Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man op tractor verdacht van poging doodslag na inrijden op politie

Man op tractor verdacht van poging doodslag na inrijden op politie

VEENOORD (ANP) - Een 23-jarige man uit Hoogeveen wordt verdacht van poging tot doodslag nadat hij woensdagavond met een tractor was ingereden op een politieauto. Dit gebeurde bij een blokkade van de A37, meldt de politie donderdag. Rond de aanhouding ontstond volgens de politie een dreigende situatie. Zo'n dertig tot vijftig mensen probeerden te voorkomen dat de man werd ingerekend. De politie hield daarnaast nog iemand aan en een agent raakte lichtgewond.

Woensdagavond werd rond knooppunt Holsloot in Drenthe de snelweg geblokkeerd met tractoren als protest tegen het stikstofbeleid van het kabinet. In beide richtingen was de snelweg enige tijd dicht. Op de actie kwamen volgens de politie ongeveer tweehonderd sympathisanten af. Ze meldt dat er een "dreigende situatie" ontstond en dat vervolgens een tractor inreed op een politieauto.

Om de 23-jarige bestuurder uit Hoogeveen te kunnen aanhouden, vormden agenten met de wapenstok in de hand een linie om zo de groep die probeerde de aanhouding te voorkomen, op afstand te houden. De man uit Drenthe zit donderdag nog vast en wordt verhoord. Zijn rijbewijs is ingenomen. De agenten in de aangereden politieauto hebben aangifte van poging tot doodslag gedaan.

Boetes

Later op de woensdagavond wilden demonstranten verder rijden op de snelweg. Tractoren zijn daar verboden. De politie blokkeerde daarom de toegangsweg naar de A37. Die blokkade werd door een aantal tractoren en auto's omzeild via de berm. Daarbij raakte een auto de hand van een agent, waardoor hij lichtgewond raakte. De politie zoekt de bestuurder, het kenteken van de auto is bekend.

Bij de blokkade werd ook een 49-jarige man uit Emmen aangehouden. Hij stond met zijn auto vooraan de stoet stil op de snelweg. Daarvoor kreeg hij een boete en hem werd verzocht verder te rijden. Omdat hij dit weigerde, volgde nog een boete. Eveneens kreeg hij een bon voor het niet willen uitvoeren van een alcoholcontrole, die de agenten wilden afnemen omdat zij een alcohollucht roken.

De politie doet nog onderzoek naar strafbare feiten gepleegd tijdens de snelwegblokkade.

Meer uit Binnenland

Uitvaart Sonja Barend in besloten kring

HILVERSUM (ANP) - De uitvaart van de zaterdag overleden Sonja Barend vindt in besloten kring plaats. Dat meldt omroep BNNVARA aan het ANP. De plaats en datum van de uitvaart zijn niet bekend.

5 minuten geleden
Gelekte olie uit Antwerpse haven dringt Zeeuwse natuur binnen

ANTWERPEN (ANP) - In Zeeuwse natuurgebieden aan de grens met België dreigt een milieuramp te ontstaan. Medewerkers van beheerder Het Zeeuwse Landschap hebben op diverse plekken olie aangetroffen en ook enkele besmeurde vogels gezien, onder meer in het Verdronken Land van Saeftinghe. Dat is een moeilijk begaanbaar getijdengebied op de grens van Nederland en België waar dagelijks water in en uit stroomt. Eind vorige week lekte in de Antwerpse haven zware stookolie in het water bij het tanken van een schip.

46 minuten geleden
AZC Hardenberg nog altijd open, dwangsom boven miljoen euro

HARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is nog steeds in gebruik, ruim een maand nadat de Overijsselse gemeente had geëist dat de opvang zou sluiten. In het weekeinde is één bewoner overgebracht naar een andere plek. Daardoor zitten er maandag nog 280 mensen in het gebouw. Het totale bedrag aan dwangsommen is opgelopen tot boven de 1 miljoen euro.

1 uur geleden
Honderden meldingen van kikkerdril, ondanks 'terugval' in maart

WAGENINGEN (ANP) - Bij de landelijke kikkerdriltelling zijn dit jaar 616 waarnemingen doorgegeven aan kenniscentrum RAVON. De meeste kikkerdrilmeldingen kwamen uit de provincie Gelderland, meldt natuurwebsite Nature Today. Daarna volgen Zuid-Holland en Noord-Brabant.

2 uur geleden
Hack bij Booking.com, boekingsinformatie klanten ingezien

AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.

13 uur geleden
BNNVARA komt met extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.

14 uur geleden
Marielle Tweebeeke: Sonja Barend grondlegger van het tv-interview

HILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.

15 uur geleden