Man uit Piershil (26) aangehouden om aanranding en kinderporno
ROTTERDAM (ANP) - Een 26-jarige man uit het Zuid-Hollandse Piershil, nabij Rotterdam, is aangehouden op verdenking van aanranding en het maken van kinderporno, meldt de politie. De man zette tussen november 2018 en juni 2022 tientallen minderjarige meisjes aan tot het uitvoeren van seksuele handelingen. Die legde hij op beeld vast.
De man is aangehouden door het Team Bestrijding Kinderporno en Kindersekstoerisme (TBKK) van de Eenheid Rotterdam. De politie kwam de man op het spoor nadat een "verontrustende trend in binnenkomende aangiftes bij de verschillende zedenafdelingen van de politie" werd ontdekt door een analist van de politie.
De man gebruikte op diverse sociale media, waaronder Snapchat, een schuilnaam. Daar kwam hij in contact met minderjarige meisjes. Nadat hij via de chat contact had gelegd, bedreigde hij zijn slachtoffers en dwong hij ze voor de camera seksuele handelingen te verrichten. Dat beeldmateriaal gebruikte de verdachte om hen af te persen.
De man verscheen vrijdag voor de rechter-commissaris. Die besliste dat hij twee weken langer blijft vastzitten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht dat medio volgende maand het verzet van Hongarije tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne zal stoppen. De regering van Viktor Orbán blokkeert het geld om een ruzie met Oekraïne over de oliepijpleiding Droezjba waardoor goedkope Russische olie naar Hongarije stroomt.
9 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - In Gorinchem waren er ruim voor de verkiezingen al signalen dat er stemmen werden geronseld. Dat vertelde burgemeester Reinie Melissant tijdens een informatieavond naar aanleiding van het vermoeden dat een kandidaat heeft gefraudeerd met volmachten. "Mensen zijn aan de deur gekomen, telefonisch benaderd en onder druk gezet om een volmacht te geven."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet snel met onder meer energiebedrijven gaat praten over heropening van het Tijdelijk Noodfonds Energie. Een oproep daartoe van onder anderen Kamerlid Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) kreeg bij de stemmingen vrijwel unanieme steun.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de zaak tegen Ali B heeft paniek teweeggebracht bij zangeres Jill Helena, die aangifte van aanranding heeft gedaan tegen de rapper. Dat zei haar advocaat Sébas Diekstra bij het hof in Amsterdam.
5 uur geledenBALI (ANP/AFP) - Op het Indonesische eiland Bali is maandagavond een Nederlandse toerist doodgestoken. Het gaat om een 49-jarige man, meldt persbureau AFP.
6 uur geleden