Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manager Verstappen: Max moet gedijen op de baan

Manager Verstappen: Max moet gedijen op de baan

BARCELONA (ANP) - De commerciële waarde van Formule 1-coureur Max Verstappen groeit mee met zijn steeds betere prestaties voor Red Bull. Toch is het behartigen van zijn zakelijke belangen in de loop der jaren niet heel anders geworden, zegt zijn manager Raymond Vermeulen. "In wezen is het allerbelangrijkste nog steeds dat Max rondjes rijdt. Want dat is wat een autocoureur doet; heel snel rondjes rijden."

In de praktijk doet hij dat allang niet meer in zijn eentje, maar heeft hij een heel team van mensen die waakt over de talentvolle en populaire coureur. "Voor ons is het belangrijk dat hij op de baan het best gedijt en dat doen we door hem buiten de baan zoveel mogelijk te ontlasten, zodat hij kan concentreren op zijn job."

De Limburgse zakenman kijkt op het circuit van Barcelona tevreden naar de televisieschermen. Zijn pupil rijdt consequent zijn rondjes op de eerste testdag. Meer dan in andere jaren wordt Verstappen gezien als de grootste uitdager van Lewis Hamilton in de strijd om de wereldtitel. "Dit zijn testdagen hè. Ieder team heeft zijn eigen programma, dus al die rondjes en tijden zeggen nog niet zoveel. We moeten echt wachten tot de eerste race op 15 maart in Melbourne om te zien hoe de verhoudingen werkelijk liggen."

Merk

Hij is optimistisch. "Wat er bij Red Bull gebeurt voor en achter de schermen, is heel positief. Als het team de prestatiecurve van vorig jaar aanhoudt, dan staan we er zeer goed voor. Maar Mercedes en Ferrari zijn ook druk bezig geweest met de ontwikkeling van hun auto, dus het zal denk ik heel spannend worden.’’

Vermeulen behartigde al de zaken van Jos Verstappen, toen die nog in de Formule 1 actief was. Nu draait alles om diens zoon Max. "Ik ken de familie Verstappen al heel lang en Max dus eigenlijk al van kleins af. Jos en ik zagen dat Max iets heel speciaals had en zijn er toen vol ingestapt. Het is zo gegroeid vanuit mijn relatie met Jos en mijn passie voor de autosport en het is de bedoeling dat dat nog wel even zo blijft. We zijn nog niet klaar.’’

Inmiddels is Max Verstappen al bijna een merk op zich. "Het is aan ons de commerciële waarde van Max op de juiste wijze te exploiteren. Dat doen we vooral met partnerships voor de langere termijn. We gaan in zee met sponsors die dicht bij hem staan en waar hij zichzelf kan blijven zijn. En daar zijn we in geslaagd. Het team van Red Bull ziet ook dat Max niet alleen een uitmuntende coureur is, maar ook dat je marketingtechnisch wat aan hem hebt. Hij trekt commerciële partijen aan."

Meer uit Sport

Tennisser Alcaraz verslaat Fritz in Parijs, Jodar naar ATP Finals

PARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.

3 uur geleden
Amerikaanse tennisser Tiafoe naar ATP Finals

PARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.

7 uur geleden
Duitse regering wil WK ijshockey zonder Rusland

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.

10 uur geleden
Veelbesproken olympisch bokskampioene Khelif maakt profdebuut

PARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.

11 uur geleden
Nuis neemt WB-startplek geblesseerde De Boo over op 1000 meter

UTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.

13 uur geleden
Tennisser Sinner stopt met coach Cahill en gaat door met Norman

TURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.

14 uur geleden
Permane langer teambaas Racing Bulls in Formule 1

SÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.

15 uur geleden