Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man onwel na arrestatie, Rijksrecherche doet onderzoek

Man onwel na arrestatie, Rijksrecherche doet onderzoek

BORNE (ANP) - De Rijksrecherche doet onderzoek naar een incident waarbij een man donderdag na zijn arrestatie in Borne tijdens het vervoer naar het politiebureau onwel is geworden. Op beelden die RTV Oost heeft gepubliceerd, lijkt het alsof een agent een knie op de bewusteloze man zet. De man ligt nog altijd in het ziekenhuis.

De man werd donderdag opgepakt omdat hij, zo bleek na een speekseltest, onder invloed van drugs een auto bestuurde. Dit was op de Bornsche Beeklaan.

Tijdens het vervoer werd hij onwel. Op de beelden is te zien hoe de man, die bewusteloos lijkt, uit de auto wordt getrokken en op straat wordt gelegd. Vervolgens lijkt het alsof een agent een knie op de borst van de man plaatst.

Kritieke toestand

Een woordvoerder van de politie meldt als antwoord op de vraag waarom de knie op de borst van de man lijkt te zijn geplaatst dat het "allemaal onderdeel is van het onderzoek van de Rijksrecherche. Die onderzoekt het volledige incident en daarbij dus ook het politieoptreden".

Volgens RTV Oost verkeert de man in kritieke toestand en wordt hij in coma gehouden. De politie kan hier geen uitspraken over doen. Ook is er volgens de woordvoerder op dit moment "geen aanleiding om maatregelen te nemen met betrekking tot de betrokken collega’s".

Meer uit Binnenland

Bussumer opnieuw opgepakt in Hilversumse moordzaak uit 2011

BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.

1 uur geleden
Weer schiet politie bij incident met 'onbegrepen gedrag'

HILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.

2 uur geleden
NS waarschuwt voor vieze treinen door Koningsdag

UTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.

2 uur geleden
In bijna heel Nederland verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.

3 uur geleden
Koningsdag in grote steden zonder grote incidenten verlopen

DEN HAAG (ANP) - In de grote steden is Koningsdag zonder noemenswaardige incidenten verlopen. Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Breda kijken terug op een drukke, maar goed verlopen feestdag. Exacte bezoekersaantallen kunnen de gemeenten niet geven.

4 uur geleden
Offlimits zag vorig jaar 2200 beelden van kindermisbruik door AI

AMSTERDAM (ANP) - Expertisecentrum Offlimits heeft afgelopen jaar bijna 239.000 beelden van seksueel kindermisbruik geanalyseerd. Ruim 2200 van deze beelden waren met kunstmatige intelligentie gemaakt, staat in het jaarverslag van de organisatie.

5 uur geleden
Europarlementariërs CDA, VVD stemmen tegen EU-meerjarenbegroting

STRAATSBURG (ANP) - De Europarlementariërs van VVD en CDA hebben dinsdag tegen het voorstel van het Europees Parlement gestemd over de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. D66 heeft voor het voorstel gestemd, dat uitgaat van een budget van 2200 miljard euro; 10 procent meer dan de Europese Commissie voorstelt.

5 uur geleden