Man raakt gewond na val van steiger Westertoren Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Een man is gewond geraakt nadat hij vrijdag even voor middernacht enkele verdiepingen naar beneden is gevallen van een steiger rond de Westertoren in Amsterdam. Hij is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht.
Het slachtoffer maakte deel uit van een groep van vijf mannen die de steiger van de toren van de Westerkerk aan de Prinsengracht in het centrum van de hoofdstad beklom. Ze zijn alle vijf aangehouden. De vier die niet gewond waren, zijn overgebracht naar het politiebureau.
De mannen zijn tussen de 21 en 26 jaar. Een woordvoerster van de politie kon niet zeggen of ze onder invloed waren toen ze de steiger beklommen, alleen dat ze zich schuldig hebben gemaakt aan een strafbaar feit.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het herziene stikstofpakket is op belangrijke onderdelen "minder slecht, maar nog lang niet goed genoeg". Dat zegt Ger Koopmans, voorzitter van land- en tuinbouworganisatie LTO in reactie op de stikstofbrieven die de landbouwminister naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Volgens LTO is de onzekerheid waar boeren de voorbije maanden in leefden met deze brieven niet weggenomen.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het bijgewerkte kabinetsplan voor stikstofreductie en natuurherstel roept wisselende reacties op bij natuur- en milieuorganisaties. Milieudefensie is ronduit negatief over de aanpassingen, die volgens de organisatie leiden tot de "valse hoop" onder boeren dat "echte verandering niet nodig is". Natuurmonumenten ziet juist "een belangrijke volgende stap in het oplossen van het stikstofprobleem".
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Kindermisbruik wordt in de hele EU strenger bestraft. Het gaat om zowel fysiek, online als door AI gegenereerd kindermisbruik. Alle EU-landen moeten dezelfde minimale straffen opleggen.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De twee van mensensmokkel verdachte Soedanezen van de migrantenboot die zaterdag in Zeeland is onderschept, blijven voorlopig vastzitten. De onderzoeksrechter heeft het voorarrest met twee weken verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Twee asielzoekers mogen worden teruggestuurd naar Italië. Daar waren ze Europa binnengekomen voordat ze doorreisden naar Nederland, dus daar hadden ze asiel moeten aanvragen. Dat heeft de rechtbank Den Haag dinsdag geoordeeld tijdens een zitting in Haarlem.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen de 33-jarige Thijmen V. uit Heerhugowaard voor het doden van zijn vader (66) op 10 januari 2021 en het verbergen van het lichaam. De politie vond de lichaamsresten van de man in het huis van de verdachte in november 2024.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Provincies krijgen meer ruimte om het stikstofbeleid rondom gevoelige natuur in te vullen. Dat maakt het kabinet dinsdagmiddag bekend, zeggen ingewijden tegen het ANP. Dat kan betekenen dat de zones waar de beperkingen gelden kleiner worden, maar het beleid wel strenger wordt. De stikstofdoelen moeten namelijk nog steeds gehaald worden.
4 uur geleden