Man schiet zichzelf dood terwijl politie schoten op hem lost
LANDGRAAF (ANP) - Een man heeft zich in de vroege vrijdagochtend op de Groenstraat in Landgraaf (Limburg) met een vuurwapen van het leven beroofd op het precieze moment dat agenten twee schoten op hem losten. De man had de politie rond 0.45 uur gebeld met de mededeling dat hij zichzelf van het leven wilde beroven met een vuurwapen. De politie zette daarop de Dienst Speciale Interventies en een onderhandelaar in, maar vergeefs.
Nog terwijl de politie hem aan de lijn had, liep de man zijn woning uit en stond hij oog in oog met agenten. Hij trok zijn wapen en beroofde zich van het leven, terwijl op datzelfde moment agenten twee schoten in zijn richting losten. Deze schoten troffen de man overigens niet, aldus de politie.
De man werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht waar hij aan zijn verwondingen overleed. In overleg met het Openbaar Ministerie besloot de Rijksrecherche geen onderzoek te doen naar het schieten door de politie.
Toen agenten de woning van de man binnen gingen, vonden ze er onder meer zwaar vuurwerk en munitie. Het Team Explosieven Verkenning van de politie en de Explosieven Opruimingsdienst Defensie doen vrijdag onderzoek in de woning. De Groenstraat is gedurende dit onderzoek afgezet.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - De partner van de 32-jarige Rotterdammer die om het leven kwam bij de mesaanval aan de voet van de Erasmusbrug, "legt zich neer" bij het vonnis van de rechtbank. Die veroordeelde Ayoub M. (23) uit Amersfoort vrijdag tot tbs met dwangverpleging en legde hem geen celstraf op voor het vermoorden van de man die er aan het skaten was.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Inmiddels zijn er zes verdachten aangehouden voor een steekincident op het Mundus College in de Amsterdamse wijk Slotermeer, meldt een politiewoordvoerder. Eerder werd gemeld dat er één verdachte was opgepakt. Bij het incident raakte een persoon gewond.
44 minuten geledenALKMAAR (ANP) - De rechtbank in Alkmaar heeft de 28-jarige Winston A. uit Enkhuizen vrijdag vijf jaar cel en tbs met voorwaarden opgelegd voor het misbruiken van negentien minderjarigen. A. deed zich online voor als meisje en liet de slachtoffers voor de camera ontuchtige handelingen plegen. Omdat hij de beelden opnam, is hij ook schuldig aan het maken van kinderporno, oordeelde de rechtbank. Verder werd bij hem "een grote hoeveelheid" kinderporno aangetroffen die hij had gedownload en is A. schuldig aan de verkrachting van een 13-jarige jongen.
59 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Bij de Vestdijk in het centrum van Eindhoven is vrijdagochtend een explosief gevonden. Dat stamt vermoedelijk uit de Tweede Wereldoorlog. De politie heeft de omgeving afgezet. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) doet onderzoek.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair justitieminister Foort van Oosten roept iedereen op om de jaarwisseling goed te laten verlopen. "Maak er een heel gezellig feestje van en steek voor de laatste keer vuurwerk af. Het is niet nodig om het feest te verpesten."
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer honderd boeren zijn in het provinciehuis in Utrecht om te protesteren tegen de plannen voor het landelijk gebied. Een aantal agrariërs is al toeterend met landbouwvoertuigen gekomen. Die hebben ze buiten het terrein van het provinciehuis geparkeerd.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De verontreiniging van het drinkwater in de regio Utrecht begin november kwam waarschijnlijk door een scheur in het dak van het drinkwaterreservoir in de Utrechtse wijk Kanaleneiland. Zo'n 125.000 huishoudens moesten hierdoor dagenlang hun kraanwater koken voordat ze het konden gebruiken.
1 uur geleden