Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man uit Ede opgepakt om genocide in Rwanda

Man uit Ede opgepakt om genocide in Rwanda

EDE (ANP) - Een 64-jarige man uit Ede is woensdag aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de genocide in Rwanda. De man woont sinds 1998 in Nederland, meldt het Openbaar Ministerie.

De verdachte zou betrokken zijn geweest bij het doden van Tutsi's tijdens de genocide in 1994. Ook zou hij anderen daartoe hebben aangezet. Daarnaast deed hij volgens het OM mee aan een plundertocht tijdens de volkerenmoord op de Tutsi-bevolkingsgroep. Hierbij werden eigendommen van Tutsi's geroofd en hun huizen vernield. Hij wordt in Nederland vervolgd.

De man wordt in Rwanda al langer verdacht van het plegen van genocide en misdaden tegen de menselijkheid. Rwanda had in 2014 een internationaal arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd en had Nederland om zijn uitlevering gevraagd. Omdat de verdachte de Nederlandse nationaliteit heeft kan hij niet worden uitgeleverd.

800.000 mensen vermoord

Het Team Internationale Misdrijven (TIM) onderzocht de zaak vanaf 2020 en is veel naar Rwanda gereisd om getuigen te horen en onderzoek ter plaatse te doen. Er zijn volgens het OM tientallen getuigen gehoord.

Tijdens de Rwandese genocide zijn binnen drie maanden naar schatting 800.000 mensen vermoord, voornamelijk Tutsi's en gematigde Hutu's. Twee zaken zijn al inhoudelijk door de Nederlandse rechter behandeld. Een derde zaak loopt nog.

Meer uit Binnenland

Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

1 uur geleden
Weeronline: dodenherdenking en Bevrijdingsdag zijn fris en droog

HOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.

2 uur geleden
Natuurbrand Weert afgeschaald, minder brandweer aanwezig

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.

9 uur geleden
Twee gewonden in Winschoten, mogelijk door steekincident

WINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.

9 uur geleden
Grootste gevaar lijkt geweken bij brand militair terrein 't Harde

'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.

9 uur geleden
Inzet Evertsen niet verlengd, schip keert binnenkort terug

DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.

17 uur geleden
Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

19 uur geleden