Man overleden na mishandeling op pride-evenement in Münster
MÜNSTER (ANP) - Een man is overleden aan de verwondingen die hij vorige week opliep tijdens een pride-evenement in de Duitse stad Münster. Hij werd door een onbekende man geslagen toen hij opkwam voor vrouwen die "lesbische hoeren" werden genoemd en te horen kregen dat ze moesten "oprotten". Ook zou de verdachte de vrouwen dreigend hebben benaderd.
Het 25-jarige slachtoffer ontving vorige week zaterdag meerdere klappen in zijn gezicht en viel bewusteloos met zijn hoofd op de grond. Hij werd vanwege de ernst van zijn verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis, waar hij vervolgens in kunstmatige coma werd gehouden. De politie meldt dat de twintiger daar vrijdagochtend is overleden.
Het lijkt er volgens de politie op dat de man werd aangevallen omdat hij probeerde te bemiddelen tussen de vrouwen en de verdachte. Duitse media schrijven dat het slachtoffer de verdachte had verzocht te stoppen met zijn beledigingen. De verdachte, vermoedelijk tussen de 18 en 20 jaar oud, vluchtte na het geweldincident te voet. De politie is naar hem op zoek.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
3 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
10 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
13 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.
13 uur geleden