
Manchester City blijft financieel groeien
MANCHESTER (ANP) - Voor het elfde jaar op rij heeft Manchester City een financieel record geboekt. De Engelse kampioen sloot het seizoen 2018-2019 aan de inkomstenkant af met een bedrag van 535,2 miljoen pond, circa 625 miljoen euro. Daarmee komt City in financieel opzicht weer wat dichter bij stadgenoot Manchester United. De rijkste club van de Premier League meldde in september een bedrag van 627,1 miljoen pond aan inkomsten.
De hernieuwde stijging van de inkomsten is voornamelijk te danken aan de hogere opbrengsten uit de tv-contracten, vooral van de wedstrijden in de Champions League. City, dat 59 procent van de inkomsten aan salarissen spendeerde, boekte een winst van 10,1 miljoen pond. Het was het vijfde opeenvolgende jaar dat de Engelse club in de plus eindigde.
Door een nieuw sponsorcontract met sportmerk Puma, dat naar verluidt goed is voor een jaarlijks bedrag van 45 miljoen, kunnen de inkomsten van City ook in het lopende seizoen hoger uitvallen.
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP) - Feyenoord-spits Ayase Ueda heeft met een kopbal Japan de overwinning bezorgd in een oefenwedstrijd tegen Brazilië. Japan won de wedstrijd in Tokio met 3-2.
11 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Voetbalster Renate Jansen neemt afscheid van het Nederlands elftal. Dat meldt de 34-jarige aanvoerder van PSV op Instagram. "15 jaar Oranje. Mijn droom stopt hier. Het was een eer", schrijft de aanvalster, die in 2017 met Oranje in eigen land Europees kampioen werd. Ze kwam 72 keer uit voor het Nederlands team.
1 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft toegezegd dat de wereldvoetbalbond zal helpen bij de wederopbouw van de voetbalinfrastructuur in Gaza. Dat zou onderdeel moeten gaan uitmaken van een veel breder plan. Dat heeft Infantino gezegd na de vredestop van maandag in Egypte.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Poolse spits Robert Lewandowski is met een hamstringblessure teruggekeerd bij zijn club FC Barcelona. Hij maakte zondag nog de 2-0 voor Polen in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Litouwen. De Catalaanse club meldde de kwetsuur van de 37-jarige aanvaller op de eigen website.
1 uur geledenPRAIA (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft Kaapverdië gefeliciteerd met het bereiken van het WK voetbal van 2026. Hij noemde het op zijn socialmedia een "historisch moment" en "een prestatie die een nieuwe generatie voetballiefhebbers in het land zal inspireren".
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV biedt de vertrokken Luuk de Jong een afscheid aan. De supporters kunnen de 35-jarige spits zaterdag, voorafgaand aan het thuisduel met Go Ahead Eagles, uitzwaaien. De Jong maakt niet alleen een ereronde door het Philips Stadion, maar hij krijgt ook een eigen tegel in de Walk of Fame. Daarmee wordt hij niet alleen de jongste speler met een tegel in de vloer van het Philips Stadion, maar ook de enige nog actieve speler met die eer, meldt PSV op zijn website.
6 uur geledenREYKJAVIK (ANP) - Frankrijk heeft in groep D van de WK-kwalificatie zijn eerste punten verspeeld. De formatie van bondscoach Didier Deschamps kwam in de uitwedstrijd tegen IJsland niet verder dan 2-2.
16 uur geleden