Manchester City beticht UEFA van politiek spel
MANCHESTER (ANP) - Manchester City voelt zich slachtoffer van politieke spelletjes. De Engelse voetbalclub werd vorige week vrijdag voor twee jaar uitgesloten van Europees voetbal, zoals deelname aan de Champions League, vanwege "ernstige schendingen" van de financiële regels. Vijf dagen later opende directeur Ferran Soriano in een interview op de website van City de tegenaanval.
"We worden beschuldigd van iets wat simpelweg niet waar is", aldus de 52-jarige Spanjaard. "We hebben alle bewijzen aangeleverd, maar de onderzoekskamer van de UEFA vertrouwde meer op gestolen e-mails die uit hun verband zijn getrokken. Gezien onze ervaringen lijkt het in deze zaak niet zozeer te gaan om gerechtigheid, maar om politiek."
Volgens de UEFA heeft City, dat in handen is van een schatrijke Arabische investeringsgroep, zich de afgelopen jaren niet aan de regels wat betreft Financial Fair Play gehouden. Zo zou de club bewust veel hogere sponsorgelden hebben opgegeven dan daadwerkelijk het geval was, om zo de inkomsten en uitgaven in balans te krijgen. Ondertussen zou de Abu Dhabi United Group veel geld in de club hebben gepompt.
Eerlijk proces
"De eigenaar heeft geen geld in de club gestopt dat niet netjes in de boeken staat", aldus Soriano. "We zijn een gezonde club, we maken winst en hebben geen schulden. Onze boekhouding is heel wat keren uitgeplozen en alles klopt."
De regerend kampioen van Engeland gaat in beroep bij het internationaal sporttribunaal CAS. "We hopen dat er zo snel mogelijk een oplossing komt, maar wel via een goed en eerlijk proces", aldus Soriano. "Hopelijk is dat voor het begin van de zomer." Als de Europese uitsluiting blijft staan, gaan mogelijk heel wat topspelers en ook trainer Pep Guardiola de club verlaten.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
14 uur geleden