Manchester City en Internazionale scoren niet
MANCHESTER (ANP) - Manchester City is de Champions League begonnen met een gelijkspel. Noch de Britten noch de Italianen van Internazionale wisten te scoren in het Etihad-stadion van Manchester.
City trad aan zonder de geblesseerde Nathan Aké. Bij Inter zaten twee andere Oranje-internationals, Stefan de Vrij en Denzel Dumfries, op de bank. Zij zagen tot de rust een duel zonder veel kansen, al was spits Erling Haaland een keer dicht bij zijn honderdste treffer voor City. Bij Inter waren de beste kansen voor Marcus Thuram, maar de Fransman was slordig in de afwerking. Kort voor rust brak Carlos Augusto aan de linkerkant door, maar City-doelman Ederson kon er een hoekschop van maken.
City-aanvoerder Kevin De Bruyne leek zich even daarvoor te hebben verstapt en kwam na de pauze niet meer terug. Coach Pep Guardiola bracht Ilkay Gündogan en Phil Foden.
Keepers doen hun werk
City, in een nieuw shirt dat gebaseerd is op de hoes van het eerste album van de uit Manchester afkomstige band Oasis, drong naarmate de tweede helft vorderde Inter naar achteren. Foden kreeg in de 68e minuut de beste kans, maar doelman Yann Sommer stond goed opgesteld.
De net als Dumfries ingevallen Henrikh Mkhitaryan verzuimde Inter tegen de verhouding in op voorsprong te zetten, terwijl Sommer ook goed ingreep na een schot van Josko Gvardiol. De snelle Belg Jérémy Doku kwam erin bij City, maar ook hij slaagde er niet in een doelpuntloos gelijkspel te voorkomen.
Meer uit Voetbal
WOLVERHAMPTON (ANP) - Tottenham Hotspur zit ondanks een 1-0-overwinning bij het al gedegradeerde Wolverhampton Wanderers op zaterdag nog altijd in de degradatieproblemen. João Palhinha maakte het enige doelpunt van de middag. De Spurs staan met nog vier speelronden te gaan achttiende, een plek die aan het eind van het seizoen directe degradatie betekent. Nummer 17 West Ham United won zaterdag ook, met 2-1 van Everton, en blijft daarmee 2 punten voor op Tottenham.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met een 3-1-overwinning op Crystal Palace goede zaken gedaan in de strijd om Champions League-tickets. De ploeg van trainer Arne Slot staat met nog vier wedstrijden te gaan vierde met 58 punten, evenveel als nummer 3 Manchester United en nummer 5 Aston Villa. Brighton & Hove Albion staat zesde op 50 punten. De top 5 mag volgend seizoen aantreden in de Europese topcompetitie. Als Arsenal de Champions League wint, geldt dat ook voor de nummer 6.
1 uur geledenMAINZ (ANP) - Bayern München heeft met een goede tweede helft een tweede nederlaag in de competitie voorkomen. De ploeg van coach Vincent Kompany, die afgelopen zondag al kampioen werd, kwam terug van een 3-0-achterstand en won bij FSV Mainz met 4-3.
1 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Xavi Simons is zaterdag in een competitieduel van zijn club Tottenham Hotspur met Wolverhampton Wanderers geblesseerd uitgevallen. Na een uur spelen raakte de Oranje-international geblesseerd aan zijn knie. Hij werd aan de rand van het veld verzorgd, ging even staan, maar moest daarna toch weer gaan liggen. Hij werd per brancard van het veld gehaald.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur noemt de ongeregeldheden tijdens het definitief gestaakte thuisduel met Vitesse vrijdagavond "in alle opzichten onacceptabel". De wedstrijd in de laatste speelronde van de eerste divisie werd meermaals stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt nadat de aanhang van Vitesse vuurwerk had gegooid richting het veld en de thuisvakken.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.
9 uur geleden