Man uit Piershil (26) aangehouden om aanranding en kinderporno
ROTTERDAM (ANP) - Een 26-jarige man uit het Zuid-Hollandse Piershil, nabij Rotterdam, is aangehouden op verdenking van aanranding en het maken van kinderporno, meldt de politie. De man zette tussen november 2018 en juni 2022 tientallen minderjarige meisjes aan tot het uitvoeren van seksuele handelingen. Die legde hij op beeld vast.
De man is aangehouden door het Team Bestrijding Kinderporno en Kindersekstoerisme (TBKK) van de Eenheid Rotterdam. De politie kwam de man op het spoor nadat een "verontrustende trend in binnenkomende aangiftes bij de verschillende zedenafdelingen van de politie" werd ontdekt door een analist van de politie.
De man gebruikte op diverse sociale media, waaronder Snapchat, een schuilnaam. Daar kwam hij in contact met minderjarige meisjes. Nadat hij via de chat contact had gelegd, bedreigde hij zijn slachtoffers en dwong hij ze voor de camera seksuele handelingen te verrichten. Dat beeldmateriaal gebruikte de verdachte om hen af te persen.
De man verscheen vrijdag voor de rechter-commissaris. Die besliste dat hij twee weken langer blijft vastzitten.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Brandweerlieden zijn tijdens de jaarwisseling bijna 4300 keer in actie gekomen. Dat is ruim 4 procent meer dan vorig jaar en meer dan 16 procent hoger dan in het jaar daarvoor. De overkoepelende organisatie Brandweer Nederland spreekt van een "drukke, intense jaarwisseling".
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet donderdag onderzoek naar de oorzaak van de brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerk is bestempeld als plaats delict, zegt een politiewoordvoerder.
22 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - In Volendam is donderdag stilgestaan bij de brand in café 't Hemeltje van 25 jaar geleden. Bij die brand, in de nieuwjaarsnacht van 2001, kwamen veertien jonge mensen om het leven. Ruim tweehonderd mensen liepen verwondingen op.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam blikt terug op een onrustig verlopen jaarwisseling. Naast de grote brand in de Vondelkerk is de mobiele eenheid meerdere keren in de stad ingezet en zijn zeker elf incidenten bekend waarbij hulpverleners te maken kregen met agressie en geweld, zoals bekogeld worden met vuurwerk.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Vondelkerk in Amsterdam kunnen in de loop van de dag terug naar huis, zegt een woordvoerster van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland na de brand.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft 250 mensen aangehouden tijdens wat zij een "heftige" jaarwisseling noemt. Op verschillende plekken richtte het geweld zich tegen hulpverleners.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema staat op sociale media stil bij de verwoesting van de Vondelkerk tijdens de jaarwisseling. De kerk uit 1880 in de buurt van het Vondelpark raakte zwaar beschadigd door brand. De toren en een deel van het middengedeelte zijn ingestort, net als een groot deel van het dak. "Afgelopen nacht verloor Amsterdam één van zijn meest intieme monumenten", schrijft Halsema, die in de nachtelijke uren zelf kwam kijken bij de brand.
1 uur geleden