Manchester City-coach Guardiola denkt nog niet aan tweede 'treble'
MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola, de coach van Manchester City, wil nog niet denken aan het winnen van de 'treble': de landstitel, de beker en de Champions League. Zijn team, dat sinds dit weekend bovenaan staat in de Premier League, zou nog ver verwijderd zijn van dat soort "hypothetische dromen" en moet woensdag eerst Real Madrid zien te verslaan in de kwartfinale van het Europese toernooi.
Vorig jaar won City voor het eerst de zeldzame treble en middenvelder Bernardo Silva droomt er al wel van om dat dit jaar te herhalen. "Natuurlijk is het een inspiratie en motivatie", zegt de Portugees. "We willen een erfenis creëren. We willen de Champions League twee keer op rij winnen en twee trebles op rij, wat niemand ooit bereikt heeft. Maar binnen een week kunnen we ook in alle drie de competities worden uitgeschakeld."
Vorige week speelden City en Real in een spektakelstuk in Madrid 3-3 gelijk. Guardiola wil dat City zich nu focust op de terugwedstrijd tegen de Madrilenen, omdat zij niet gemakkelijk te verslaan zijn. "Real Madrid is niet zomaar een tegenstander. We moeten ze zoveel mogelijk onze speelwijze opleggen. Het is altijd een grote wedstrijd geweest en zal dat ook altijd blijven."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
18 uur geleden