Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man uit Piershil (26) aangehouden om aanranding en kinderporno

Man uit Piershil (26) aangehouden om aanranding en kinderporno

ROTTERDAM (ANP) - Een 26-jarige man uit het Zuid-Hollandse Piershil, nabij Rotterdam, is aangehouden op verdenking van aanranding en het maken van kinderporno, meldt de politie. De man zette tussen november 2018 en juni 2022 tientallen minderjarige meisjes aan tot het uitvoeren van seksuele handelingen. Die legde hij op beeld vast.

De man is aangehouden door het Team Bestrijding Kinderporno en Kindersekstoerisme (TBKK) van de Eenheid Rotterdam. De politie kwam de man op het spoor nadat een "verontrustende trend in binnenkomende aangiftes bij de verschillende zedenafdelingen van de politie" werd ontdekt door een analist van de politie.

De man gebruikte op diverse sociale media, waaronder Snapchat, een schuilnaam. Daar kwam hij in contact met minderjarige meisjes. Nadat hij via de chat contact had gelegd, bedreigde hij zijn slachtoffers en dwong hij ze voor de camera seksuele handelingen te verrichten. Dat beeldmateriaal gebruikte de verdachte om hen af te persen.

De man verscheen vrijdag voor de rechter-commissaris. Die besliste dat hij twee weken langer blijft vastzitten.

Meer uit Binnenland

Fans Marokko in diverse steden straat op na verloren WK-wedstrijd

DEN HAAG (ANP) - In diverse steden zijn fans van Marokko de straat op gegaan na de met 2-0 verloren WK-wedstrijd tegen Frankrijk. In de Schilderswijk rijden veel auto's en scooters op de Vaillantlaan toeterend heen en weer en klinken een paar harde vuurwerkknallen. Ook staan er veel mensen langs de kant van de weg, ziet een ANP-verslaggever.

41 minuten geleden
Protest tegen schrappen lhbti-beleid in Oldebroek

OLDEBROEK (ANP) - Bij het gemeentehuis van het Gelderse Oldebroek is donderdagavond gedemonstreerd voor de lhbti-gemeenschap. Dat gebeurde voorafgaand aan de installatie van het nieuwe conservatieve college van burgemeester en wethouders, dat de regenboogvlag niet meer wil hijsen en het lokale lhbti-beleid schrapt.

4 uur geleden
Onderwijsinspectie meldt wanbeheer bij Cornelius Haga Lyceum

DEN HAAG (ANP) - Bij het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam is sprake van wanbeheer, meldt de onderwijsinspectie. Het bestuur van de islamitische school heeft "langdurig en in ernstige mate nagelaten" om het onderwijs te verbeteren.

4 uur geleden
Nederland voelt wel voor meedoen aan oefeningen Oekraïne-coalitie

DEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt welwillend naar de gezamenlijke militaire oefeningen die Frankrijk wil organiseren met de bondgenoten van Oekraïne. Het ministerie van Defensie heeft "een positieve grondhouding", laat het weten.

7 uur geleden
Sjoerdsma vreest meer honger als strijd Iran en VS doorgaat

SHANGHAI (ANP) - Opnieuw is de strijd opgelaaid tussen de Verenigde Staten en Iran. "Dat er nu weer gevechten zijn is ontzettend zorgelijk", aldus minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66). Hij vreest meer honger en vluchtelingen.

7 uur geleden
Karremans wil dat luchtvaartmaatschappijen boetes kunnen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen moeten boetes kunnen opleggen aan passagiers die zich misdragen, vindt het kabinet. Het is een van de plannen die minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) in een Kamerbrief voorstelt om wangedrag in vliegtuigen tegen te gaan. Als de boetes er komen naast strafrechtelijke vervolging, zou dat als "extra afschrikking" kunnen werken.

9 uur geleden
9 maanden geen treinen tussen Alphen aan den Rijn en Bodegraven

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Alphen aan den Rijn en Bodegraven ligt vanaf oktober negen maanden stil vanwege de vervanging van de spoorbrug over de Gouwe. Die is op zich veilig, maar er is "beweging geconstateerd in de landhoofden en middenpijler van de spoorbrug", aldus de NS.

9 uur geleden