Man vast na excessief geweld tegen agent in Roermond
ROERMOND (ANP) - Een 39-jarige man uit Roermond (Limburg) zit vast op verdenking van onder meer "excessief geweld" tegen een politieagent. De man had zich verzet bij zijn aanhouding voor openbare dronkenschap. Hij deelde klappen uit en nam een agent in een wurggreep. Die moest worden bevrijd door collega's. De verdachte is in een ziekenhuis onderzocht en maakt het naar omstandigheden redelijk, aldus de politie.
De politie hield in de nacht van dinsdag op woensdag kort na middernacht de verdachte aan. Het ging mis tijdens het transport vanuit de politieauto naar het cellencomplex van het politiebureau. De verdachte sloeg een agent in het gezicht en op het hoofd en nam hem in een wurggreep waaruit hij zelfs niet wist te komen en waarbij hij het bewustzijn dreigde te verliezen.
Tegen de man is aangifte gedaan.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - Ook patiënten van het ziekenhuis Elisabeth-TweeSteden (ETZ) in Tilburg en Waalwijk kunnen weer inloggen in hun persoonlijke online-omgeving, nadat het ziekenhuis het patiëntenportaal dit weekend preventief had afgesloten "door signalen van een externe partij".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een harde toezegging om als Nederland extra bij te dragen aan de EU-marinemissie Aspides kan defensieminister Dilan Yeşilgöz niet doen. Ze zal "welwillend" kijken naar de oproep van EU-buitenlandchef Kaja Kallas om extra schepen ter beschikking te stellen voor Aspides. Dat zei Yeşilgöz bij aankomst in Brussel, waar de EU-ministers van Defensie bijeenkomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de Tweede Kamer in Den Haag zijn maandagochtend zo'n vijftig Dolle Mina's samengekomen voor een protest. De actievoerders eisen dat abortus uit het Wetboek van Strafrecht wordt gehaald.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachte die vastzit voor het schietincident op de NDSM-kade in Amsterdam, waarbij een man om het leven kwam, wordt maandag voorgeleid voor de rechter-commissaris. Dat laat een politiewoordvoerder desgevraagd weten. Hij zit nog in beperkingen en mag alleen contact hebben met zijn advocaat.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schrijvers en journalisten komen dinsdag voor het hoofdkantoor van Facebook Nederland in Amsterdam in actie tegen het trainen van AI-taalmodellen met hun werk. De actie valt voor de start van de Kinderboekenweek, die woensdag begint.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in het eerste halfjaar duidelijk vaker getankt bij Duitse en Belgische tankstations. Pomphouders in de grensregio's klaagden al langer over het verlies aan klandizie door de hogere accijns en btw op brandstoffen in Nederland. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft nu concrete cijfers over automobilisten die profiteren van de lagere benzineprijzen over de grens. Nederlanders rekenden 20 procent vaker af bij Belgische en Duitse tankstations dan een jaar eerder en gaven daarbij 32 procent meer uit.
6 uur geledenRAMALLAH (ANP) - Israël heeft de diplomatieke status van Nederlandse ambassademedewerkers in Ramallah ingetrokken. Om hoeveel mensen het gaat, wat hun functies zijn en wat voor gevolgen deze stap heeft, is nog niet bekend.
15 uur geleden