Manager over zware missie Hassan: haar herstelvermogen is groot
TOKIO (ANP) - Sifan Hassan begint aan een ogenschijnlijk onmogelijke opdracht. De Nederlandse topatlete combineert als eerste atlete ooit drie loopafstanden op een Olympische Spelen: de 1500 meter, de 5000 meter en de 10.000 meter. Op al die afstanden is ze ook nog eens in staat een medaille te veroveren.
Voor Hassan was bedacht dat ze op de Spelen van Tokio voor goud moest gaan op 5000 en 10.000 meter, maar de geboren Ethiopische wil per se ook de 1500 meter lopen. "Voor haar is het belangrijkste dat ze plezier in de sport blijft houden. Ze moet niets hebben van een keurslijf of een gedwongen schema. Ze wil de 1500 meter lopen omdat ze dat de leukste afstand vindt. Dus doet ze wat haar hart haar ingeeft’’, zegt haar manager en vertrouweling Sander Ogink.
De series van de 5000 meter heeft Hassan er al opzitten. Ze plaatste zich vrijdag voor de finale op maandagavond. In de ochtend zal ze echter aan de bak moeten in de series van de 1500 meter. "Normaal gesproken plaatst ze zich zonder al te grote inspanning voor de halve finales. Er zitten wel sterke tegenstanders in haar heat, maar de eerste zes gaan door en dat lijkt me voor haar bijna een formaliteit", meent Ogink.
Verstorend
De wedstrijd zelfs is niet het probleem, zegt hij. "Ze heeft genoeg tijd om te herstellen tot de finale van de 5000 meter, maar alles eromheen werkt wel verstorend. Ze moet weer met de bus van olympisch dorp naar stadion, de voorbereiding doen en de cooling down. Dat gaat allemaal van haar rust af."
Dat het de laatste dagen verzengend warm is geworden in Tokio ziet Ogink niet als een obstakel. "Ze heeft heel veel getraind in Utah in dit klimaat, dus ze is goed ingesteld op de warmte. Bovendien heeft Sifan een groot herstellend vermogen.’’
Rustige dagen
Na de finale van de 5000 op maandag krijgt Hassan relatief rustige dagen. Op woensdag staan de halve finales van de 1500 meter op het programma en op vrijdagavond de finale van de 1500. Op zaterdag volgt dan het sluitstuk van haar missie: de finale van de 10.000 meter. "Tussen de finales zit maar één dag, dus dan moet ze hopen dat haar benen niet te veel verzuurd zijn. Het wordt uiteraard niet makkelijk, want op alle afstanden is de wereldtop aanwezig, maar dit is wat ze wil. Als eerste atlete drie afstanden lopen op een Olympische Spelen ziet ze ook als extra uitdaging.’’
Als meisje van 15 jaar oud vluchtte Hassan uit Ethiopië naar Nederland en kwam in de asielopvang. In 2013 kreeg ze haar Nederlands paspoort. In de afgelopen jaren is ze uitgegroeid tot een van beste hardloopsters van de wereld. Ze is onder meer wereldkampioene op 1500 en 10.000 meter, houdster van het werelduurrecord en nummer 1 op de wereldranglijst.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is voor het eerst doorgedrongen tot de halve finales op Wimbledon. De als tweede geplaatste Duitser was met 6-4 6-4 6-2 te sterk voor de Amerikaan Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereldranglijst. Hij treft in de halve finales de Brit Arthur Fery, die de Italiaan Flavio Cobolli versloeg.
1 uur geledenPAU (ANP) - Wielrenner Olav Kooij vindt zijn eerste ritzege in de Tour de France "extra mooi" door zijn moeizame voorbereiding. De 24-jarige Numansdorper kende een zwaar voorjaar door een virusinfectie en reed pas eind mei zijn eerste koers voor zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM. "Zeker begin dit jaar zag het hier niet naar uit, maar ik ben er toch in blijven geloven. Ik ben stap voor stap gegroeid naar dit niveau", zei Kooij voor de camera van de NOS.
2 uur geledenPAU (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft zijn eerste ritzege geboekt in de Tour de France. De 24-jarige debutant van Decathlon CMA CGM was in het Zuid-Franse Pau in de vijfde etappe de snelste in een rommelige massasprint, de eerste van deze Ronde van Frankrijk. De Duitser Max Kanter reed na goed voorbereidend werk van de Nederlander Mike Teunissen naar de tweede plaats, de Belg Tim Merlier werd derde.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales op Wimbledon. De 24-jarige Oekraïense versloeg Jasmine Paolini (30) uit Italië in twee sets: 6-3 6-2.
4 uur geledenLANNEMEZAN (ANP) - Het Tourpeloton is vanuit het Zuid-Franse Lannemezan vertrokken voor de vijfde etappe. Die is normaal gesproken een prooi voor de sprinters, hun eerste kans van deze Ronde van Frankrijk. De finish is rond 17.30 uur na 158 kilometer in het bij de Pyreneeën gelegen Pau.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft voor de vijftiende keer in zijn carrière de halve finale van Wimbledon bereikt. Dat deed de Servische 24-voudig grandslamwinnaar dinsdagavond in een vijfsetter tegen de Canadese nummer 4 van de wereld Félix Auger-Aliassime: 7-6 (10) 3-6 6-3 6-7 (4) 7-6 (4).
20 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zijn zorgen geuit over de versoepeling van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) rond Russische sporters. Dinsdag besloot het IOC de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig op te heffen, waardoor Russen weer deel mogen nemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen.
22 uur geleden