Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man verdient nog steeds meer dan vrouw, maar verschil neemt af

Man verdient nog steeds meer dan vrouw, maar verschil neemt af

DEN HAAG (ANP) - Het verschil tussen wat mannen en vrouwen verdienen is vorig jaar opnieuw kleiner geworden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Wel verdienen mannen, of zij nu voor de overheid of in het bedrijfsleven werken, nog altijd meer.

Het gemiddelde uurloon voor mannen die werken in het bedrijfsleven lag volgens het CBS vorig jaar 16,4 procent hoger dan voor vrouwen. Dat verschil was in 2020 nog 17,3 procent. De loonkloof binnen de overheid is een stuk kleiner. Zo verdienden mannen vorig jaar gemiddeld 5,1 procent meer dan hun vrouwelijke collega's; in 2020 bedroeg het verschil nog 6,7 procent.

Het CBS stelt dat de hoogte van het uurloon afhangt van onder meer het soort werk, de functie, de opleiding en de hoeveelheid ervaring. Worden die factoren door het statistiekbureau meegewogen, dan bedroeg het loonverschil tussen mannen en vrouwen die werken voor de overheid 1,8 procent. In het bedrijfsleven was de kloof in dat geval 6,9 procent.

Vier uur

Het grootst zijn de loonverschillen aan de top van de loonlijst, constateert het CBS verder. Dat geldt vooral voor het bedrijfsleven, waar mannen vorig jaar gemiddeld bijna 24 procent meer verdienden. Maar ook bij de overheid is het verschil met 9 procent relatief groot. Ook na de correctie voor onder andere werkervaring en functie blijven de verschillen volgens het statistiekbureau groot, namelijk respectievelijk 9 procent en 3,1 procent.

Het CBS meldt dit jaar zijn onderzoeksmethode te hebben gewijzigd. In tegenstelling tot eerdere jaren zijn de lonen van alle werknemers van 15 jaar tot en met de AOW-leeftijd meegenomen. Voorwaarde daarbij is dat de personen in Nederland wonen en een baan hebben van vier uur of meer per maand. Banen van scholieren en studenten, stagiairs en in de sociale werkvoorziening tellen daarin niet mee.

Meer uit Financieel

Minister: handelsconflict kost Duitse economie miljoenen per dag

WASHINGTON (ANP/DPA) - Het handelsconflict met de Verenigde Staten door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump kost de Duitse economie miljoenen per dag. Dat heeft de Duitse minister van Economische Zaken Katharine Reiche gezegd bij een bezoek aan Washington voor handelsgesprekken. Ze benadrukte dan ook dat het belangrijk is dat er snel een oplossing wordt gevonden voor de handelsonrust.

12 minuten geleden
Bestuurder Federal Reserve wil renteverlaging in juli

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve, de Amerikaanse koepel van centrale banken, zou in juli over moeten gaan tot een renteverlaging. Dat zei Fed-gouverneur Christopher Waller in een interview met zakenzender CNBC. Hij denkt namelijk dat de impact van de importheffingen van president Donald Trump op de inflatie beperkt en van korte duur zal zijn. Afgelopen week hield de Fed de rente nog voor de vierde keer op rij onveranderd.

1 uur geleden
Amerikaans Hooggerechtshof wil zaak om heffingen niet versnellen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft vrijdag een verzoek afgewezen van twee familiebedrijven die veel van Donald Trumps importheffingen ongeldig willen laten verklaren. De bedrijven wilden de heffingen versneld aanvechten. Het Hooggerechtshof heeft bepaald dat de Amerikaanse regering de gebruikelijke dertig dagen de tijd krijgt om met een reactie te komen.

11 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street door oorlog tussen Israël en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien. Beleggers bleven terughoudend en hielden de ontwikkelingen in de oorlog tussen Israël en Iran in de gaten.

11 uur geleden
Europese Commissie wil nieuwe regels tegen greenwashing schrappen

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie is van plan om nieuwe regels tegen greenwashing te schrappen. Dit meldt de Europese Commissie nadat conservatieve politici kritiek hadden geuit op de regels. Die zouden volgens hen te belastend zijn voor bedrijven.

13 uur geleden
Uitzendbranche noemt uitzendverbod vleessector 'disproportioneel'

AMERSFOORT (ANP) - Uitzendverboden voor een bepaalde sector zoals het verbod op uitzendkrachten in de vleessector dat demissionair minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken) voorbereidt, zijn "disproportioneel". Dit vindt adjunct-directeur van uitzendbrancheorganisatie NBBU Cor de Koeijer.

13 uur geleden
Fiscus loopt bijna miljard euro mis door uitspraak Hoge Raad

DEN HAAG (ANP) - De fiscus loopt richting een miljard euro aan belastinginkomsten mis, na een uitspraak van de Hoge Raad eerder dit jaar. De raad oordeelde eind maart dat Aegon het verlies bij de liquidatie van dochtervennootschappen wel degelijk mocht wegstrepen tegen de in Nederland belastbare winst. Alleen Aegon al hoefde daardoor 50 miljoen euro minder winstbelasting te betalen, maar in totaal kost de uitspraak de staatskas eenmalig 840 miljoen euro. Jaarlijks loopt de Belastingdienst bovendien 65 miljoen euro mis.

15 uur geleden