Man veroordeeld tot 7,5 jaar vanwege moordplan op Spaanse premier
MADRID (ANP/DPA) - Een extreemrechtse Spanjaard is veroordeeld tot 7,5 jaar gevangenisstraf voor het beramen van een moordaanslag op de linkse premier Pedro Sánchez. Volgens de rechtbank was de 65-jarige Manuel Murillo vastbesloten de politicus om te brengen, informeerde hij kennissen en riep hij hulp in via onder meer internet, melden Spaanse media dinsdag.
De beveiligingswerker Murillo staat te boek als een ervaren schutter en de politie vond zestien vuurwapens, waaronder sluipschuttersgeweren, in zijn woning toen hij in 2018 werd gearresteerd. De man wilde wraak nemen omdat de socialistische regering had besloten het lichaam van de in 1975 overleden dictator Francisco Franco te verplaatsen van het enorme mausoleum Valle de los Caídos ten noordwesten van Madrid naar een ander graf. Deze herbegrafenis is in 2019 uitgevoerd.
Meer uit Buitenland
QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
5 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
6 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
6 uur geleden