Man van de wedstrijd Yamal (16) denkt alleen maar aan winnen
MUNCHEN (ANP) - De jonge Spaanse aanvaller Lamine Yamal (16) maakte in de halve eindstrijd van het EK zijn status van tienersensatie meer dan waar. Hij maakte tegen Frankrijk de 1-1 en zag Spanje uiteindelijk met 2-1 winnen in München.
"Ik ben erg blij dat we de finale hebben gehaald. Het belangrijkste is nu om te winnen", zei Yamal, die werd uitgeroepen tot man van de wedstrijd, in een kort interview na de wedstrijd.
Yamal schoot halverwege de eerste helft fraai in de bovenhoek. Hij werd daarmee de jongste doelpuntenmaker ooit op een EK. "We zaten in een moeilijke situatie en je zou zo snel geen doelpunt verwachten", bekende Yamal, uitkomend voor FC Barcelona.
"Ik wilde hem schieten waar hij er ook in ging, en ik ben erg blij daarmee. Ik ben blij en tevreden met de overwinning. Ik wil winnen, winnen en nog eens winnen."
Spanje is zondag mogelijk de tegenstander van Oranje, dat woensdag Engeland treft.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
17 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
2 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
7 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
11 uur geleden