
Man opgepakt die met wapen terrein Windsor Castle betrad
WINDSOR (ANP) - Op kerstochtend is een gewapende man aangehouden die het terrein van Windsor Castle betrad. De Britse koninklijke familie is op de hoogte gesteld van het incident.
Britse media melden op basis van de politie dat een 19-jarige man uit Southampton is opgepakt voor het dragen van een wapen en voor het betreden van verboden terrein. De arrestatie was rond 08.30 uur Britse tijd. Wat voor wapen de verdachte precies bij zich had, is niet duidelijk.
Koningin Elizabeth verblijft momenteel in Windsor Castle om kerst te vieren. Ze wordt daar vergezeld door onder anderen prins Charles, zijn vrouw Camilla en prins Edward en zijn gezin.
Onderzoek ingesteld
Volgens de politie is de verdachte niet in een gebouw geweest. Een onderzoek is ingesteld naar het incident. "We kunnen bevestigen dat enkele ogenblikken nadat de man het terrein had betreden de beveiligingsprocedures in gang zijn gezet en hij geen gebouwen in is geweest", luidt de verklaring. Volgens de politie was er verder ook geen gevaar voor de omgeving.
De 95-jarige Queen, die 's middags haar kersttoespraak hield, viert normaliter kerst op haar landgoed in Sandringham. Vanwege de coronapandemie heeft ze gekozen voor Windsor, waar ze momenteel veel verblijft.
Eerder op de dag waren sommige koninklijke familieleden nog in het openbaar gezien toen ze een dienst gingen bijwonen in de St George's Chapel. Elizabeth, die het de laatste maanden sowieso rustig aan doet, was daar niet bij, melden Britse media.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, met reactie van politie in 1e alinea
2 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger zegt een raket te hebben onderschept die vanuit Jemen op het land werd afgeschoten. In verschillende gebieden in Israël ging het luchtalarm af, aldus het leger.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad, António Costa, is "geschokt" over de situatie in de Palestijnse Gazastrook, die het doelwit is van een uitgebreid nieuw Israëlisch offensief. Het EU-kopstuk riep de Israëlische regering op een einde te maken aan het geweld.
7 uur geledenBASEL (ANP) - In het centrum van Basel is het kort voor het begin van het Eurovisie Songfestival onrustig. In de stad demonstreren enkele honderden pro-Palestijnse activisten, melden lokale media.
7 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Leiders van Arabische landen roepen andere landen en instellingen op om hun plan voor de wederopbouw van de Gazastrook te financieren. Dat staat in de slotverklaring van een top van de Arabische Liga. De landen willen bovendien dat de internationale gemeenschap meer doet om een einde te maken aan het bloedvergieten in Gaza en dat de humanitaire hulp kan worden hervat.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump spreekt maandag telefonisch met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne, schrijft de Amerikaanse president op Truth Social. Vervolgens praat hij met Volodymyr Zelensky. Samen met de Oekraïense president spreekt hij daarna nog met verschillende NAVO-leden.
10 uur geledenMADRID (ANP/DPA) - Tijdens een vlucht van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is de copiloot flauwgevallen terwijl de gezagvoerder naar het toilet was. Het vliegtuig met 199 passagiers, op weg van Frankfurt naar Sevilla, vloog ongeveer tien minuten zonder een controlerende piloot.
10 uur geleden