
Man steelt 32 mobiele telefoons tijdens carnaval in Breda
GILZE EN RIJEN (ANP) - Agenten hebben afgelopen nacht in Gilze bij toeval ontdekt dat een man 32 mobiele telefoons heeft gestolen. Vermoedelijk heeft hij deze buitgemaakt tijdens carnaval in het centrum van Breda.
De agenten vroegen een fietser te stoppen na een overtreding. Die vluchtte toen een drassig weiland in, en gooide zijn rugzak in een sloot. In de tas vond de politie de smartphones en de identiteitskaart van de verdachte.
De man is nog niet gepakt, meldt de politie op Facebook. Maar omdat zijn identiteit bekend is, verwachten agenten dat binnenkort te doen.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Er zijn komende week mogelijk meer vallende sterren te zien door de jaarlijkse meteorenzwerm Orioniden, meldt Weeronline. De zwerm is elk jaar in de tweede helft van oktober zichtbaar. De piek zou woensdag rond 06.00 uur zijn, aldus de weerdienst. Dan zouden er ongeveer 26 vallende sterren per uur zichtbaar zijn. Ook twee dagen voor en na de piek van de zwerm is de kans groter om vallende sterren te zien.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de komende Tweede Kamerverkiezingen zijn aanzienlijk meer mannen dan vrouwen verkiesbaar. Van de 1166 kandidaten is iets meer dan een derde vrouw. Dit blijkt uit een analyse van het ANP op basis van alle kieslijsten. Het aandeel vrouwen is licht gedaald sinds de vorige verkiezingen. Tien kandidaten identificeren zich als non-binair of genderqueer. Dit zijn mensen die zich niet identificeren als man of vrouw.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De algemene inlichtingendienst AIVD en de militaire inlichtingendienst MIVD delen minder informatie dan voorheen met hun Amerikaanse partners. Dat zeggen de hoofden van de Nederlandse diensten in een dubbelinterview in de Volkskrant.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geert Wilders zou als premier "hetzelfde hebben gedaan als Israël" als er bij een terroristische aanslag in Nederland vele honderden doden zouden zijn gevallen. Dat zei hij in het tv-programma Vandaag Inside vrijdag. Het was zijn eerste publieke optreden sinds hij zijn campagne hervatte.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD gaat niet in een kabinet met GroenLinks-PvdA, het CDA en D66, zegt defensieminister Ruben Brekelmans. Partijleider Dilan Yeşilgöz zei in een interview met De Telegraaf al niet in een kabinet-Timmermans te gaan, maar Brekelmans benadrukte dat "dit hele blok" een links kabinet zou zijn.
11 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Van alle zeven verdachten die zijn aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de ontvoering van een vrouw uit Hoofddorp, wordt gedacht dat zij "een faciliterende rol" hadden. Dat laat een politiewoordvoerder weten. Alle zeven zijn inmiddels weer uit de cel, maar nog wel verdacht van betrokkenheid bij de ontvoering.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en Duitsland kopen samen 222 Boxer Schakals. Het contract is vrijdag getekend, laat het ministerie van Defensie weten. De pantserwielvoertuigen moeten de vuurkracht van 13 Lichte Brigade in Oirschot versterken. In eerste instantie koopt Nederland 72 Boxers waarvan de oplevering over drie jaar is.
17 uur geleden