Man uit Ede opgepakt om genocide in Rwanda
EDE (ANP) - Een 64-jarige man uit Ede is woensdag aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de genocide in Rwanda. De man woont sinds 1998 in Nederland, meldt het Openbaar Ministerie.
De verdachte zou betrokken zijn geweest bij het doden van Tutsi's tijdens de genocide in 1994. Ook zou hij anderen daartoe hebben aangezet. Daarnaast deed hij volgens het OM mee aan een plundertocht tijdens de volkerenmoord op de Tutsi-bevolkingsgroep. Hierbij werden eigendommen van Tutsi's geroofd en hun huizen vernield. Hij wordt in Nederland vervolgd.
De man wordt in Rwanda al langer verdacht van het plegen van genocide en misdaden tegen de menselijkheid. Rwanda had in 2014 een internationaal arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd en had Nederland om zijn uitlevering gevraagd. Omdat de verdachte de Nederlandse nationaliteit heeft kan hij niet worden uitgeleverd.
800.000 mensen vermoord
Het Team Internationale Misdrijven (TIM) onderzocht de zaak vanaf 2020 en is veel naar Rwanda gereisd om getuigen te horen en onderzoek ter plaatse te doen. Er zijn volgens het OM tientallen getuigen gehoord.
Tijdens de Rwandese genocide zijn binnen drie maanden naar schatting 800.000 mensen vermoord, voornamelijk Tutsi's en gematigde Hutu's. Twee zaken zijn al inhoudelijk door de Nederlandse rechter behandeld. Een derde zaak loopt nog.
Meer uit Binnenland
NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
5 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
5 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
6 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
18 uur geleden