Manchester City en FC Porto winnen hun laatste groepsduel
MANCHESTER (ANP) - Het al geplaatste Manchester City heeft Marseille tijdens het laatste groepsduel in de Champions League op eigen veld verslagen met 3-0. Groepsgenoot FC Porto, ook al zeker van overwintering in het toernooi, won met 2-0 bij Olympiakos Piraeus.
In poule C stond alleen nog de derde plaats op het spel omdat Manchester City al zeker was van groepswinst en FC Porto de tweede plaats niet meer kon verliezen. Olympiakos incasseerde over alle groepswedstrijden uiteindelijk drie treffers minder dan Marseille, waardoor de Grieken na de winterstop in zestiende finales van de Europa League uitkomen.
Bij de ploeg uit Manchester waren Ferran Torres en de invallers Sergio Agüero en Raheem Sterling na rust verantwoordelijk voor de doelpunten. Nathan Aké begon aan de aftrap bij de Engelsen en Kevin Strootman viel bij Marseille een kwartier voor tijd in.
In Griekenland zette Porto-middenvelder Otávio zijn ploeg vroeg op voorsprong met een rake penalty. Mateus Uribe maakte de 2-0. De Portugees Rúben Semedo moest bij Olympiakos het veld verlaten na zijn tweede gele kaart.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.
5 uur geledenGIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
14 uur geleden