Manchester City en Haaland leven op tegen West Ham United
MANCHESTER (ANP) - Aan de hand van de weer opgeleefde Erling Haaland is Manchester City het nieuwe kalenderjaar begonnen met de grootste zege sinds oktober. De huidige nummer 6 van de ranglijst versloeg thuis middenmoter West Ham United met 4-1.
Het was voor het teruggevallen City pas de derde overwinning in de laatste vijftien wedstrijden in alle competities. Na de zege op Leicester City van vorige week betekende het de eerste keer in ruim twee maanden tijd dat de formatie van Pep Guardiola twee keer op rij wist te winnen. Nathan Aké (City) werd na een uur gewisseld, Crysencio Summerville (West Ham) speelde de hele wedstrijd.
De gevaarlijke Savinho schoot in de tiende minuut via West Ham-speler Vladimír Coufal de 1-0 van City binnen, waarna de Braziliaan Haaland in staat stelde de score te verdubbelen. Haaland, die sinds eind oktober slechts drie competitietreffers had gemaakt, maakte na rust zijn tweede doelpunt van de middag. Op aangeven van opnieuw Savinho wipte hij de bal fraai over de keeper. Phil Foden tekende voor de 4-0, voordat Niclas Füllkrug wat terugdeed, 4-1.
Chelsea verspeelde voor de vierde keer op rij punten. De nummer 4 van Engeland bleef bij Crystal Palace steken op 1-1. Cole Palmer zette de bezoekers snel op 1-0, maar Jean-Philippe Mateta maakte in de slotfase gelijk. Trainer Ruud van Nistelrooij verloor met Leicester City bij Aston Villa: 2-1. Het Bournemouth van Justin Kluivert en Dean Huijsen versloeg Everton met 1-0. Sepp van den Berg en Mark Flekken boekten met Brentford een ruime zege bij Southampton: 0-5.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
14 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
18 uur geleden