Manchester City begint zonder Agüero en Laporte
MANCHESTER (ANP) - Manchester City kan maandag bij de eerste wedstrijd van het seizoen in de Premier League nog niet beschikken over Sergio Agüero en Aymeric Laporte. Agüero, de topschutter uit Argentinië, is nog niet helemaal hersteld van een operatie aan de knie die hij eind vorig seizoen onderging. Bij Laporte werd eerder het coronavirus geconstateerd.
Riyad Mahrez, die ook positief testte op het virus, is wel weer beschikbaar. De nummer 2 van het afgelopen seizoen speelt uit bij Wolverhampton Wanderers. City kwam in het eerste speelweekeinde van de Premier League nog niet in actie.
"Agüero heeft nog niet met de groep getraind", zei coach Pep Guardiola. "Dat betekent automatisch dat de wedstrijd nog te vroeg komt voor hem. Aymeric is weliswaar hersteld van corona, maar was vandaag pas voor de eerste keer weer bij ons."
Nathan Aké is een van de nieuwelingen bij Manchester City. Volgens Guardiola doet de Nederlandse verdediger het goed. "Maar laten we niet vergeten dat hij wat tijd nodig heeft om zich aan te passen in een zeer competitieve selectie. Nathan is achterin op meerdere posities inzetbaar. Misschien als er blessures zijn, krijgt hij binnenkort een kans."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
12 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
13 uur geleden