Man verdacht van vervalsen honderden ID-bewijzen voor tieners
DEVENTER (ANP) - Een 19-jarige man uit het oosten van het land wordt verdacht van het op grote schaal namaken van ID-bewijzen. De marechaussee zegt dat hij mogelijk honderden mensen aan een vals ID-bewijs heeft geholpen. Vaak ging het om minderjarigen die daarmee bijvoorbeeld alcohol konden kopen of naar een evenement konden.
De 19-jarige man is dinsdag opgepakt. Ook zijn panden in Arnhem en Deventer doorzocht. Daarbij zijn tientallen valse ID-bewijzen en apparatuur om die te maken, gevonden. Wat de exacte woonplaats van de verdachte is, wil de marechaussee vrijdag omwille van het onderzoek nog niet zeggen.
De marechaussee begon het onderzoek nadat het Expertisecentrum Identiteitsfraude en Documenten (ECID), een samenwerkingsverband van marechaussee en politie, op Schiphol meerdere valse ID-bewijzen had gekregen, die op dezelfde manier leken te zijn gemaakt en verstrekt. Volgens de marechaussee bood de verdachte de ID-bewijzen aan via social media.
Volgens de zegsman van de marechaussee wordt nog onderzocht hoeveel valse ID-bewijzen de man zou hebben gemaakt en of die kunnen worden getraceerd.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.
4 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
10 uur geledenGENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
12 uur geleden