Manchester City en FC Porto winnen hun laatste groepsduel
MANCHESTER (ANP) - Het al geplaatste Manchester City heeft Marseille tijdens het laatste groepsduel in de Champions League op eigen veld verslagen met 3-0. Groepsgenoot FC Porto, ook al zeker van overwintering in het toernooi, won met 2-0 bij Olympiakos Piraeus.
In poule C stond alleen nog de derde plaats op het spel omdat Manchester City al zeker was van groepswinst en FC Porto de tweede plaats niet meer kon verliezen. Olympiakos incasseerde over alle groepswedstrijden uiteindelijk drie treffers minder dan Marseille, waardoor de Grieken na de winterstop in zestiende finales van de Europa League uitkomen.
Bij de ploeg uit Manchester waren Ferran Torres en de invallers Sergio Agüero en Raheem Sterling na rust verantwoordelijk voor de doelpunten. Nathan Aké begon aan de aftrap bij de Engelsen en Kevin Strootman viel bij Marseille een kwartier voor tijd in.
In Griekenland zette Porto-middenvelder Otávio zijn ploeg vroeg op voorsprong met een rake penalty. Mateus Uribe maakte de 2-0. De Portugees Rúben Semedo moest bij Olympiakos het veld verlaten na zijn tweede gele kaart.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
4 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
7 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
9 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
11 uur geleden