Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manager Van Lottum druk bezig voor schaatsduo Leerdam/Verweij

Manager Van Lottum druk bezig voor schaatsduo Leerdam/Verweij

HEERENVEEN (ANP) - Ga er maar aan staan: uitgerekend in een ongekende crisistijd twee schaatsers van naam en faam een nieuwe ploeg bezorgen of misschien zelfs wel in een eigen team onderbrengen. Oud-tennisser John van Lottum is er als manager van Jutta Leerdam en haar levenspartner Koen Verweij maar druk mee.

"Nee, er is nog geen witte rook. We weten nog niet welke kant we opgaan en wat we gaan doen. We zitten er nu middenin en hebben er vertrouwen in", liet Van Lottum weten. "Meer kan ik er op dit moment eigenlijk niet over zeggen."

Leerdam (21) groeide in het afgelopen seizoen uit tot een ware sensatie op de langebaan. De getalenteerde Westlandse pakte namens Team Reggeborgh onder meer de Europese titel en de wereldtitel op de 1000 meter. In Salt Lake City bleef ze half februari met een winnende tijd van 1.11,84 maar een fractie boven het wereldrecord van de Amerikaanse Brittany Bowe (1.11,61).

Nieuw contract

Na haar imposante seizoen ging Leerdam in gesprek met de teamleiding van Reggeborgh over een mogelijk nieuw contract. Dat leidde echter tot een breuk, die de jeugdige sprintster naar eigen zeggen totaal niet had zien aankomen. Volgens Reggeborgh waren beide partijen er in de onderhandelingen niet uitgekomen. De op social media zeer populaire Leerdam op haar beurt liet echter weten dat ze nooit "eisen" had gesteld.

Verweij (29) kon evenmin rekenen op een nieuw contract bij Reggeborgh, dat zich onder meer wel versterkte met schaatsicoon Ireen Wüst. Daardoor maakt manager Van Lottum nu overuren aan de telefoon. Hij erkent dat de ingrijpende coronacrisis de zaken er zeker niet makkelijker op maakt. "Maar het is net een sportwedstrijd. We doen het met landschap dat nu voorhanden is, op die coronacrisis hebben we toch geen invloed."

Kosta Poltavets

Kosta Poltavets, de voormalige bondscoach van Rusland, ziet een hereniging met Verweij best zitten. De Oekraïner, die in Heerenveen woonachtig is, werkte eerder richting de Winterspelen van Pyeongchang 2018 samen met de stoere Noord-Hollander. Verweij veroverde in Zuid-Korea olympisch brons op de massastart en behoorde tot het team dat op de achtervolging brons behaalde.

Een klein, eigen team, met Poltavets als hoofdcoach, en Verweij en Leerdam als gangmakers zou wellicht voor de direct betrokkenen een uitkomst zijn richting Peking 2022. De vraag is echter hoe Van Lottum de financiering van zo'n project rond gaat krijgen nu het coronavirus in de maatschappij en dus ook in de sportwereld diepe gaten heeft geslagen. "We zullen het met de huidige situatie moeten doen en binnen deze kaders bekijken we wat het beste bij ze past", besloot Van Lottum hoopvol.

Meer uit Sport

Teambaas: Cadillac heeft bewezen dat het Formule 1 aankan

SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."

2 uur geleden
Paralympisch Comité Oekraïne klaagt over 'negatieve uitingen'

MILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).

4 uur geleden
Vingegaard grijpt de macht in Parijs-Nice, Van Dijke derde

UCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.

4 uur geleden
Klassementsleider Ayuso valt en verlaat Parijs-Nice

UCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.

5 uur geleden
Verstappen hoopt in Shanghai meer voorin mee te strijden

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.

10 uur geleden
Basketballer Adebayo noteert op een na hoogste score ooit in NBA

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.

12 uur geleden
Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

17 uur geleden