Man van de wedstrijd Yamal (16) denkt alleen maar aan winnen
MUNCHEN (ANP) - De jonge Spaanse aanvaller Lamine Yamal (16) maakte in de halve eindstrijd van het EK zijn status van tienersensatie meer dan waar. Hij maakte tegen Frankrijk de 1-1 en zag Spanje uiteindelijk met 2-1 winnen in München.
"Ik ben erg blij dat we de finale hebben gehaald. Het belangrijkste is nu om te winnen", zei Yamal, die werd uitgeroepen tot man van de wedstrijd, in een kort interview na de wedstrijd.
Yamal schoot halverwege de eerste helft fraai in de bovenhoek. Hij werd daarmee de jongste doelpuntenmaker ooit op een EK. "We zaten in een moeilijke situatie en je zou zo snel geen doelpunt verwachten", bekende Yamal, uitkomend voor FC Barcelona.
"Ik wilde hem schieten waar hij er ook in ging, en ik ben erg blij daarmee. Ik ben blij en tevreden met de overwinning. Ik wil winnen, winnen en nog eens winnen."
Spanje is zondag mogelijk de tegenstander van Oranje, dat woensdag Engeland treft.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
1 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
5 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
5 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
5 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
7 uur geleden