Manchester City declasseert Aston Villa
BIRMINGHAM (ANP) - Manchester City heeft Aston Villa met 6-1 gedeclasseerd. Sergio Agüero nam in Birmingham drie doelpunten voor zijn rekening en is nu de meest scorende buitenlandse speler in de Premier League ooit. Agüero bracht zijn totaal op 177 en schoot daardoor Thierry Henry uit de boeken. Henry kwam bij Arsenal 175 keer tot scoren.
Bovendien evenaarde de Argentijnse spits Frank Lampard, die vierde staat in de topscorerslijst van de Premier League. Alleen Alan Shearer (260), Wayne Rooney (208) en Andy Cole (187) waren vaker trefzeker.
De ruststand was 0-4 en Riyad Mahrez nam de eerste twee doelpunten voor zijn rekening. Ook Gabriel Jesus kwam tot scoren op Villa Park, waar veel fans na de eerste helft hun conclusies trokken en huiswaarts keerden. Zij zagen niet dat oud-Ajacied Anwar El Ghazi in blessuretijd nog een penalty benutte.
City nam in de Premier League de tweede plaats over van Leicester City, dat zich zaterdag had laten verrassen door Southampton. De achterstand op Liverpool bedraagt veertien punten. Liverpool heeft bovendien nog een duel tegoed.
Meer uit Voetbal
MIAMI GARDENS (ANP) - Argentinië speelt dinsdag in de achtste finales van het WK voetbal tegen Egypte in Atlanta. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni had in Miami Gardens grote moeite met het verrassend sterke Kaapverdië dat pas in de verlenging met 3-2 werd verslagen. Na de reguliere speeltijd was het 1-1.
10 minuten geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft zijn record als WK-topscorer aller tijden met een doelpunt tegen Kaapverdië nog scherper gesteld. Hij schoot raak in de 29e minuut en zette Argentinië op een 1-0-voorsprong. De Argentijnse wereldster heeft nu twintig WK-doelpunten op zijn naam staan. Messi is aan zijn zesde WK bezig en maakte zijn 124e doelpunt in zijn 203e interland.
2 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint met de drie geboren Rotterdammers Sidny Lopes Cabral, Deroy Duarte en Laros Duarte in Miami Gardens aan de zestiende finales op het WK tegen Argentinië. Bondscoach Pedro Leitão Brito verwees de eveneens uit Nederland afkomstige Dailon Livramento, Garry Rodrigues en Jamiro Monteiro naar de reservebank.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Egypte heeft de achtste finales op het WK voetbal bereikt. De ploeg versloeg Australië in het Dallas Stadium in Arlington na strafschoppen na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging. Egypte won de strafschoppenserie met 4-2 na missers van Harry Souttar en Lucas Herrington van Australië.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Crysencio Summerville stelt dat er geen plek is voor racisme. "Niet in het voetbal, niet in de maatschappij, nooit", schrijft de Oranje-international vrijdag op Instagram. Summerville reageerde daarmee op de racistische uitlatingen die online werden geplaatst nadat hij net als Justin Kluivert en Quinten Timber zijn penalty in de verloren strafschoppenserie tegen Marokko op het WK-voetbal had gemist. Oranje werd uitgeschakeld in de zestiende finales.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie en de politie zijn al een onderzoek gestart naar discriminerende en racistische reacties op de Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dit zegt een woordvoerster van het Landelijk Expertisecentrum Discriminatie (LECD), dat valt onder het Openbaar Ministerie Amsterdam.
10 uur geleden