Man overleden na mishandeling op pride-evenement in Münster
MÜNSTER (ANP) - Een man is overleden aan de verwondingen die hij vorige week opliep tijdens een pride-evenement in de Duitse stad Münster. Hij werd door een onbekende man geslagen toen hij opkwam voor vrouwen die "lesbische hoeren" werden genoemd en te horen kregen dat ze moesten "oprotten". Ook zou de verdachte de vrouwen dreigend hebben benaderd.
Het 25-jarige slachtoffer ontving vorige week zaterdag meerdere klappen in zijn gezicht en viel bewusteloos met zijn hoofd op de grond. Hij werd vanwege de ernst van zijn verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis, waar hij vervolgens in kunstmatige coma werd gehouden. De politie meldt dat de twintiger daar vrijdagochtend is overleden.
Het lijkt er volgens de politie op dat de man werd aangevallen omdat hij probeerde te bemiddelen tussen de vrouwen en de verdachte. Duitse media schrijven dat het slachtoffer de verdachte had verzocht te stoppen met zijn beledigingen. De verdachte, vermoedelijk tussen de 18 en 20 jaar oud, vluchtte na het geweldincident te voet. De politie is naar hem op zoek.
Meer uit Buitenland
ST. PAUL (ANP/RTR) - Journalist Don Lemon, een bekende oud-presentator van CNN, is opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in een kerk in St. Paul, Minnesota, op 18 januari. Dat meldt zijn advocaat. Lemon en twee anderen werden opgepakt op last van minister van Justitie Pam Bondi.
51 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft militairen uit landen van de Europese Unie bestempeld als terroristen. Het is een reactie op het Europese besluit de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) aan te merken als terroristische organisatie. Het hoofd van de Iraanse justitie, Gholamhossein Mohseni Ejei, zei eerder dat Iran die Europese stap zou vergelden. Het is niet duidelijk wat de Iraanse bestempeling praktisch betekent.
1 uur geledenRAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 170 burgers zijn in Myanmar gedood bij militaire luchtaanvallen tijdens de recente verkiezingen, melden de Verenigde Naties. De verkiezingen werden gehouden in een periode van twee maanden.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft besloten tot en met zondag geen aanvallen op Kyiv uit te voeren, na een verzoek hierover van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft het Kremlin vrijdag bekendgemaakt. Dit zou bedoeld zijn om gunstige omstandigheden te creëren voor onderhandelingen.
3 uur geledenANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in een telefoongesprek zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gezegd dat Turkije bereid is te werken aan het wegnemen van de opgelopen spanningen tussen Iran en de VS. Erdogan wil "een faciliterende rol spelen voor de-escalatie" tussen de landen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de begroting voor 2026 doorgedrukt. Het is de derde keer in korte tijd dat hij een grondwetsartikel gebruikt om een stemming in het parlement over de begroting te omzeilen. Dit is volgens Franse media de laatste stap voor de definitieve goedkeuring, vermoedelijk aanstaande maandag.
5 uur geleden