Manchester City gaat door met winnen in Premier League
MANCHESTER (ANP) - Manchester City lijkt hard op weg naar het kampioenschap van de Premier League. De Spaanse coach Pep Guardiola zag zijn elftal zaterdag winnen van Tottenham Hotspur, 3-0. De voorsprong op achtervolger Leicester City is 7 punten, met nog een extra wedstrijd voor de boeg ook. De Spurs zijn inmiddels afgezakt naar de achtste plaats.
Na 23 minuten kreeg City een strafschop, na een vermeende overtreding op de Duitser Ilkay Gündogan. De Spanjaard Rodri benutte het buitenkansje, al zat doelman Hugo Lloris nog met de hand aan de bal die hij misschien wel had moeten hebben.
Kort ervoor was Manchester City ontsnapt aan een achterstand. Buiten bereik van keeper Ederson schoot Harry Kane een vrije trap op de binnenkant van de paal.
Vlak na de hervatting liep City verder uit. Gündogan schoot van dichtbij raak, na een solo van Raheem Sterling. De Duitser maakte ook de 3-0. Opvallend was dat de assist kwam van de voet van Ederson, de doelman die vanuit zijn eigen strafschopgebied zijn medespeler met een prachtige trap in het andere strafschopgebied lanceerde. Gündogan moest kort na zijn tweede treffer wel geblesseerd van het veld.
Steven Bergwijn bleef op de bank bij Tottenham, dat Gareth Bale nog wel zag invallen.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
13 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
14 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
16 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
17 uur geleden