
Manager van Lukaku eist excuses van Juventus na racisme fans
MILAAN (ANP) - Het management van de Belgische voetbalinternational Romelu Lukaku eist excuses van Juventus omdat de aanvaller van Internazionale door fans van de Turijnse club racistisch is bejegend. Dat gebeurde dinsdag in het eerste duel tussen beide teams in de halve finales van de strijd om de Italiaanse beker.
Lukaku maakte in blessuretijd vanaf de strafschopstip gelijk en kreeg vervolgens, mogelijk vanwege provocerend juichen richting fans of spelers van Juventus, zijn tweede gele kaart.
Een deel van de aanhangers van de thuisclub had zich kort voor de strafschop misdragen met oerwoudgeluiden en racistische gezangen richting Lukaku. Zijn management, Roc Nation Sports, noemt het gedrag van de fans bij monde van voorzitter Michael Yormak "verwerpelijk en onaanvaardbaar".
Oproep Yormak
"Voor, tijdens en na het nemen van de strafschop was Romelu het mikpunt van vijandig en afschuwelijk racistisch gedrag", benadrukt Yormak. "Hij verdient excuses van Juventus en ik verwacht dat de organisatie achter de Serie A het gedrag van de groep supporters van Juventus onmiddellijk veroordeelt. De Italiaanse overheid moet deze kans gebruiken om racisme aan te pakken. Ik weet zeker dat de voetbalwereld mijn gevoel deelt."
De Serie A kwam een dag later met een reactie. "We veroordelen alle gevallen van racisme en elke vorm van discriminatie ten zeerste", meldde de instantie. "Een paar mensen op de tribune kunnen het voetbal niet verpesten en vertegenwoordigen niet alle fans in het stadion. De clubs uit de Serie A zullen, zoals altijd, de daders opsporen en voor het leven verbannen uit hun stadions."
Statement Inter
Ook Internazionale liet van zich horen. "Wat we gisteren zagen in de slotminuten van Juventus - Inter hoort niet in onze sport. Daarom herhalen wij onze steun en sympathie aan en solidariteit met Romelu Lukaku, zoals de hele voetbalwereld doet sinds het incident. Blijf sterk, Rom. Wij staan achter jou!", staat op de website.
Het incident rond Lukaku stond niet op zichzelf. Dinsdag nog werd bekend dat Lazio een voorwaardelijke straf (sluiting van een tribunedeel voor één duel) heeft gekregen nadat fans zich in de Romeinse derby tegen AS Roma opnieuw antisemitisch hadden uitgelaten. AS Roma kreeg een boete omdat aanhangers zich zondag racistisch hadden geuit richting Sampdoria-coach Dejan Stankovic.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de eerste overwinning geboekt in de Conference League. In een regenachtig Alkmaar versloeg de ploeg van coach Maarten Martens Slovan Bratislava met 1-0.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League voor een grote verrassing gezorgd. De Deventenaren waren voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Aston Villa, dat drie weken eerder nog Feyenoord in De Kuip had verslagen (0-2).
1 uur geledenGDANSK (ANP) - De nieuwe bondscoach Arjan Veurink heeft nog wat langer nodig om een aanvoerster te kiezen voor het Nederlands voetbalelftal. Verdedigster Dominique Janssen is een van de kandidaten en draagt vrijdag de band bij de eerste wedstrijd onder Veurink in en tegen Polen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De aftrap van de wedstrijd tussen Feyenoord en Panathinaikos in de Europa League is uitgesteld naar 21.00 uur. Dat meldt Feyenoord op de eigen website.
8 uur geledenZURICH (ANP) - Mitchell van der Gaag is na vijf maanden alweer vertrokken bij FC Zürich. De club uit Zwitserland laat weten dat het eerste elftal zich onvoldoende verbetert onder de 54-jarige hoofdtrainer. FC Zürich staat op de achtste plaats in de competitie.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoordsupporters die donderdag niet bij de vervroegde Europa League-wedstrijd aanwezig kunnen zijn, kunnen het aankoopbedrag terugvragen. Dat meldt de club op de website.
11 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Jeremie Frimpong is de komende weken uitgeschakeld met een hamstringblessure. Dat zei trainer Arne Slot van Liverpool na de 5-1-zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League. De international van Oranje viel al in de 18de minuut van de wedstrijd uit met de blessure.
12 uur geleden