Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man vast om 7 verkrachtings- en/of afpersingszaken jonge vrouwen

Man vast om 7 verkrachtings- en/of afpersingszaken jonge vrouwen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vorige maand een 20-jarige man uit Amsterdam opgepakt omdat hij verdachte is in zeven afzonderlijke onderzoeken naar de aanranding, verkrachting en/of afpersing van meisjes en jonge vrouwen. Vermoedelijk zijn er meer slachtoffers, aldus de politie dinsdag.

De man zou tussen juli 2021 en april 2024 de slachtoffers op een soortgelijke wijze benaderd hebben en vervolgens (seksueel) misbruikt. In alle zeven zaken benaderde een onbekende man de slachtoffers in de openbare ruimte. Hij stelde voor om af te spreken, waarmee zij instemden. Op de door de verdachte gekozen locatie dwong hij hen seksuele handelingen te verrichten of te ondergaan. Ook moesten sommigen onder druk geld geven of overmaken.

De recherche vermoedt dat de verdachte zich op kwetsbare meisjes en jonge vrouwen richtte en houdt rekening met meer slachtoffers. Mogelijk hebben deze zich nog niet bij de politie gemeld.

De politie arresteerde de verdachte op maandag 22 juli. Hij werd op donderdag 25 juli voorgeleid aan de rechter-commissaris. Op maandag 5 augustus werd besloten dat hij nog dertig dagen vast blijft zitten.

Meer uit Binnenland

Ministers veroordelen rellen bij opvanglocatie Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.

38 minuten geleden
Meerdere aanhoudingen bij protest tegen asielopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.

1 uur geleden
Burgemeester Wijdemeren vaardigt noodbevel uit voor Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.

1 uur geleden
Brand bij noodopvanglocatie Loosdrecht tijdens azc-demonstratie

LOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.

2 uur geleden
Halsema voorzitter stedennetwerk voor democratische waarden

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is dinsdag gekozen tot de eerste internationale voorzitter van The Pact of Free Cities, meldt de gemeente in een verklaring. De in 2019 opgerichte organisatie komt op voor democratische waarden en zet zich af tegen nationaal-populisme. Wereldwijd hebben tientallen steden zich aangesloten.

5 uur geleden
Kerken erkennen leed van afstandsmoeders, maar geen excuses

BAARN (ANP) - Dat ongetrouwde vrouwen vroeger afstand moesten doen van hun pasgeboren kinderen was "een ingrijpende en pijnlijke gebeurtenis". Het Interkerkelijk Contact in Overheidszaken (CIO), een samenwerkingsverband van ongeveer dertig kerkgenootschappen, laat dinsdag weten dat de kerken het leed erkennen. Excuses worden niet aangeboden.

5 uur geleden
Twee Duitse militairen van NAVO-basis Brunssum belaagd en verwond

BRUNSSUM (ANP) - Twee Duitse militairen van het NAVO-hoofdkwartier in Brunssum zijn in die gemeente door onbekenden belaagd. Een van hen raakte daarbij lichtgewond, meldt de politie. De politie onderzoekt het incident. De daders waren volgens persbureau dpa gemaskerd en riepen leuzen tegen de NAVO. Wanneer en waar het precies is gebeurd, is niet bekendgemaakt.

6 uur geleden