Manchester City contracteert Grealish voor enorm bedrag
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse international Jack Grealish donderdag overgenomen van Aston Villa. De 25-jarige middenvelder was eerder op de dag al medisch gekeurd en ondertekende vervolgens een zesjarig contract. City deed geen mededelingen over de betaalde transfersom.
De Britse media schreven al enige tijd dat met de veelbesproken deal het enorme bedrag van 100 miljoen pond (117 miljoen euro) is gemoeid. Dat maakt van Grealish de duurste speler in de geschiedenis van de Premier League. Tot dusver was dat de Fransman Paul Pogba, die in 2016 door Manchester United voor 104 miljoen euro werd teruggehaald van Juventus.
Grealish zei ongelooflijk blij te zijn dat hij zich nu kan aansluiten bij de selectie van de Engelse kampioen, die onder leiding staat van de Spanjaard Pep Guardiola. "City is het beste team van het land met een trainer die als de beste van de wereld geldt. Een droom komt uit deel uit te maken van deze club", zei Grealish op de site van City.
De sierlijke spelbepaler is zeer geliefd bij zijn fans. Die vinden allemaal dat de aanvoerder van Villa veel te weinig speelminuten kreeg tijdens het EK om zijn kunnen te tonen. Grealish stond slechts een keer in de basis en was verder veroordeeld tot invalbeurten.
Aston Villa was al voorbereid op het vertrek van zijn smaakmaker. De Londenaren kochten woensdag ter compensatie de Jamaicaan Leon Bailey (Leverkusen) en Danny Ings (Southampton) voor 35 miljoen per persoon.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
2 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
4 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
4 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
7 uur geleden