Manchester City en Internazionale scoren niet
MANCHESTER (ANP) - Manchester City is de Champions League begonnen met een gelijkspel. Noch de Britten noch de Italianen van Internazionale wisten te scoren in het Etihad-stadion van Manchester.
City trad aan zonder de geblesseerde Nathan Aké. Bij Inter zaten twee andere Oranje-internationals, Stefan de Vrij en Denzel Dumfries, op de bank. Zij zagen tot de rust een duel zonder veel kansen, al was spits Erling Haaland een keer dicht bij zijn honderdste treffer voor City. Bij Inter waren de beste kansen voor Marcus Thuram, maar de Fransman was slordig in de afwerking. Kort voor rust brak Carlos Augusto aan de linkerkant door, maar City-doelman Ederson kon er een hoekschop van maken.
City-aanvoerder Kevin De Bruyne leek zich even daarvoor te hebben verstapt en kwam na de pauze niet meer terug. Coach Pep Guardiola bracht Ilkay Gündogan en Phil Foden.
Keepers doen hun werk
City, in een nieuw shirt dat gebaseerd is op de hoes van het eerste album van de uit Manchester afkomstige band Oasis, drong naarmate de tweede helft vorderde Inter naar achteren. Foden kreeg in de 68e minuut de beste kans, maar doelman Yann Sommer stond goed opgesteld.
De net als Dumfries ingevallen Henrikh Mkhitaryan verzuimde Inter tegen de verhouding in op voorsprong te zetten, terwijl Sommer ook goed ingreep na een schot van Josko Gvardiol. De snelle Belg Jérémy Doku kwam erin bij City, maar ook hij slaagde er niet in een doelpuntloos gelijkspel te voorkomen.
Meer uit Voetbal
DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
2 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
5 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
10 uur geleden