Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manager over zware missie Hassan: haar herstelvermogen is groot

Manager over zware missie Hassan: haar herstelvermogen is groot

TOKIO (ANP) - Sifan Hassan begint aan een ogenschijnlijk onmogelijke opdracht. De Nederlandse topatlete combineert als eerste atlete ooit drie loopafstanden op een Olympische Spelen: de 1500 meter, de 5000 meter en de 10.000 meter. Op al die afstanden is ze ook nog eens in staat een medaille te veroveren.

Voor Hassan was bedacht dat ze op de Spelen van Tokio voor goud moest gaan op 5000 en 10.000 meter, maar de geboren Ethiopische wil per se ook de 1500 meter lopen. "Voor haar is het belangrijkste dat ze plezier in de sport blijft houden. Ze moet niets hebben van een keurslijf of een gedwongen schema. Ze wil de 1500 meter lopen omdat ze dat de leukste afstand vindt. Dus doet ze wat haar hart haar ingeeft’’, zegt haar manager en vertrouweling Sander Ogink.

De series van de 5000 meter heeft Hassan er al opzitten. Ze plaatste zich vrijdag voor de finale op maandagavond. In de ochtend zal ze echter aan de bak moeten in de series van de 1500 meter. "Normaal gesproken plaatst ze zich zonder al te grote inspanning voor de halve finales. Er zitten wel sterke tegenstanders in haar heat, maar de eerste zes gaan door en dat lijkt me voor haar bijna een formaliteit", meent Ogink.

Verstorend

De wedstrijd zelfs is niet het probleem, zegt hij. "Ze heeft genoeg tijd om te herstellen tot de finale van de 5000 meter, maar alles eromheen werkt wel verstorend. Ze moet weer met de bus van olympisch dorp naar stadion, de voorbereiding doen en de cooling down. Dat gaat allemaal van haar rust af."

Dat het de laatste dagen verzengend warm is geworden in Tokio ziet Ogink niet als een obstakel. "Ze heeft heel veel getraind in Utah in dit klimaat, dus ze is goed ingesteld op de warmte. Bovendien heeft Sifan een groot herstellend vermogen.’’

Rustige dagen

Na de finale van de 5000 op maandag krijgt Hassan relatief rustige dagen. Op woensdag staan de halve finales van de 1500 meter op het programma en op vrijdagavond de finale van de 1500. Op zaterdag volgt dan het sluitstuk van haar missie: de finale van de 10.000 meter. "Tussen de finales zit maar één dag, dus dan moet ze hopen dat haar benen niet te veel verzuurd zijn. Het wordt uiteraard niet makkelijk, want op alle afstanden is de wereldtop aanwezig, maar dit is wat ze wil. Als eerste atlete drie afstanden lopen op een Olympische Spelen ziet ze ook als extra uitdaging.’’

Als meisje van 15 jaar oud vluchtte Hassan uit Ethiopië naar Nederland en kwam in de asielopvang. In 2013 kreeg ze haar Nederlands paspoort. In de afgelopen jaren is ze uitgegroeid tot een van beste hardloopsters van de wereld. Ze is onder meer wereldkampioene op 1500 en 10.000 meter, houdster van het werelduurrecord en nummer 1 op de wereldranglijst.

Meer uit Sport

Xandra Velzeboer draagt medaille ook op aan zus Michelle

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer straalde na haar gouden medaille op de 500 meter bij de Spelen in Milaan. De olympisch kampioene had na afloop van haar race ook oog voor haar jongere zus Michelle, die genoegen moest nemen met de derde plaats in de B-finale. "Zonder haar had ik dit niet gekund. Deze medaille is ook van haar."

33 minuten geleden
Van 't Wout merkte frustratie bij broer Jens richting gouden race

MILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.

2 uur geleden
Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

11 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

11 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

12 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

12 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

13 uur geleden