Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man slaat Franse president Macron

Man slaat Franse president Macron

PARIJS (ANP/RTR) - Een man heeft de Franse president Emmanuel Macron geslagen toen die een bezoek bracht aan het zuiden van Frankrijk. Dat is te zien op beelden op YouTube. De man bevindt zich in een menigte achter hekken als Macron nadert. Als Macron met de man wil spreken, haalt die uit naar het gezicht van Macron.

Veiligheidsfunctionarissen trekken Macron meteen weg en duwen de man tegen de grond. De slaande man (28) en een even oude andere man uit de regio zijn gearresteerd. De dader riep de leuze 'A bas la Macronie', waarmee hij kritiek uitte op het beleid van Macron.

De president reageerde later op de oorvijg tegen een krant: "We moeten dit incident in perspectief plaatsen, dit is een op zichzelf staande gebeurtenis". Hij laakte het gebruik van geweld: "We moeten uiterst gewelddadige mensen het publieke debat niet laten overnemen, ze verdienen het niet." De Franse premier Castex had het mep-incident eerder een belediging voor de democratie genoemd.

De man sloeg toe in Tain-l'Hermitage, onder Lyon, melden Franse media. Het was de tweede stop van Macron tijdens zijn rondreis door Frankrijk, waarmee hij de "pols van het land" wil opnemen na ruim een jaar coronacrisis. De komende tijd zijn ruim tien bezoeken gepland.

Meer uit Buitenland

Merz bezoekt Kyiv met Duitse defensiebedrijven

KYIV (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is zondag aangekomen in Kyiv voor overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij wordt vergezeld door topbestuurders van Duitse defensiebedrijven.

35 minuten geleden
Pro-Oekraïense partij boekt ruime verkiezingszege in Letland

RIGA (ANP/RTR) - De centrumpartij United List van de Letse premier Andris Kulbergs heeft de parlementsverkiezingen van zaterdag met ruime voorsprong gewonnen. Na telling van 88 procent van de stemmen kreeg de pro-Oekraïense partij 36,6 procent van de stemmen.

38 minuten geleden
Recordregen en overstromingen treffen Catalonië

BARCELONA (ANP) - Zwaar noodweer heeft in Catalonië in de nacht van zaterdag op zondag tot overstromingen en grote verkeersproblemen geleid. Straten in en rond Barcelona liepen onder water en wegen werden afgesloten, melden Spaanse media, waaronder El País.

1 uur geleden
Cornell belooft maatregelen na ophef over verkrachtingszaak

ITHACA (ANP) - De rector van Cornell University heeft maatregelen beloofd na de ophef over de vermeende groepsverkrachting van een studente in 2024. "Dit zal geen moment zijn dat zomaar voorbijgaat", zei Michael Kotlikoff zaterdag in een videoboodschap van acht minuten.

1 uur geleden
Jemenitische regeringstroepen vallen Houthi's aan

SANAA (ANP/RTR) - Jemenitische strijdkrachten van de internationaal erkende regering hebben aanvallen uitgevoerd op de Houthi's in de hoofdstad Sanaa en de noordelijke provincie Saada. Dat meldde een woordvoerder van de strijdkrachten in de nacht van zaterdag op zondag.

7 uur geleden
VS zetten twee leden Iraanse VN-delegatie uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben twee leden van de Iraanse delegatie bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties het land uitgezet. Ze waren ondanks een bevel om te vertrekken in de VS gebleven, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.

7 uur geleden
Hamasleider in Gaza doelwit van dodelijke Israëlische aanval

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft zaterdag geprobeerd de leider van Hamas in Gaza te doden met een luchtaanval op een appartement. Volgens lokale functionarissen stierven vijf mensen door de aanval. Het is onduidelijk of Hamaskopstuk Ali al-Amoudi nog leeft.

9 uur geleden