Man veroordeeld tot 7,5 jaar vanwege moordplan op Spaanse premier
MADRID (ANP/DPA) - Een extreemrechtse Spanjaard is veroordeeld tot 7,5 jaar gevangenisstraf voor het beramen van een moordaanslag op de linkse premier Pedro Sánchez. Volgens de rechtbank was de 65-jarige Manuel Murillo vastbesloten de politicus om te brengen, informeerde hij kennissen en riep hij hulp in via onder meer internet, melden Spaanse media dinsdag.
De beveiligingswerker Murillo staat te boek als een ervaren schutter en de politie vond zestien vuurwapens, waaronder sluipschuttersgeweren, in zijn woning toen hij in 2018 werd gearresteerd. De man wilde wraak nemen omdat de socialistische regering had besloten het lichaam van de in 1975 overleden dictator Francisco Franco te verplaatsen van het enorme mausoleum Valle de los Caídos ten noordwesten van Madrid naar een ander graf. Deze herbegrafenis is in 2019 uitgevoerd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
7 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
8 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
8 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
9 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
14 uur geleden