Man verdacht van oplichten tientallen Marktplaats-verkopers
ENSCHEDE (ANP) - Een 28-jarige man uit Enschede wordt ervan verdacht dat hij ongeveer 130 mensen die spullen op Marktplaats verkochten, heeft opgelicht. Hij zou toegang hebben weten te krijgen tot hun bankrekeningen en zou zo ongeveer 200.000 euro hebben weggesluisd. Drie anderen hebben hem daar mogelijk bij geholpen.
De Twent is opgepakt en zit vast. In zijn huis heeft de politie onder meer mobiele pinapparaten en dure kleren en schoenen in beslag genomen.
Zijn slachtoffers hadden campers en caravans te koop aangeboden op Marktplaats. De man benaderde ze via WhatsApp. Daar wist hij de mensen zover te krijgen om kopieën van identiteitsbewijzen met hem te delen. Ook gaven ze hun bankrekeningnummers door.
Wegsluizen
Twee Deventenaren en een man uit Borne zijn opgepakt omdat de man hun rekeningen mocht gebruiken voor het wegsluizen van het geld. Inmiddels zijn de drie weer vrij.
De politie adviseert mensen om geen telefoonnummer te publiceren als ze een advertentie op sites als Marktplaats zetten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.
7 uur geleden