Manager van Lukaku eist excuses van Juventus na racisme fans
MILAAN (ANP) - Het management van de Belgische voetbalinternational Romelu Lukaku eist excuses van Juventus omdat de aanvaller van Internazionale door fans van de Turijnse club racistisch is bejegend. Dat gebeurde dinsdag in het eerste duel tussen beide teams in de halve finales van de strijd om de Italiaanse beker.
Lukaku maakte in blessuretijd vanaf de strafschopstip gelijk en kreeg vervolgens, mogelijk vanwege provocerend juichen richting fans of spelers van Juventus, zijn tweede gele kaart.
Een deel van de aanhangers van de thuisclub had zich kort voor de strafschop misdragen met oerwoudgeluiden en racistische gezangen richting Lukaku. Zijn management, Roc Nation Sports, noemt het gedrag van de fans bij monde van voorzitter Michael Yormak "verwerpelijk en onaanvaardbaar".
Oproep Yormak
"Voor, tijdens en na het nemen van de strafschop was Romelu het mikpunt van vijandig en afschuwelijk racistisch gedrag", benadrukt Yormak. "Hij verdient excuses van Juventus en ik verwacht dat de organisatie achter de Serie A het gedrag van de groep supporters van Juventus onmiddellijk veroordeelt. De Italiaanse overheid moet deze kans gebruiken om racisme aan te pakken. Ik weet zeker dat de voetbalwereld mijn gevoel deelt."
De Serie A kwam een dag later met een reactie. "We veroordelen alle gevallen van racisme en elke vorm van discriminatie ten zeerste", meldde de instantie. "Een paar mensen op de tribune kunnen het voetbal niet verpesten en vertegenwoordigen niet alle fans in het stadion. De clubs uit de Serie A zullen, zoals altijd, de daders opsporen en voor het leven verbannen uit hun stadions."
Statement Inter
Ook Internazionale liet van zich horen. "Wat we gisteren zagen in de slotminuten van Juventus - Inter hoort niet in onze sport. Daarom herhalen wij onze steun en sympathie aan en solidariteit met Romelu Lukaku, zoals de hele voetbalwereld doet sinds het incident. Blijf sterk, Rom. Wij staan achter jou!", staat op de website.
Het incident rond Lukaku stond niet op zichzelf. Dinsdag nog werd bekend dat Lazio een voorwaardelijke straf (sluiting van een tribunedeel voor één duel) heeft gekregen nadat fans zich in de Romeinse derby tegen AS Roma opnieuw antisemitisch hadden uitgelaten. AS Roma kreeg een boete omdat aanhangers zich zondag racistisch hadden geuit richting Sampdoria-coach Dejan Stankovic.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft het na afloop van FC Utrecht - PSV (1-6) opgenomen voor zijn collega Anthony Correia. Bosz vond het niet gepast dat de trainer van FC Utrecht werd gevraagd of hij druk voelde na de nederlaag. "We zijn pas vier wedstrijden onderweg. Deze trainer is met het volle verstand aangetrokken. Ik heb het zelf vaak meegemaakt. Ik had na een nederlaag altijd een hekel aan dit soort vragen", aldus Bosz tegen ESPN.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - PSV is na vier wedstrijden in de Eredivisie nog ongeslagen. Het elftal van trainer Peter Bosz won zondag met 6-1 het uitduel met FC Utrecht. PSV heeft 10 punten uit vier wedstrijden.
1 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA wil niet reageren op het voorstel van de KNVB om een internationale top over de toekomst van de FIFA te organiseren in Amsterdam. "Wij geven bij voorkeur geen commentaar op correspondentie die bedoeld was als privé", luidde het antwoord van de UEFA op vragen van het ANP over het plan van de KNVB. "We kunnen daar slechts aan toevoegen dat we een langdurige, productieve werkrelatie met de KNVB hebben, die wij zeer waarderen", aldus de UEFA.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - David Min vertrekt bij FC Utrecht. De 27-jarige spits wordt voor één seizoen verhuurd aan Arminia Bielefeld, dat in Duitsland op het tweede niveau speelt. Arminia Bielefeld kan Min na de verhuurperiode definitief overnemen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Chelsea heeft doelman Emiliano Martínez overgenomen van Aston Villa. De 33-jarige keeper die in 2022 met Argentinië wereldkampioen werd en dit jaar de WK-finale verloor van Spanje, heeft in Londen een contract voor drie seizoenen getekend.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil niet alleen een andere FIFA-voorzitter dan Gianni Infantino, maar pleit ook voor een andere opzet bij de wereldvoetbalbond. Daarvoor stelt de Nederlandse voetbalbond voor om een internationale top over de toekomst van FIFA te organiseren in Amsterdam.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft Sofyan Amrabat aan de selectie toegevoegd. De 30-jarige verdedigende middenvelder heeft in Amsterdam een contract getekend tot en met 30 juni 2028.
6 uur geleden