Manchester City en Haaland leven op tegen West Ham United
MANCHESTER (ANP) - Aan de hand van de weer opgeleefde Erling Haaland is Manchester City het nieuwe kalenderjaar begonnen met de grootste zege sinds oktober. De huidige nummer 6 van de ranglijst versloeg thuis middenmoter West Ham United met 4-1.
Het was voor het teruggevallen City pas de derde overwinning in de laatste vijftien wedstrijden in alle competities. Na de zege op Leicester City van vorige week betekende het de eerste keer in ruim twee maanden tijd dat de formatie van Pep Guardiola twee keer op rij wist te winnen. Nathan Aké (City) werd na een uur gewisseld, Crysencio Summerville (West Ham) speelde de hele wedstrijd.
De gevaarlijke Savinho schoot in de tiende minuut via West Ham-speler Vladimír Coufal de 1-0 van City binnen, waarna de Braziliaan Haaland in staat stelde de score te verdubbelen. Haaland, die sinds eind oktober slechts drie competitietreffers had gemaakt, maakte na rust zijn tweede doelpunt van de middag. Op aangeven van opnieuw Savinho wipte hij de bal fraai over de keeper. Phil Foden tekende voor de 4-0, voordat Niclas Füllkrug wat terugdeed, 4-1.
Chelsea verspeelde voor de vierde keer op rij punten. De nummer 4 van Engeland bleef bij Crystal Palace steken op 1-1. Cole Palmer zette de bezoekers snel op 1-0, maar Jean-Philippe Mateta maakte in de slotfase gelijk. Trainer Ruud van Nistelrooij verloor met Leicester City bij Aston Villa: 2-1. Het Bournemouth van Justin Kluivert en Dean Huijsen versloeg Everton met 1-0. Sepp van den Berg en Mark Flekken boekten met Brentford een ruime zege bij Southampton: 0-5.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
15 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
19 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
21 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden