Man vast om 7 verkrachtings- en/of afpersingszaken jonge vrouwen
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vorige maand een 20-jarige man uit Amsterdam opgepakt omdat hij verdachte is in zeven afzonderlijke onderzoeken naar de aanranding, verkrachting en/of afpersing van meisjes en jonge vrouwen. Vermoedelijk zijn er meer slachtoffers, aldus de politie dinsdag.
De man zou tussen juli 2021 en april 2024 de slachtoffers op een soortgelijke wijze benaderd hebben en vervolgens (seksueel) misbruikt. In alle zeven zaken benaderde een onbekende man de slachtoffers in de openbare ruimte. Hij stelde voor om af te spreken, waarmee zij instemden. Op de door de verdachte gekozen locatie dwong hij hen seksuele handelingen te verrichten of te ondergaan. Ook moesten sommigen onder druk geld geven of overmaken.
De recherche vermoedt dat de verdachte zich op kwetsbare meisjes en jonge vrouwen richtte en houdt rekening met meer slachtoffers. Mogelijk hebben deze zich nog niet bij de politie gemeld.
De politie arresteerde de verdachte op maandag 22 juli. Hij werd op donderdag 25 juli voorgeleid aan de rechter-commissaris. Op maandag 5 augustus werd besloten dat hij nog dertig dagen vast blijft zitten.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.
5 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.
6 uur geleden