Man opgepakt die valse barcodes op blikjes plakte om statiegeld
DORDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag in een supermarkt in Dordrecht een man aangehouden die barcodes op tientallen oude blikjes had geplakt. Op die manier wilde hij het statiegeld opstrijken. De man (44) wordt verdacht van oplichting, meldt de Dordtse politie, die zijn knip- en plakwerk wel creatief vindt.
Sinds afgelopen zaterdag zit er statiegeld op drinkblikjes. Wie een leeg blikje inlevert, krijgt er 15 cent voor terug, maar dat geldt alleen voor blikjes met een statiegeldlogo en een leesbare streepjescode.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bestuurders van trekkers die op de snelweg rijden zouden strafrechtelijk moeten worden vervolgd. Datzelfde geldt bij het afplakken van kentekens. Dat is het uitgangspunt voor het handelen van politie en Openbaar Ministerie in afstemming met gemeenten, zegt een woordvoerder van het Parket-Generaal van het OM.
13 minuten geledenASSEN (ANP) - Geen van de twaalf Drentse gemeenten heeft woensdag een handtekening gezet onder een protestbrief van boeren. Dat laat de organisatie weten en op één gemeente na bevestigen de colleges dat aan het ANP. In de brief vroegen boeren de gemeenten om steun en politieke actie tegen de stikstofplannen van het kabinet.
31 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Reizigersorganisaties hebben ingestemd met de nieuwe regel van de NS dat bagage niet meer op een treinstoel geplaatst mag worden. De NS laat weten dat de maatregel wordt opgenomen in de huisregels en dat die vanaf 4 september ingaat.
57 minuten geledenASSEN (ANP) - De Drentse provinciale politiek komt 9 september bijeen om te bekijken hoe de minderheidscoalitie van PvdA, VVD en CDA tot de verkiezingen in maart verder kan. De extra vergadering is nodig omdat de BBB, de grootste partij met zestien zetels, voor de zomer uit de coalitie stapte.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Honderden boeren hebben zich woensdagmiddag rond 15.30 uur verzameld in de buurt van het Drentse provinciehuis in Assen, ziet een ANP-verslaggever. Ze zullen daar worden ontvangen door Agnes Mulder, commissaris van de Koning in de provincie Drenthe. Dat laat een woordvoerder ter plaatse weten. Ook gedeputeerde Henk Emmens zal de boeren toespreken.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Maarten van der Weijden heeft de derde zwemdag van zijn 22-stedentocht moeten uitstellen door misselijkheid en buikklachten. Hij werd misselijk wakker en moest overgeven, vertelt hij in een video op Instagram. Inmiddels gaat het beter, maar zijn lichaamstemperatuur stijgt nog. Hij hoopt donderdag genoeg aangesterkt te zijn om weer het water in te gaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft inmiddels ruim vijfhonderd tips ontvangen in de zoektocht naar de identiteit van 'Lucky'. De man werd op 10 mei 2023 op straat in Amsterdam getroffen door een hersenbloeding of -infarct en kan sindsdien niet meer communiceren. Hij verblijft op dit moment in een verzorgingscentrum in Amsterdam Zuidoost. Maandag verspreidde de politie beelden van hem.
1 uur geleden