Man opgepakt voor in brand steken vrouw in metro New York
NEW YORK (ANP/AFP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor het in brand steken van een vrouw in de metro in New York. Het slachtoffer overleed ter plaatse aan haar verwondingen.
De politie denkt dat de verdachte en het slachtoffer elkaar niet kenden. Er was ook geen interactie tussen de twee, voordat de man "een van de meest verdorven misdaden" uitvoerde, aldus politiecommissaris Jessica Tisch.
De man liep volgens Tisch "kalm" naar het slachtoffer toe in een metro in het stadsdeel Brooklyn. De politie denkt dat hij een aansteker gebruikte om haar kleding in brand te steken. Het vuur verspreidde zich in "een kwestie van seconden". Gealarmeerde agenten kwamen ter plaatse en probeerden de brand te blussen, maar de hulp kwam te laat.
De politie had een duidelijk beeld van de verdachte, omdat hij was vastgelegd door bodycams. De man had het metrostel verlaten, maar zat op een bankje op het perron. De politie verspreidde de beelden van de verdachte en kon hem na een tip van drie scholieren arresteren in een andere metro in New York. Hij had een aansteker in zijn zak.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Volgens het Kremlin heeft de Russische president Vladimir Poetin ingestemd met sommige van de Amerikaanse voorstellen voor vrede in Oekraïne. Maar een aantal andere voorstellen zou hij hebben verworpen. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov is dit normaal in een onderhandelingsproces en zijn de Russen bereid om zo vaak af te spreken met de Amerikanen als nodig is voor een akkoord.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De bondgenoten van Oekraïne zullen volgend jaar nog meer Amerikaanse wapens voor het land moeten kopen dan in 2025, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. De ongeveer 1 miljard dollar per maand die ze daarvoor nu met pijn en moeite bijeenbrengen, schiet volgens hem in 2026 tekort.
3 uur geleden