Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manager over zware missie Hassan: haar herstelvermogen is groot

Manager over zware missie Hassan: haar herstelvermogen is groot

TOKIO (ANP) - Sifan Hassan begint aan een ogenschijnlijk onmogelijke opdracht. De Nederlandse topatlete combineert als eerste atlete ooit drie loopafstanden op een Olympische Spelen: de 1500 meter, de 5000 meter en de 10.000 meter. Op al die afstanden is ze ook nog eens in staat een medaille te veroveren.

Voor Hassan was bedacht dat ze op de Spelen van Tokio voor goud moest gaan op 5000 en 10.000 meter, maar de geboren Ethiopische wil per se ook de 1500 meter lopen. "Voor haar is het belangrijkste dat ze plezier in de sport blijft houden. Ze moet niets hebben van een keurslijf of een gedwongen schema. Ze wil de 1500 meter lopen omdat ze dat de leukste afstand vindt. Dus doet ze wat haar hart haar ingeeft’’, zegt haar manager en vertrouweling Sander Ogink.

De series van de 5000 meter heeft Hassan er al opzitten. Ze plaatste zich vrijdag voor de finale op maandagavond. In de ochtend zal ze echter aan de bak moeten in de series van de 1500 meter. "Normaal gesproken plaatst ze zich zonder al te grote inspanning voor de halve finales. Er zitten wel sterke tegenstanders in haar heat, maar de eerste zes gaan door en dat lijkt me voor haar bijna een formaliteit", meent Ogink.

Verstorend

De wedstrijd zelfs is niet het probleem, zegt hij. "Ze heeft genoeg tijd om te herstellen tot de finale van de 5000 meter, maar alles eromheen werkt wel verstorend. Ze moet weer met de bus van olympisch dorp naar stadion, de voorbereiding doen en de cooling down. Dat gaat allemaal van haar rust af."

Dat het de laatste dagen verzengend warm is geworden in Tokio ziet Ogink niet als een obstakel. "Ze heeft heel veel getraind in Utah in dit klimaat, dus ze is goed ingesteld op de warmte. Bovendien heeft Sifan een groot herstellend vermogen.’’

Rustige dagen

Na de finale van de 5000 op maandag krijgt Hassan relatief rustige dagen. Op woensdag staan de halve finales van de 1500 meter op het programma en op vrijdagavond de finale van de 1500. Op zaterdag volgt dan het sluitstuk van haar missie: de finale van de 10.000 meter. "Tussen de finales zit maar één dag, dus dan moet ze hopen dat haar benen niet te veel verzuurd zijn. Het wordt uiteraard niet makkelijk, want op alle afstanden is de wereldtop aanwezig, maar dit is wat ze wil. Als eerste atlete drie afstanden lopen op een Olympische Spelen ziet ze ook als extra uitdaging.’’

Als meisje van 15 jaar oud vluchtte Hassan uit Ethiopië naar Nederland en kwam in de asielopvang. In 2013 kreeg ze haar Nederlands paspoort. In de afgelopen jaren is ze uitgegroeid tot een van beste hardloopsters van de wereld. Ze is onder meer wereldkampioene op 1500 en 10.000 meter, houdster van het werelduurrecord en nummer 1 op de wereldranglijst.

Meer uit Sport

Sabalenka onderuit in Toronto, drie weken voor start US Open

TORONTO (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft drie weken voor de US Open een pijnlijke nederlaag geleden. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor in de nacht van zaterdag op zondag op het WTA-toernooi in het Canadese Toronto in de vierde ronde van de Russische Ekaterina Alexandrova: 6-7 (3) 6-4 4-6.

21 minuten geleden
Niewiadoma boos op ploeggenoot Vollering na verliezen gele trui

NICE (ANP) - Kasia Niewiadoma was na de voorlaatste etappe van de Tour de France Femmes boos op Demi Vollerings ploeggenoot Célia Gery. Dat is te zien op beelden van Wielerflits. Niewiadoma verloor de gele trui aan Vollering door een aanval in de finale. Volgens de Poolse renster werd zij gehinderd door Gery op het moment dat Vollering aanging.

14 uur geleden
Vollering zag in 'déjà vu' dat ze het geel zou veroveren in Nice

NICE (ANP) - Demi Vollering zag in een "déjà vu" voor zich dat ze de gele trui zou veroveren in de voorlaatste etappe van de Tour de France Femmes. Dat zei de Nederlandse kopvrouw van FDJ United-Suez na afloop van de etappe in het flashinterview. Vollering kwam na een aanval in de finale alleen aan op de Promenade des Anglais in Nice en heeft met nog één rit te gaan 8 seconden voorsprong op de Poolse Kasia Niewiadoma.

16 uur geleden
Vollering wint en pakt geel in voorlaatste etappe Tour de France

NICE (ANP) - Demi Vollering heeft de voorlaatste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen en heeft de gele trui overgenomen van de Poolse Kasia Niewiadoma. De Nederlandse renster van FDJ United-Suez plaatste in de slotfase van de overwegend vlakke etappe naar Nice een aanval waarmee ze Niewiadoma achter zich wist te laten. Op 17 seconden van Vollering werd Elisa Longo Borghini tweede, voor Niewiadoma.

16 uur geleden
WK-leider Martín wint sprintrace op Silverstone in MotoGP

SILVERSTONE (ANP) - Motorcoureur Jorge Martín heeft zaterdag de sprintrace op het circuit van Silverstone in het Verenigd Koninkrijk gewonnen. De Spaanse leider in de MotoGP bleef op zijn Aprilia de Japanner Ai Ogura voor. De Italiaan Marco Bezzecchi werd derde.

17 uur geleden
Lemmen verliest leiding in zesde rit Ronde van Polen, Barré wint

BUKOWINA TATRZAŃSKA (ANP) - Wielrenner Bart Lemmen is de leiding in de Ronde van Polen in de voorlaatste etappe kwijtgeraakt. De Nederlander van Visma - Lease a Bike zag zijn Franse ploeggenoot Louis Barré in de zesde etappe over 126 kilometer naar zijn eerste profzege rijden. De Italiaan Christian Scaroni (Astana) finishte als tweede en is de nieuwe leider in het klassement. Marco Brenner (Tudor) uit Duitsland werd derde.

17 uur geleden
Argentijnse media: vader Messi op 68-jarige leeftijd overleden

ROSARIO (ANP) - Jorge Messi, de vader van Lionel Messi, is op 68-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Spaanse sportkrant Marca op basis van Argentijnse media. Hij stierf volgens de berichten vrijdagavond rond 22.00 uur (lokale tijd) in een ziekenhuis in het Argentijnse Rosario. De familie Messi maakte tijdens het WK van deze zomer bekend dat Jorge kampte met een onbekende ziekte.

19 uur geleden