Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man slaat Franse president Macron

Man slaat Franse president Macron

PARIJS (ANP/RTR) - Een man heeft de Franse president Emmanuel Macron geslagen toen die een bezoek bracht aan het zuiden van Frankrijk. Dat is te zien op beelden op YouTube. De man bevindt zich in een menigte achter hekken als Macron nadert. Als Macron met de man wil spreken, haalt die uit naar het gezicht van Macron.

Veiligheidsfunctionarissen trekken Macron meteen weg en duwen de man tegen de grond. De slaande man (28) en een even oude andere man uit de regio zijn gearresteerd. De dader riep de leuze 'A bas la Macronie', waarmee hij kritiek uitte op het beleid van Macron.

De president reageerde later op de oorvijg tegen een krant: "We moeten dit incident in perspectief plaatsen, dit is een op zichzelf staande gebeurtenis". Hij laakte het gebruik van geweld: "We moeten uiterst gewelddadige mensen het publieke debat niet laten overnemen, ze verdienen het niet." De Franse premier Castex had het mep-incident eerder een belediging voor de democratie genoemd.

De man sloeg toe in Tain-l'Hermitage, onder Lyon, melden Franse media. Het was de tweede stop van Macron tijdens zijn rondreis door Frankrijk, waarmee hij de "pols van het land" wil opnemen na ruim een jaar coronacrisis. De komende tijd zijn ruim tien bezoeken gepland.

Meer uit Buitenland

Israël claimt verwoesting tunnelcomplex Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.

4 uur geleden
Canada komt met miljoenenpakket aan steun voor Oekraïne

CALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.

4 uur geleden
Trump belooft miljoen Amerikanen compensatie voor Obamacare

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.

8 uur geleden
Dodental loopt op na brand op vrachtschip in China

QINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.

10 uur geleden
Rutte rekent erop dat radicaal-rechts niet zwicht voor Rusland

BERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.

11 uur geleden
Zeker 20 doden door brand op vrachtschip in China

QINGDAO (ANP/AFP) - Door een grote brand op een vrachtschip in China zijn zeker twintig doden gevallen, melden Chinese staatsmedia. De boot lag voor onderhoud aangemeerd in de oostelijke havenstad Qingdao.

11 uur geleden
Neerwaartse trend asielaanvragen in EU zet eerste helft 2026 door

BRUSSEL (ANP) - Het aantal asielaanvragen in de EU en niet-lidstaten Noorwegen en Zwitserland lag in het eerste halfjaar van 2026 op het laagste punt in vijf jaar voor die periode. Dat meldt het EU-asielagentschap EUAA. In het eerste halfjaar lag het aantal in de zogenoemde EU+ met circa 332.000 asielaanvragen 17 procent lager dan in dezelfde periode in 2025.

12 uur geleden