Man verdacht van doden ex-vrouw en vijf anderen in Mississippi
MEMPHIS (ANP) - In de Amerikaanse plaats Arkabutla, een gehucht met nog geen driehonderd inwoners ten zuiden van Memphis, zijn vrijdag zes mensen om het leven gekomen bij een schietpartij. Een 52-jarige man schoot volgens de politie eerst in een winkel iemand dood, waarna hij zijn ex-vrouw en vier anderen op verschillende locaties doodschoot.
De korpschef van de plaats in Mississippi zegt tegen The New York Times dat hij in meer dan twee decennia niet met zo'n gewelddadig incident te maken kreeg. In de woning van de ex-vrouw was ook een man die door de verdachte met een vuurwapen werd geslagen, maar niet is neergeschoten.
Het motief van de verdachte, die vrijdagmiddag werd gearresteerd, is niet duidelijk. Hij had drie vuurwapens bij zich. Hoewel hij volgens de politie enkele slachtoffers kende, lijkt het erop dat hij ook willekeurig op mensen heeft geschoten.
Meer uit Buitenland
MILAAN (ANP) - Vicepresident JD Vance van de Verenigde Staten is bij de openingsceremonie van de Winterspelen in stadion San Siro in Milaan met boegeroep ontvangen. Bij de entree van de grote equipe uit de Verenigde Staten met vlaggendrager Erin Jackson, de olympisch schaatskampioene op de 500 meter, kwam hij in beeld. Daarop waren boegeroep en gefluit te horen.
28 minuten geledenMUSCAT (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun eerste overleg sinds lange tijd beƫindigd. Volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken is afgesproken door te gaan met de onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vrijdag op twee adressen huiszoekingsbevelen uitgevoerd in verband met een onderzoek naar "wangedrag in een openbaar ambt". In een verklaring zegt de politie dat "een 72-jarige man" betrokken is bij het wangedrag. In het persbericht noemt de politie geen naam, maar tegenover Sky News bevestigt ze dat de doorzoekingen verband houden met het onderzoek naar oud-bewindspersoon Peter Mandelson.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiƫle diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.
7 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".
8 uur geleden