Man verdacht van oplichten tientallen Marktplaats-verkopers
ENSCHEDE (ANP) - Een 28-jarige man uit Enschede wordt ervan verdacht dat hij ongeveer 130 mensen die spullen op Marktplaats verkochten, heeft opgelicht. Hij zou toegang hebben weten te krijgen tot hun bankrekeningen en zou zo ongeveer 200.000 euro hebben weggesluisd. Drie anderen hebben hem daar mogelijk bij geholpen.
De Twent is opgepakt en zit vast. In zijn huis heeft de politie onder meer mobiele pinapparaten en dure kleren en schoenen in beslag genomen.
Zijn slachtoffers hadden campers en caravans te koop aangeboden op Marktplaats. De man benaderde ze via WhatsApp. Daar wist hij de mensen zover te krijgen om kopieën van identiteitsbewijzen met hem te delen. Ook gaven ze hun bankrekeningnummers door.
Wegsluizen
Twee Deventenaren en een man uit Borne zijn opgepakt omdat de man hun rekeningen mocht gebruiken voor het wegsluizen van het geld. Inmiddels zijn de drie weer vrij.
De politie adviseert mensen om geen telefoonnummer te publiceren als ze een advertentie op sites als Marktplaats zetten.
Meer uit Binnenland
OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
37 minuten geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
7 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
15 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
15 uur geleden