Man schiet zes gasten dood op verjaardagsfeest in Colorado
WASHINGTON (ANP) - Een man heeft het vuur geopend op de gasten van een verjaardagsfeestje in een woonwagenpark in de Amerikaanse staat Colorado en zes mensen doodgeschoten. De politie vond in de nacht van zaterdag op zondag, kort na middernacht (plaatselijke tijd), zes lichamen en een ernstig gewonde man die later in het ziekenhuis overleed. De vermoedelijke schutter was een van de overledenen.
De kinderen die aanwezig waren op het feestje bleven ongedeerd en zijn ondergebracht bij familieleden. De vermeende dader was de vriend van een vrouwelijk slachtoffer en schoot zichzelf dood na het bloedbad, aldus de politie. Wat zijn motief was, is nog onduidelijk.
Vuurwapens zijn wijdverbreid in de VS en jaarlijks sterven tienduizenden Amerikanen door een wapen. In 2019 waren er volgens gegevens van het nationaal Centrum voor Ziektecontrole en Preventie (CDC) 39.707 dodelijke slachtoffers. In ongeveer 60 procent van de gevallen was er sprake van zelfmoord.
Meer uit Buitenland
ASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.
32 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.
4 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
11 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
11 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
11 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
14 uur geleden