Manchester City denkt dat Haaland 'X Factor' kan zijn in Europa
MANCHESTER (ANP) - In het streven nu eindelijk eens de Champions League te winnen, kan Erling Haaland voor Manchester City dit seizoen wel eens de 'X Factor' zijn. Dat zei Ilkay Gündogan, middenvelder van de Engelse kampioen. City speelt woensdag in het Europese toptoernooi tegen Borussia Dortmund, uitgerekend de vorige club van de Noorse superspits.
"Een spits van zijn niveau kan het verschil maken in de grote wedstrijden", aldus Gündogan, die ook een verleden in Dortmund heeft. "Laten we het hopen. Haaland is geweldig begonnen aan zijn eerste seizoen in de Engelse competitie. Het winnen van de Champions League is onze grote droom. We zijn er vaak dichtbij geweest, maar het is ons nooit gelukt. Misschien dat het met hem wel lukt."
Vorig seizoen verloor de formatie van trainer Pep Guardiola in de halve finales van de latere winnaar Real Madrid. Daarvoor verloor City in de finale van het Londense Chelsea. Gündogan: "Op dit hoge niveau geven details vaak de doorslag. We konden helaas niet afdwingen dat die in ons voordeel uitvielen. Maar we geven het niet op en hebben met Haaland nu een bijzondere troef in handen."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.
24 minuten geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
48 minuten geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
5 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
12 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
1 dag geleden