Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man uit Ede opgepakt om genocide in Rwanda

Man uit Ede opgepakt om genocide in Rwanda

EDE (ANP) - Een 64-jarige man uit Ede is woensdag aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de genocide in Rwanda. De man woont sinds 1998 in Nederland, meldt het Openbaar Ministerie.

De verdachte zou betrokken zijn geweest bij het doden van Tutsi's tijdens de genocide in 1994. Ook zou hij anderen daartoe hebben aangezet. Daarnaast deed hij volgens het OM mee aan een plundertocht tijdens de volkerenmoord op de Tutsi-bevolkingsgroep. Hierbij werden eigendommen van Tutsi's geroofd en hun huizen vernield. Hij wordt in Nederland vervolgd.

De man wordt in Rwanda al langer verdacht van het plegen van genocide en misdaden tegen de menselijkheid. Rwanda had in 2014 een internationaal arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd en had Nederland om zijn uitlevering gevraagd. Omdat de verdachte de Nederlandse nationaliteit heeft kan hij niet worden uitgeleverd.

800.000 mensen vermoord

Het Team Internationale Misdrijven (TIM) onderzocht de zaak vanaf 2020 en is veel naar Rwanda gereisd om getuigen te horen en onderzoek ter plaatse te doen. Er zijn volgens het OM tientallen getuigen gehoord.

Tijdens de Rwandese genocide zijn binnen drie maanden naar schatting 800.000 mensen vermoord, voornamelijk Tutsi's en gematigde Hutu's. Twee zaken zijn al inhoudelijk door de Nederlandse rechter behandeld. Een derde zaak loopt nog.

Meer uit Binnenland

Koning tegen president Kenia: u kent onze bezorgdheid

NAIROBI (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft zich dinsdagavond tijdens het staatsbanket in Nairobi direct tot de Keniaanse president William Ruto gericht. "U bent op de hoogte van onze bezorgdheid over meldingen van ontvoeringen en straffeloosheid", zei hij in zijn toespraak.

16 minuten geleden
Paar honderd mensen bij sit-in voor Gaza op Amsterdam CS

AMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen houden een sit-in voor Gaza in de stationshal van Amsterdam Centraal Station. Ze zijn bijeengekomen nadat Israël opnieuw zware aanvallen had uitgevoerd in de Gazastrook en daarmee het staakt-het-vuren had geschonden.

19 minuten geleden
Deelnemers viering 125e verjaardag Ajax lopen door de stad

AMSTERDAM (ANP) - De viering van de 125e verjaardag van Ajax wordt dinsdagavond bijgewoond door enkele honderden fans van de Amsterdamse voetbalclub. Zij verzamelden zich op de Dam, verplaatsten zich daarna naar het Rokin en zijn aangekomen op het Rembrandtplein, ziet een verslaggeefster van het ANP. Het is onduidelijk wat hun verdere plannen zijn.

1 uur geleden
Pro-Palestijns protest bij Stopera in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij de Stopera in Amsterdam voeren dinsdag sinds 17.30 uur enkele tientallen mensen actie voorafgaand aan een vergadering van de Vervoerregio Amsterdam. De actievoerders willen dat de Vervoerregio breekt met busvervoerder EBS omdat die in Israël rijdt. De betogers deelden flyers uit aan de aanwezigen bij de vergadering, die om 18.30 uur begint. Ze scandeerden onder meer "Wat willen wij? Ov apartheidvrij" en "Free free Palestine". De demonstratie stond al gepland voordat Israël het staakt-het-vuren met Hamas brak en zware aanvallen uitvoerde in de Gazastrook.

2 uur geleden
Pro-Palestijnse betogers voeren actie bij stadskantoor Utrecht

UTRECHT (ANP) - Voor het stadskantoor in Utrecht hebben aan het eind van de middag zo'n 150 pro-Palestijnse betogers actiegevoerd na de recente Israëlische luchtaanvallen. Verschillende actiegroepen, waaronder Utrecht4palestine, hielden sinds 17.00 uur een zogenoemd "emergency protest" onder de noemer "enough is enough". Even voor 18.00 uur vertrok de groep voor een mars naar het stadhuis. Daar is momenteel een deel van de gemeenteraad bijeen.

2 uur geleden
Stroomstoring Den Haag voorbij

DEN HAAG (ANP) - De stroomstoring die iets na 16.00 uur grote delen van Den Haag platlegde, is voorbij. Dat meldde netbeheerder Stedin om 17.30 uur. "Alle klanten hebben weer stroom."

3 uur geleden
Diverse ministeries ontruimd om stroomstoring Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In het centrum van Den Haag zijn diverse ministeries ontruimd omdat de gebouwen zonder stroom zitten door een grote storing. Het gaat in ieder geval om de ministeries van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, ziet een verslaggever ter plaatse.

3 uur geleden