Manchester City aangeklaagd voor wangedrag spelers tegen Spurs
MANCHESTER (ANP) - De Engelse voetbalbond FA heeft Manchester City aangeklaagd om het gedrag van enkele spelers tijdens het competitieduel met Tottenham Hotspur van zondag (3-3). Diverse City-spelers werden woedend toen de scheidsrechter in de laatste minuut verzuimde de voordeelregel toe te passen, waardoor Manchester City de kans op de overwinning werd ontnomen.
Het halve elftal van City belaagde arbiter Simon Hooper na zijn omstreden beslissing. Rond de middenlijn werd een overtreding gemaakt op Erling Haaland, die in balbezit bleef en zijn ploeggenoot Jack Grealish op maat bediende. Toen Grealish alleen op de keeper leek af te gaan, floot de scheidsrechter alsnog voor de overtreding, waarna boze City-spelers verhaal kwamen halen.
De Engelse voetbalbond is van mening dat de landskampioen heeft nagelaten ervoor te zorgen dat de spelers zich fatsoenlijk gedroegen. Manchester City heeft tot donderdag de tijd om te reageren op de aanklacht.
Meer uit Voetbal
LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
52 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
1 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
3 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
6 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
8 uur geleden