Manchester City haalt in Premier League flink uit bij Bournemouth
BOURNEMOUTH (ANP) - Manchester City is Arsenal in de Premier League van Engeland weer tot op 2 punten genaderd. De kampioen en huidige nummer 2 won zaterdag zonder moeite bij Bournemouth, 1-4. Arsenal had eerder op de dag al Leicester City verslagen, 0-1.
Julián Álvarez zette Manchester City na een kwartier op voorsprong. De Argentijn scoorde in de rebound, nadat Erling Haaland de lat had geraakt. Na een half uur maakte de Noorse spits er zelf 2-0 van. Dat deed hij nadat Phil Foden de bal had teruggelegd.
Het betekende alweer de 27e treffer van Haaland dit seizoen in de Premier League (in zijn 24e wedstrijd), een clubrecord. Dat stond op naam van de Argentijn Sergio Agüero, die in de jaargang 2014-2015 al eens 26 keer scoorde in de competitie voor de club uit Manchester.
Eigen doelpunt
Nog voor rust zorgde Foden voor 3-0, na slecht uitverdedigen bij de tegenstander. Na de hervatting liep City verder uit door Álvarez, die doel trof met een schot dat van richting werd veranderd door Chris Mepham. De speler uit Wales kreeg het doelpunt derhalve op zijn naam. In de slotfase scoorde Jefferson Lerma nog voor de thuisclub.
De Nederlandse international Nathan Aké was zoals bijna altijd dit seizoen basisspeler bij City.
Manchester United, de nummer 3 van de ranglijst, speelt zondag de finale van de League Cup tegen Newcastle United. Beide clubs hebben dit weekeinde daarom geen verplichtingen in de Premier League.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
2 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 dag geleden