Manchester City declasseert Aston Villa
BIRMINGHAM (ANP) - Manchester City heeft Aston Villa met 6-1 gedeclasseerd. Sergio Agüero nam in Birmingham drie doelpunten voor zijn rekening en is nu de meest scorende buitenlandse speler in de Premier League ooit. Agüero bracht zijn totaal op 177 en schoot daardoor Thierry Henry uit de boeken. Henry kwam bij Arsenal 175 keer tot scoren.
Bovendien evenaarde de Argentijnse spits Frank Lampard, die vierde staat in de topscorerslijst van de Premier League. Alleen Alan Shearer (260), Wayne Rooney (208) en Andy Cole (187) waren vaker trefzeker.
De ruststand was 0-4 en Riyad Mahrez nam de eerste twee doelpunten voor zijn rekening. Ook Gabriel Jesus kwam tot scoren op Villa Park, waar veel fans na de eerste helft hun conclusies trokken en huiswaarts keerden. Zij zagen niet dat oud-Ajacied Anwar El Ghazi in blessuretijd nog een penalty benutte.
City nam in de Premier League de tweede plaats over van Leicester City, dat zich zaterdag had laten verrassen door Southampton. De achterstand op Liverpool bedraagt veertien punten. Liverpool heeft bovendien nog een duel tegoed.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
58 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
2 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
3 uur geleden