Man verdacht van vervalsen honderden ID-bewijzen voor tieners
DEVENTER (ANP) - Een 19-jarige man uit het oosten van het land wordt verdacht van het op grote schaal namaken van ID-bewijzen. De marechaussee zegt dat hij mogelijk honderden mensen aan een vals ID-bewijs heeft geholpen. Vaak ging het om minderjarigen die daarmee bijvoorbeeld alcohol konden kopen of naar een evenement konden.
De 19-jarige man is dinsdag opgepakt. Ook zijn panden in Arnhem en Deventer doorzocht. Daarbij zijn tientallen valse ID-bewijzen en apparatuur om die te maken, gevonden. Wat de exacte woonplaats van de verdachte is, wil de marechaussee vrijdag omwille van het onderzoek nog niet zeggen.
De marechaussee begon het onderzoek nadat het Expertisecentrum Identiteitsfraude en Documenten (ECID), een samenwerkingsverband van marechaussee en politie, op Schiphol meerdere valse ID-bewijzen had gekregen, die op dezelfde manier leken te zijn gemaakt en verstrekt. Volgens de marechaussee bood de verdachte de ID-bewijzen aan via social media.
Volgens de zegsman van de marechaussee wordt nog onderzocht hoeveel valse ID-bewijzen de man zou hebben gemaakt en of die kunnen worden getraceerd.
Meer uit Binnenland
THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.
6 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
4 uur geledenUSHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.
4 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
10 uur geleden