Man overleden na mishandeling op pride-evenement in Münster
MÜNSTER (ANP) - Een man is overleden aan de verwondingen die hij vorige week opliep tijdens een pride-evenement in de Duitse stad Münster. Hij werd door een onbekende man geslagen toen hij opkwam voor vrouwen die "lesbische hoeren" werden genoemd en te horen kregen dat ze moesten "oprotten". Ook zou de verdachte de vrouwen dreigend hebben benaderd.
Het 25-jarige slachtoffer ontving vorige week zaterdag meerdere klappen in zijn gezicht en viel bewusteloos met zijn hoofd op de grond. Hij werd vanwege de ernst van zijn verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis, waar hij vervolgens in kunstmatige coma werd gehouden. De politie meldt dat de twintiger daar vrijdagochtend is overleden.
Het lijkt er volgens de politie op dat de man werd aangevallen omdat hij probeerde te bemiddelen tussen de vrouwen en de verdachte. Duitse media schrijven dat het slachtoffer de verdachte had verzocht te stoppen met zijn beledigingen. De verdachte, vermoedelijk tussen de 18 en 20 jaar oud, vluchtte na het geweldincident te voet. De politie is naar hem op zoek.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
6 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".
7 uur geleden