Man opgepakt voor in brand steken vrouw in metro New York
NEW YORK (ANP/AFP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor het in brand steken van een vrouw in de metro in New York. Het slachtoffer overleed ter plaatse aan haar verwondingen.
De politie denkt dat de verdachte en het slachtoffer elkaar niet kenden. Er was ook geen interactie tussen de twee, voordat de man "een van de meest verdorven misdaden" uitvoerde, aldus politiecommissaris Jessica Tisch.
De man liep volgens Tisch "kalm" naar het slachtoffer toe in een metro in het stadsdeel Brooklyn. De politie denkt dat hij een aansteker gebruikte om haar kleding in brand te steken. Het vuur verspreidde zich in "een kwestie van seconden". Gealarmeerde agenten kwamen ter plaatse en probeerden de brand te blussen, maar de hulp kwam te laat.
De politie had een duidelijk beeld van de verdachte, omdat hij was vastgelegd door bodycams. De man had het metrostel verlaten, maar zat op een bankje op het perron. De politie verspreidde de beelden van de verdachte en kon hem na een tip van drie scholieren arresteren in een andere metro in New York. Hij had een aansteker in zijn zak.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
10 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
13 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
14 uur geleden