Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man opgepakt voor in brand steken vrouw in metro New York

Man opgepakt voor in brand steken vrouw in metro New York

NEW YORK (ANP/AFP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor het in brand steken van een vrouw in de metro in New York. Het slachtoffer overleed ter plaatse aan haar verwondingen.

De politie denkt dat de verdachte en het slachtoffer elkaar niet kenden. Er was ook geen interactie tussen de twee, voordat de man "een van de meest verdorven misdaden" uitvoerde, aldus politiecommissaris Jessica Tisch.

De man liep volgens Tisch "kalm" naar het slachtoffer toe in een metro in het stadsdeel Brooklyn. De politie denkt dat hij een aansteker gebruikte om haar kleding in brand te steken. Het vuur verspreidde zich in "een kwestie van seconden". Gealarmeerde agenten kwamen ter plaatse en probeerden de brand te blussen, maar de hulp kwam te laat.

De politie had een duidelijk beeld van de verdachte, omdat hij was vastgelegd door bodycams. De man had het metrostel verlaten, maar zat op een bankje op het perron. De politie verspreidde de beelden van de verdachte en kon hem na een tip van drie scholieren arresteren in een andere metro in New York. Hij had een aansteker in zijn zak.

Meer uit Buitenland

Minister meldt drones boven Belgische bases, niet van amateurs

BRUSSEL (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag zijn drones gezien boven de Belgische militaire basis Marche-en-Famenne. Zaterdag gebeurde dat ook al, meldt minister van Defensie Theo Francken op X. Hij zegt weinig over het type drones, aantallen of de verantwoordelijken.

42 minuten geleden
Trump: ontmoeting met Noord-Koreaanse leider Kim kwam niet uit

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Er komt geen ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un. Dat was een kwestie van "timing", aldus Trump. Over de ontmoeting is veel gespeculeerd, ook omdat Trump zelf zei dat hij dat graag zou willen.

1 uur geleden
Trump erkent dat grondwet VS derde ambtstermijn verbiedt

AIR FORCE ONE (ANP) - President Donald Trump heeft erkend dat de Amerikaanse grondwet hem niet toestaat zich kandidaat te stellen voor een derde ambtstermijn. "Als je het leest, is het vrij duidelijk: ik mag me niet kandidaat stellen. Het is jammer", zei Trump tegen verslaggevers onderweg naar Zuid-Korea, waar hij inmiddels is gearriveerd.

4 uur geleden
Trump geland in Zuid-Korea voor APEC-top en ontmoeting met Xi

SEOUL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is gearriveerd in Zuid-Korea, zo was te zien op live-tv-beelden. Trump sluit zich in Zuid-Korea aan bij andere staatshoofden en kopstukken uit het bedrijfsleven die de Asia-Pacific Economic Cooperation-top (APEC) bijwonen.

4 uur geleden
Jamaica uitgeroepen tot rampgebied na doortocht orkaan Melissa

KINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse premier Andrew Holness heeft Jamaica uitgeroepen tot rampgebied, na de doortocht van orkaan Melissa. "De prioriteit van de regering is altijd de veiligheid en het welzijn van elke Jamaicaan", zei Holness op X. De volledige omvang van de schade en het aantal slachtoffers zijn vooralsnog onduidelijk.

4 uur geleden
Studie: miljoenen vermijdbare doden door gebrek klimaatactiviteit

GENÈVE (ANP) - Het uitblijven van maatregelen tegen klimaatverandering eist elk jaar miljoenen levens en zet gezondheidszorgsystemen onder druk. Dat blijkt uit het nieuwste Lancet Countdown-rapport, dat woensdag werd gepubliceerd in samenwerking met de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).

5 uur geleden
Noord-Korea test raketten vlak voor bezoek Trump aan Zuid-Korea

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft kruisraketten getest langs zijn oostkust, vlak voor het bezoek woensdag van de Amerikaanse president Donald Trump aan buurland Zuid-Korea. Dat meldt het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA.

5 uur geleden