Man schiet zichzelf dood terwijl politie schoten op hem lost
LANDGRAAF (ANP) - Een man heeft zich in de vroege vrijdagochtend op de Groenstraat in Landgraaf (Limburg) met een vuurwapen van het leven beroofd op het precieze moment dat agenten twee schoten op hem losten. De man had de politie rond 0.45 uur gebeld met de mededeling dat hij zichzelf van het leven wilde beroven met een vuurwapen. De politie zette daarop de Dienst Speciale Interventies en een onderhandelaar in, maar vergeefs.
Nog terwijl de politie hem aan de lijn had, liep de man zijn woning uit en stond hij oog in oog met agenten. Hij trok zijn wapen en beroofde zich van het leven, terwijl op datzelfde moment agenten twee schoten in zijn richting losten. Deze schoten troffen de man overigens niet, aldus de politie.
De man werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht waar hij aan zijn verwondingen overleed. In overleg met het Openbaar Ministerie besloot de Rijksrecherche geen onderzoek te doen naar het schieten door de politie.
Toen agenten de woning van de man binnen gingen, vonden ze er onder meer zwaar vuurwerk en munitie. Het Team Explosieven Verkenning van de politie en de Explosieven Opruimingsdienst Defensie doen vrijdag onderzoek in de woning. De Groenstraat is gedurende dit onderzoek afgezet.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Tien gemeenten hebben een privacyboete gekregen van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), omdat ze in het geheim onderzoek hebben gedaan naar islamitische inwoners. Het gaat om Eindhoven, Tilburg, Zoetermeer, Delft, Ede, Haarlemmermeer, Hilversum, Veenendaal, Huizen en Gooise Meren. Ze moeten bij elkaar 250.000 euro betalen.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem is gekozen tot de beste lokale bestuurder van 2025. Bestuurders en politici die hem nomineerden, omschreven hem als "communicatief sterk en daadkrachtig", meldt vakblad Binnenlands Bestuur dat de verkiezing voor de zeventiende keer organiseerde.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) zegt niet te kunnen optreden "op basis van bevindingen van het AD" over asbest in speelzand voor kinderen, laat de toezichthouder woensdag weten. De krant meldde eerder woensdag dat meerdere soorten speelzand die in Nederland te koop waren, besmet zijn met "de kankerverwekkende vezels".
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Bij Sotheby's in New York is woensdag een krijttekening van Rembrandt voor 15 miljoen dollar (12,7 miljoen euro) geveild. Het is de schets 'Rustende jonge leeuw', die Rembrandt maakte tussen 1638 en 1642. De tekening stond in de veilingcatalogus voor tussen de 15 en 20 miljoen dollar (13 en 17 miljoen euro).
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is woensdag bij de landmacht een opleiding tot reservist begonnen "omdat onze veiligheid niet meer vanzelfsprekend is", aldus de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD). Als ze klaar is met haar opleiding, krijgt ze de rang van luitenant-kolonel.
11 uur geledenDELFT (ANP) - Delft biedt alsnog excuses aan voor het onderzoek dat de gemeente liet uitvoeren naar de Delftse islamitische gemeenschap, waaronder het bestuur en de bezoekers van de Al-Ansaar-moskee. "Ik ben mij bewust van de impact en de pijn die dit onderzoek heeft veroorzaakt. Namens de gemeente Delft wil ik daarvoor mijn oprechte spijt betuigen", schrijft burgemeester Alexander Pechtold in een verklaring op de website van de gemeente.
13 uur geledenALMELO (ANP) - Een medewerkster van een zorginstelling in Wierden (Overijssel) blijft negentig dagen langer in de cel. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Overijssel bepaald. De vrouw zou drie bewoners van een instelling opzettelijk insuline hebben gegeven, zonder medische noodzaak. Hierdoor zouden bloedsuikerwaarden bij hen mogelijk zijn gedaald naar (levens)gevaarlijke waarden, meldde het Openbaar Ministerie eerder.
14 uur geleden