Manchester City declasseert Aston Villa
BIRMINGHAM (ANP) - Manchester City heeft Aston Villa met 6-1 gedeclasseerd. Sergio Agüero nam in Birmingham drie doelpunten voor zijn rekening en is nu de meest scorende buitenlandse speler in de Premier League ooit. Agüero bracht zijn totaal op 177 en schoot daardoor Thierry Henry uit de boeken. Henry kwam bij Arsenal 175 keer tot scoren.
Bovendien evenaarde de Argentijnse spits Frank Lampard, die vierde staat in de topscorerslijst van de Premier League. Alleen Alan Shearer (260), Wayne Rooney (208) en Andy Cole (187) waren vaker trefzeker.
De ruststand was 0-4 en Riyad Mahrez nam de eerste twee doelpunten voor zijn rekening. Ook Gabriel Jesus kwam tot scoren op Villa Park, waar veel fans na de eerste helft hun conclusies trokken en huiswaarts keerden. Zij zagen niet dat oud-Ajacied Anwar El Ghazi in blessuretijd nog een penalty benutte.
City nam in de Premier League de tweede plaats over van Leicester City, dat zich zaterdag had laten verrassen door Southampton. De achterstand op Liverpool bedraagt veertien punten. Liverpool heeft bovendien nog een duel tegoed.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
1 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
1 uur geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft voetbalvedette Cristiano Ronaldo bedankt voor zijn wedstrijden in het Portugese elftal. "Hij heeft generaties geïnspireerd, miljoenen fans verenigd en de hoop en trots van Portugal naar de grootste podia gebracht", prijst de voorzitter van de wereldvoetbalbond de 41-jarige voetballer, die eerder donderdag aankondigde te stoppen bij het nationale elftal.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zijn tweede overwinning behaald in het hoofdtoernooi van de Europa League. De ploeg van trainer Dick Schreuder won in het eigen Goffertstadion met 3-1 van Omonia Nicosia uit Cyprus na twee treffers van Bryan Linssen en een van Clement Bischoff.
3 uur geledenHERNING (ANP) - Het vuurwerk dat voor aanvang van de wedstrijd tussen FC Midtjylland en Ajax vanaf de tribunes werd afgestoken, was afkomstig uit het vak met meegereisde supporters van Ajax. Dat is te zien op beelden op sociale media.
4 uur geleden