Manchester City contracteert Grealish voor enorm bedrag
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse international Jack Grealish donderdag overgenomen van Aston Villa. De 25-jarige middenvelder was eerder op de dag al medisch gekeurd en ondertekende vervolgens een zesjarig contract. City deed geen mededelingen over de betaalde transfersom.
De Britse media schreven al enige tijd dat met de veelbesproken deal het enorme bedrag van 100 miljoen pond (117 miljoen euro) is gemoeid. Dat maakt van Grealish de duurste speler in de geschiedenis van de Premier League. Tot dusver was dat de Fransman Paul Pogba, die in 2016 door Manchester United voor 104 miljoen euro werd teruggehaald van Juventus.
Grealish zei ongelooflijk blij te zijn dat hij zich nu kan aansluiten bij de selectie van de Engelse kampioen, die onder leiding staat van de Spanjaard Pep Guardiola. "City is het beste team van het land met een trainer die als de beste van de wereld geldt. Een droom komt uit deel uit te maken van deze club", zei Grealish op de site van City.
De sierlijke spelbepaler is zeer geliefd bij zijn fans. Die vinden allemaal dat de aanvoerder van Villa veel te weinig speelminuten kreeg tijdens het EK om zijn kunnen te tonen. Grealish stond slechts een keer in de basis en was verder veroordeeld tot invalbeurten.
Aston Villa was al voorbereid op het vertrek van zijn smaakmaker. De Londenaren kochten woensdag ter compensatie de Jamaicaan Leon Bailey (Leverkusen) en Danny Ings (Southampton) voor 35 miljoen per persoon.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
6 uur geleden