentijn Sergio Agüero, die in de jaargang 2014-2015 al eens 26 keer scoorde in de competitie voor de club uit Manchester.
Eigen doelpunt
Nog voor rust zorgde Foden voor 3-0, na slecht uitverdedigen bij de tegenstander. Na de hervatting liep City verder uit door Álvarez, die doel trof met een schot dat van richting werd veranderd door Chris Mepham. De speler uit Wales kreeg het doelpunt derhalve op zijn naam. In de slotfase scoorde Jefferson Lerma nog voor de thuisclub.
De Nederlandse international Nathan Aké was zoals bijna altijd dit seizoen basisspeler bij City.
Manchester United, de nummer 3 van de ranglijst, speelt zondag de finale van de League Cup tegen Newcastle United. Beide clubs hebben dit weekeinde daarom geen verplichtingen in de Premier League.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
10 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
10 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
11 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
12 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
16 uur geleden