
Man ontvoerd bij atletiekvereniging in Breda
BREDA (ANP) - In Breda is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man ontvoerd bij een atletiekvereniging aan de Dr. Schaepmanlaan. Het slachtoffer is een 24-jarige man, meldt een politiewoordvoerder. Hij werd rond middernacht meegenomen door vuurwapengevaarlijke verdachten. Zij droegen zwarte kleding met bivakmutsen.
Familieleden van de man maken zich ernstige zorgen om zijn gezondheid, meldt de politie. Hij is afhankelijk van medicatie. Het niet innemen van medicijnen kan de dood tot gevolg hebben, aldus de politie. Om wat voor medicatie het gaat, kan de politiewoordvoerder uit privacyredenen niet zeggen.
Het is onduidelijk welke kant het busje met de man opreed. "Het onderzoek is al sinds middernacht in volle gang", meldt de woordvoerder. Er zijn getuigen gehoord, maar onduidelijk is of veel mensen de ontvoering hebben zien gebeuren. Over het motief van de verdachten is nog niets bekend.
Onderzoek
Een ANP-fotograaf ter plaatse zag dat het politieonderzoek ter plaatse rond 08.00 uur in de afrondende fase was. Het onderzoek door de forensische opsporing gebeurde op een parkeerterrein tussen sportcomplexen in. Behalve de atletiekvereniging is in het gebied, dat grenst aan het Mastbos, ook onder meer een hockeyclub gevestigd.
De politie vraagt mensen met informatie 112 te bellen.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Met de uitspraak in het grote liquidatieproces Eris rond motorclub Caloh Wagoh zijn opnieuw levenslange gevangenisstraffen tegen verdachten opgelegd. Deze straf wordt in Nederland steeds vaker opgelegd, blijkt uit cijfers. Het aantal moorden is daarentegen juist gedaald, zegt Marieke Liem, hoogleraar geweld en interventies aan de Universiteit Leiden. Ook komen er tegenwoordig niet meer gruwelijke moorden voor dan vroeger. "Als moord minder vaak voorkomt, zijn we mogelijk minder tolerant en straffen we harder".
4 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Anne Frank-tentoonstelling in New York wordt wegens succes met zes maanden verlengd. De expositie in het Center for Jewish History zou te zien zijn tot april dit jaar, maar omdat alle kaartjes binnen een week uitverkocht waren, wordt dat 31 oktober 2025.
36 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft woensdag aan drie personen een levenslange celstraf opgelegd in het grote liquidatieproces Eris rond motorclub Caloh Wagoh. Delano R., Jermaine B. en Feno D. werden eerder door de rechtbank ook al tot levenslang veroordeeld. Het Openbaar Ministerie had in hoger beroep tegen zes verdachten de hoogst mogelijke straf geëist.
37 minuten geledenGRONINGEN/DE BILT (ANP) - In de noordelijke provincies ondervindt het verkeer hinder van de sneeuw die daar valt. Vervoerder Qbuzz meldt dat er in Groningen en Drenthe geen bussen rijden tot 13.00 uur wegens "de hevige sneeuwval". In het gebied is code geel van kracht en die waarschuwing geldt ook op donderdag.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De minister van Financiën hoeft de private schuld van een gedupeerde van de toeslagenaffaire niet te betalen, stelt de Raad van State. Het is de eerste keer dat de bestuursrechter uitgebreid ingaat op de mogelijkheid om af te wijken van de wettelijke voorwaarden hiervoor.
57 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Ex-voorman Delano R. van de motorclub Caloh Wagoh is in het Eris-proces door het gerechtshof veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Het hof noemde zijn betrokkenheid bij meerdere liquidaties "ontluisterend".
1 uur geledenASSEN (ANP) - De ruzie over het huis dat Richard K. kreeg met de kopers ervan, de latere slachtoffers van de dubbele moord in Weiteveen, ontstond al binnen enkele weken na de verkoop, in januari 2023. Dat bleek woensdag tijdens het verhoor door de rechtbank in Assen van verdachte K., aan het begin van het proces tegen de man.
1 uur geleden