Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man sluit echtgenote op in badkamer vanwege coronapaniek

Man sluit echtgenote op in badkamer vanwege coronapaniek

VILNIUS (ANP/AFP) - Uit angst voor het coronavirus heeft een man in Litouwen zijn echtgenote opgesloten in de badkamer. Ze mocht die ruimte niet meer uit omdat ze contact had gehad met iemand die in het buitenland was geweest, meldt de politie.

"We kregen een melding dat een echtgenoot en twee volwassen zonen weigerden de vrouw uit de badkamer te laten nadat ze had gezegd dat ze het virus misschien had opgelopen", zegt een woordvoerder van de nationale politie in de Baltische staat, waar tot dusver één besmetting is gemeld.

Agenten namen poolshoogte en stelden vast dat geen geweld was gebruikt. Ook wilde de vrouw geen aangifte doen. "Daarom is een ambulance gebeld", stelt de woordvoerder. Lokale media berichten dat de paniek voor niets was: uit een test bleek dat de vrouw niet is besmet met het virus.

Meer uit Buitenland

Invloedrijke Hongaarse filmmaker Béla Tarr (70) overleden

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse filmmaker Béla Tarr is op 70-jarige leeftijd overleden, meldt persbureau MTI. Hij overleed na een lang ziekbed. Tarr wordt gezien als een van de belangrijkste Europese filmauteurs van de afgelopen decennia.

1 uur geleden
Europese leiders steunen Deense verklaring over Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Europese leiders hebben samen met de minister-president van Denemarken een verklaring uitgegeven over Groenland. Daarin staat dat de Europese NAVO-landen willen samenwerken met de Verenigde Staten, maar dat de Groenlanders en de regering in Kopenhagen beslissen over de toekomst van het gebied. Nederland steunt de verklaring ook, zegt demissionair premier Dick Schoof op X.

2 uur geleden
Bondgenoten willen zich verplichten Oekraïne te hulp te schieten

PARIJS (ANP) - De landen die Oekraïne na een mogelijk akkoord met Rusland willen blijven beschermen, willen vastleggen dat ze verplicht zijn bepaalde hulp te bieden. Dat staat in de ontwerpafspraken die de leiders van de zogeheten Coalitie van Bereidwilligen op hun top in Parijs hopen te maken, waar persbureau Reuters de hand op heeft gelegd. Oekraïne zou er zo op kunnen rekenen dat de bondgenoten te hulp schieten - en Rusland ook.

2 uur geleden
Israëlische minister bezoekt Somaliland na omstreden erkenning

HARGEISA (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar is dinsdag in Somaliland. Dit is het eerste hoge Israëlische bezoek aan Somaliland sinds de recente Israëlische erkenning van de zelfverklaarde republiek.

2 uur geleden
EU roept Israël op ngo's toe te laten in bezet Palestijns gebied

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas roept Israël op internationale niet-gouvernementele organisaties (ngo's) die hulp verlenen in bezet Palestijns gebied toegang te verlenen. Met name nu het winter is en "Palestijnen worden blootgesteld aan zware regenval en dalende temperaturen, zonder veilige beschutting", stellen Kallas en Eurocommissarissen Hadja Lahbib (Crisisbeheer) en Dubravka Šuica (Middellandse Zeegebied).

2 uur geleden
Zwitserse bar was al jaren voor de brand niet geïnspecteerd

CRANS-MONTANA (ANP) - De bar waar in het Zwitserse Crans-Montana veertig mensen omkwamen bij een brand was al sinds 2019 niet geïnspecteerd. Dat heeft burgemeester Nicolas Féraud bekendgemaakt op een persconferentie. Dit soort horecagelegenheden hoort volgens hem jaarlijks onderzocht te worden.

4 uur geleden
Bijna 26.000 huishoudens zitten in koud Berlijn nog zonder stroom

BERLIJN (ANP) - Bijna 26.000 huishoudens en ruim 1200 bedrijven zitten in Berlijn nog zonder stroom, melden de autoriteiten. De oorzaak is een brand die is opgeëist door links-extremisten.

5 uur geleden