Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City beticht UEFA van politiek spel

Manchester City beticht UEFA van politiek spel

MANCHESTER (ANP) - Manchester City voelt zich slachtoffer van politieke spelletjes. De Engelse voetbalclub werd vorige week vrijdag voor twee jaar uitgesloten van Europees voetbal, zoals deelname aan de Champions League, vanwege "ernstige schendingen" van de financiële regels. Vijf dagen later opende directeur Ferran Soriano in een interview op de website van City de tegenaanval.

"We worden beschuldigd van iets wat simpelweg niet waar is", aldus de 52-jarige Spanjaard. "We hebben alle bewijzen aangeleverd, maar de onderzoekskamer van de UEFA vertrouwde meer op gestolen e-mails die uit hun verband zijn getrokken. Gezien onze ervaringen lijkt het in deze zaak niet zozeer te gaan om gerechtigheid, maar om politiek."

Volgens de UEFA heeft City, dat in handen is van een schatrijke Arabische investeringsgroep, zich de afgelopen jaren niet aan de regels wat betreft Financial Fair Play gehouden. Zo zou de club bewust veel hogere sponsorgelden hebben opgegeven dan daadwerkelijk het geval was, om zo de inkomsten en uitgaven in balans te krijgen. Ondertussen zou de Abu Dhabi United Group veel geld in de club hebben gepompt.

Eerlijk proces

"De eigenaar heeft geen geld in de club gestopt dat niet netjes in de boeken staat", aldus Soriano. "We zijn een gezonde club, we maken winst en hebben geen schulden. Onze boekhouding is heel wat keren uitgeplozen en alles klopt."

De regerend kampioen van Engeland gaat in beroep bij het internationaal sporttribunaal CAS. "We hopen dat er zo snel mogelijk een oplossing komt, maar wel via een goed en eerlijk proces", aldus Soriano. "Hopelijk is dat voor het begin van de zomer." Als de Europese uitsluiting blijft staan, gaan mogelijk heel wat topspelers en ook trainer Pep Guardiola de club verlaten.

Meer uit Voetbal

Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

25 minuten geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

36 minuten geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

2 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

3 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

4 uur geleden
Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

10 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

10 uur geleden