Manager van Lukaku eist excuses van Juventus na racisme fans
MILAAN (ANP) - Het management van de Belgische voetbalinternational Romelu Lukaku eist excuses van Juventus omdat de aanvaller van Internazionale door fans van de Turijnse club racistisch is bejegend. Dat gebeurde dinsdag in het eerste duel tussen beide teams in de halve finales van de strijd om de Italiaanse beker.
Lukaku maakte in blessuretijd vanaf de strafschopstip gelijk en kreeg vervolgens, mogelijk vanwege provocerend juichen richting fans of spelers van Juventus, zijn tweede gele kaart.
Een deel van de aanhangers van de thuisclub had zich kort voor de strafschop misdragen met oerwoudgeluiden en racistische gezangen richting Lukaku. Zijn management, Roc Nation Sports, noemt het gedrag van de fans bij monde van voorzitter Michael Yormak "verwerpelijk en onaanvaardbaar".
Oproep Yormak
"Voor, tijdens en na het nemen van de strafschop was Romelu het mikpunt van vijandig en afschuwelijk racistisch gedrag", benadrukt Yormak. "Hij verdient excuses van Juventus en ik verwacht dat de organisatie achter de Serie A het gedrag van de groep supporters van Juventus onmiddellijk veroordeelt. De Italiaanse overheid moet deze kans gebruiken om racisme aan te pakken. Ik weet zeker dat de voetbalwereld mijn gevoel deelt."
De Serie A kwam een dag later met een reactie. "We veroordelen alle gevallen van racisme en elke vorm van discriminatie ten zeerste", meldde de instantie. "Een paar mensen op de tribune kunnen het voetbal niet verpesten en vertegenwoordigen niet alle fans in het stadion. De clubs uit de Serie A zullen, zoals altijd, de daders opsporen en voor het leven verbannen uit hun stadions."
Statement Inter
Ook Internazionale liet van zich horen. "Wat we gisteren zagen in de slotminuten van Juventus - Inter hoort niet in onze sport. Daarom herhalen wij onze steun en sympathie aan en solidariteit met Romelu Lukaku, zoals de hele voetbalwereld doet sinds het incident. Blijf sterk, Rom. Wij staan achter jou!", staat op de website.
Het incident rond Lukaku stond niet op zichzelf. Dinsdag nog werd bekend dat Lazio een voorwaardelijke straf (sluiting van een tribunedeel voor één duel) heeft gekregen nadat fans zich in de Romeinse derby tegen AS Roma opnieuw antisemitisch hadden uitgelaten. AS Roma kreeg een boete omdat aanhangers zich zondag racistisch hadden geuit richting Sampdoria-coach Dejan Stankovic.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
28 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
14 uur geleden