Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man pakt agent bij keel en geeft ander een vuistslag

Man pakt agent bij keel en geeft ander een vuistslag

TILBURG (ANP) - Een 25-jarige man uit Tilburg is zaterdagavond aangehouden omdat hij twee agenten heeft mishandeld. Hij pakte een van hen bij de keel en gaf de andere politieman, die zijn wapenstok gebruikte om zijn collega te helpen, een harde vuistslag tegen het hoofd. Ook een 55-jarige plaatsgenoot werd opgepakt omdat hij weigerde weg te gaan en voor openlijke geweldpleging. De agenten hebben aangifte gedaan van mishandeling.

De politie kwam af op een melding van beveiligers die een horecaterrein aan de Goirkekanaaldijk even na 21.30 hadden afgezet omdat bezoekers agressief werden. Ook belemmerden ze het personeel van de horecagelegenheid in hun werk. Toen de sfeer steeds grimmiger werd, grepen de agenten in en stuurden ze de groep onruststokers weg.

Daarop verzette de 55-jarige man zich en kreeg hij hulp van de 25-jarige Tilburger die de agenten te lijf ging. Beide mannen zitten vast voor verhoor.

Meer uit Binnenland

Staatssecretaris wil brandveiligheidskeuringen voor stallen

DEN HAAG (ANP) - Boeren moeten regelmatig hun technische installaties laten controleren om het risico op stalbranden te voorkomen. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) schrijft in een Kamerbrief dat hij "zo spoedig mogelijk" brandveiligheids- en elektrakeuringen wil invoeren.

3 minuten geleden
AP gaat beveiliging data bij ICT-leveranciers controleren

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) gaat binnenkort bij een aantal ICT-leveranciers in Nederland preventief controleren hoe zij de digitale beveiliging hebben geregeld. Zo kunnen zij tijdig aanpassingen doen als dat nodig blijkt. Na een reeks grote datalekken, bij onder meer Odido en Clinical Diagnostics, wil de AP met deze controles de preventie tegen cyberaanvallen en datalekken bevorderen.

29 minuten geleden
Nieuwe verdachten opgepakt voor fatale schietpartij Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft twee nieuwe verdachten aangehouden voor de dodelijke schietpartij aan het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West vorige maand. Het gaat om twee Amsterdammers van 25 en 36 jaar. Eerder werd al een 24-jarige man uit Amsterdam aangehouden.

33 minuten geleden
Raad van State: houd meer rekening met toekomstige generaties

DEN HAAG (ANP) - Houd bij het maken van wetgeving meer rekening met toekomstige generaties, adviseert de Raad van State aan het kabinet. In zijn jaarverslag schrijft het adviesorgaan dat de politiek zich vaak richt op de problemen en mensen van nu. Dat terwijl besluiten over bijvoorbeeld pensioenen, klimaat, migratie en woningbouw veel langer doorwerken. De raad noemt de optie om de grondwet aan te passen om meer rekening te houden met de gevolgen voor kinderen en kleinkinderen.

47 minuten geleden
Woningbouwzaken krijgen langer voorrang bij Raad van State

DEN HAAG (ANP) - Om het huizentekort tegen te gaan, blijft de Raad van State woningbouwzaken met voorrang behandelen. De hoogste bestuursrechter doet dat al sinds de zomer van 2024 en meldt in zijn jaarverslag hiermee door te gaan tot in elk geval de zomer van 2027. Deze tijdelijke maatregel heeft ervoor gezorgd dat 470 woningbouwprojecten sneller van start konden gaan. Die zijn samen goed voor 96.000 huizen.

51 minuten geleden
18-jarige opgepakt voor mishandeling PowNed-journalist in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft een jonge man aangehouden die op 11 maart in de Utrechtse wijk Overvecht een journalist van PowNed heeft geslagen. De verdachte is een 18-jarige uit Utrecht.

1 uur geleden
Ook in 2025 tientallen fatale stalbranden, verzekeraars bezorgd

DEN HAAG (ANP) - Alle aandacht voor branden in stallen heeft vooralsnog niet veel vooruitgang opgeleverd. Volgens cijfers van het Verbond van Verzekeraars kwamen vorig jaar ruim 60.000 dieren om door stalbranden. Een jaar eerder lag het aantal slachtoffers met bijna 63.000 in dezelfde orde van grootte. Zowel de verzekeraars als de brandweer vinden de aantallen te hoog. Ook LTO Nederland benadrukt dat het aantal branden verder omlaag moet.

4 uur geleden