Manager Verstappen: Max moet gedijen op de baan
BARCELONA (ANP) - De commerciële waarde van Formule 1-coureur Max Verstappen groeit mee met zijn steeds betere prestaties voor Red Bull. Toch is het behartigen van zijn zakelijke belangen in de loop der jaren niet heel anders geworden, zegt zijn manager Raymond Vermeulen. "In wezen is het allerbelangrijkste nog steeds dat Max rondjes rijdt. Want dat is wat een autocoureur doet; heel snel rondjes rijden."
In de praktijk doet hij dat allang niet meer in zijn eentje, maar heeft hij een heel team van mensen die waakt over de talentvolle en populaire coureur. "Voor ons is het belangrijk dat hij op de baan het best gedijt en dat doen we door hem buiten de baan zoveel mogelijk te ontlasten, zodat hij kan concentreren op zijn job."
De Limburgse zakenman kijkt op het circuit van Barcelona tevreden naar de televisieschermen. Zijn pupil rijdt consequent zijn rondjes op de eerste testdag. Meer dan in andere jaren wordt Verstappen gezien als de grootste uitdager van Lewis Hamilton in de strijd om de wereldtitel. "Dit zijn testdagen hè. Ieder team heeft zijn eigen programma, dus al die rondjes en tijden zeggen nog niet zoveel. We moeten echt wachten tot de eerste race op 15 maart in Melbourne om te zien hoe de verhoudingen werkelijk liggen."
Merk
Hij is optimistisch. "Wat er bij Red Bull gebeurt voor en achter de schermen, is heel positief. Als het team de prestatiecurve van vorig jaar aanhoudt, dan staan we er zeer goed voor. Maar Mercedes en Ferrari zijn ook druk bezig geweest met de ontwikkeling van hun auto, dus het zal denk ik heel spannend worden.’’
Vermeulen behartigde al de zaken van Jos Verstappen, toen die nog in de Formule 1 actief was. Nu draait alles om diens zoon Max. "Ik ken de familie Verstappen al heel lang en Max dus eigenlijk al van kleins af. Jos en ik zagen dat Max iets heel speciaals had en zijn er toen vol ingestapt. Het is zo gegroeid vanuit mijn relatie met Jos en mijn passie voor de autosport en het is de bedoeling dat dat nog wel even zo blijft. We zijn nog niet klaar.’’
Inmiddels is Max Verstappen al bijna een merk op zich. "Het is aan ons de commerciële waarde van Max op de juiste wijze te exploiteren. Dat doen we vooral met partnerships voor de langere termijn. We gaan in zee met sponsors die dicht bij hem staan en waar hij zichzelf kan blijven zijn. En daar zijn we in geslaagd. Het team van Red Bull ziet ook dat Max niet alleen een uitmuntende coureur is, maar ook dat je marketingtechnisch wat aan hem hebt. Hij trekt commerciële partijen aan."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
13 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
13 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
15 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
16 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
18 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
19 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
21 uur geleden