Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man verdacht van dreigen met terroristisch misdrijf op school

Man verdacht van dreigen met terroristisch misdrijf op school

BREDA (ANP) - De 20-jarige man die in november een basisschool in het Brabantse Oisterwijk binnendrong, wordt verdacht van het dreigen met een terroristisch misdrijf. Dat bleek woensdag in de rechtbank in Breda. Volgens zijn advocaat was Sofian T. zwaar onder invloed van alcohol en drugs.

T. drong op 14 november 2023 rond 08.00 uur de school aan de Willem de Zwijgerlaan binnen. Volgens het Openbaar Ministerie zei hij dat hij gewapend was, een bom bij zich had en iedereen zou vermoorden. Volgens de tenlastelegging riep hij ook "Allahu akbar" (God is de grootste).

De verdachte ontkent het grootste deel van de beschuldigingen. "Hij zou alleen in onverstaanbare Arabische taal onsamenhangende dingen hebben gezegd, omdat hij ernstig onder invloed was van alcohol en drugs", aldus zijn advocaat. Volgens hem was er geen opzet om te dreigen met een terroristisch misdrijf. Hij noemt het een "stomdronken actie" van een jongere die de gevolgen van zijn acties niet kon overzien.

Ontruimd

Het feit dat hij onder invloed was, wil volgens het OM niet zeggen dat zijn uitlatingen niet serieus hoeven worden genomen. "Heel veel mensen doen juist onder invloed daadwerkelijk erge dingen."

Na de uitspraken werd de school ontruimd. In en rondom het schoolgebouw werden volgens de politie geen wapens of explosieven gevonden. Bij de man zelf ook niet. Die werd uiteindelijk rond 12.20 uur in de omgeving opgepakt. T. was woensdag zelf niet aanwezig in de rechtszaal.

Grote zorgen

De man blijft voorlopig vastzitten en wordt nog psychisch onderzocht. Er zijn grote zorgen over hoe hij in de maatschappij functioneert. De man is een bekende van de politie. Hij is volgens de rechtbank ook betrokken geweest bij een bommelding bij het centraal station in Den Haag.

De volgende tussentijdse zitting is op 27 mei.

Meer uit Binnenland

Dode bankmedewerkster Amsterdam slachtoffer van misdrijf

AMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.

5 minuten geleden
EU geeft Utrechtse projecten recordbedrag van 831 miljoen euro

UTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).

6 minuten geleden
AP: datalekmeldingen ontvangen van klanten Chipsoft

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."

1 uur geleden
Nederland en bondgenoten: zullen bijdragen in Straat van Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven grote bondgenoten zullen nu er een staakt-het-vuren is, helpen bij het beschermen van de Straat van Hormuz. Dat zeggen ze in een verklaring, die ook is ondertekend door Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Italië, Canada, Denemarken, Spanje en de voorzitters van de Europese Commissie en de raad van EU-regeringsleiders.

1 uur geleden
Syrische verdachte uit Druten: zaak tegen mij is samenzwering

DEN HAAG (ANP) - Rafik A. (57) vindt de strafzaak tegen hem een "samenzwering". Dat bleek woensdag bij de start van zijn proces in de rechtbank in Den Haag. De Syriër zou zich in 2013 en 2014 in zijn vaderland schuldig hebben gemaakt aan verschillende gevallen van foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting. Hij wordt vervolgd voor 25 feiten, zei de officier van justitie.

2 uur geleden
Gijzelnemer café Ede ook vervolgd voor gijzeling in PI Vught

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat Corné H. (30) vervolgen voor een gijzeling in de PI Vught op 5 december afgelopen jaar. Hij hield toen een groep medewerkers urenlang tegen hun wil vast en bedreigde ze met een mes. H. zat in de penitentiaire inrichting in afwachting van plaatsing in een tbs-kliniek, een maatregel die hem was opgelegd nadat hij in maart 2024 vier mensen had gegijzeld in een café in Ede.

2 uur geleden
Onderzoekers zien veel meer bevers dan gedacht in Limburg

MAASTRICHT (ANP) - Er leven in Limburg waarschijnlijk veel meer bevers dan gedacht. Onderzoekers schatten het aantal Limburgse bevers van minstens één jaar oud in het voorjaar van 2025 op minstens 2000 en in de zomer, als de dieren jongen krijgen, op 3000 tot 3700 bevers. In eerdere onderzoeken werd nog uitgegaan van maximaal 1100 tot 1200 bevers. De provincie Limburg laat onderzoek doen naar de knaagdieren om een beter beeld te krijgen van de populatie en het beverbeleid mogelijk aan te scherpen.

3 uur geleden