Manchester City en Haaland leven op tegen West Ham United
MANCHESTER (ANP) - Aan de hand van de weer opgeleefde Erling Haaland is Manchester City het nieuwe kalenderjaar begonnen met de grootste zege sinds oktober. De huidige nummer 6 van de ranglijst versloeg thuis middenmoter West Ham United met 4-1.
Het was voor het teruggevallen City pas de derde overwinning in de laatste vijftien wedstrijden in alle competities. Na de zege op Leicester City van vorige week betekende het de eerste keer in ruim twee maanden tijd dat de formatie van Pep Guardiola twee keer op rij wist te winnen. Nathan Aké (City) werd na een uur gewisseld, Crysencio Summerville (West Ham) speelde de hele wedstrijd.
De gevaarlijke Savinho schoot in de tiende minuut via West Ham-speler Vladimír Coufal de 1-0 van City binnen, waarna de Braziliaan Haaland in staat stelde de score te verdubbelen. Haaland, die sinds eind oktober slechts drie competitietreffers had gemaakt, maakte na rust zijn tweede doelpunt van de middag. Op aangeven van opnieuw Savinho wipte hij de bal fraai over de keeper. Phil Foden tekende voor de 4-0, voordat Niclas Füllkrug wat terugdeed, 4-1.
Chelsea verspeelde voor de vierde keer op rij punten. De nummer 4 van Engeland bleef bij Crystal Palace steken op 1-1. Cole Palmer zette de bezoekers snel op 1-0, maar Jean-Philippe Mateta maakte in de slotfase gelijk. Trainer Ruud van Nistelrooij verloor met Leicester City bij Aston Villa: 2-1. Het Bournemouth van Justin Kluivert en Dean Huijsen versloeg Everton met 1-0. Sepp van den Berg en Mark Flekken boekten met Brentford een ruime zege bij Southampton: 0-5.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
5 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
9 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
12 uur geleden