Man verdacht van dreigen met terroristisch misdrijf op school
BREDA (ANP) - De 20-jarige man die in november een basisschool in het Brabantse Oisterwijk binnendrong, wordt verdacht van het dreigen met een terroristisch misdrijf. Dat bleek woensdag in de rechtbank in Breda. Volgens zijn advocaat was Sofian T. zwaar onder invloed van alcohol en drugs.
T. drong op 14 november 2023 rond 08.00 uur de school aan de Willem de Zwijgerlaan binnen. Volgens het Openbaar Ministerie zei hij dat hij gewapend was, een bom bij zich had en iedereen zou vermoorden. Volgens de tenlastelegging riep hij ook "Allahu akbar" (God is de grootste).
De verdachte ontkent het grootste deel van de beschuldigingen. "Hij zou alleen in onverstaanbare Arabische taal onsamenhangende dingen hebben gezegd, omdat hij ernstig onder invloed was van alcohol en drugs", aldus zijn advocaat. Volgens hem was er geen opzet om te dreigen met een terroristisch misdrijf. Hij noemt het een "stomdronken actie" van een jongere die de gevolgen van zijn acties niet kon overzien.
Ontruimd
Het feit dat hij onder invloed was, wil volgens het OM niet zeggen dat zijn uitlatingen niet serieus hoeven worden genomen. "Heel veel mensen doen juist onder invloed daadwerkelijk erge dingen."
Na de uitspraken werd de school ontruimd. In en rondom het schoolgebouw werden volgens de politie geen wapens of explosieven gevonden. Bij de man zelf ook niet. Die werd uiteindelijk rond 12.20 uur in de omgeving opgepakt. T. was woensdag zelf niet aanwezig in de rechtszaal.
Grote zorgen
De man blijft voorlopig vastzitten en wordt nog psychisch onderzocht. Er zijn grote zorgen over hoe hij in de maatschappij functioneert. De man is een bekende van de politie. Hij is volgens de rechtbank ook betrokken geweest bij een bommelding bij het centraal station in Den Haag.
De volgende tussentijdse zitting is op 27 mei.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.
10 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren biedt de inwoners van Loosdrecht excuses aan dat hij hen heeft "overvallen" met het besluit om een asielnoodopvang in te richten in het gemeentehuis.
13 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied werkt aan een intrekking van de vergunningen voor de kooksgasfabrieken van Tata Steel in IJmuiden vanwege structurele overschrijdingen van milieunormen, waaronder een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. Volgens de Omgevingsdienst wordt nu een zogeheten ontwerp-intrekkingsbesluit voorbereid voor de vergunningen van Kooksgasfabriek 1 (KGF1) en Kooksgasfabriek 2 (KGF2).
14 uur geleden