Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man ontvoerd bij atletiekvereniging in Breda

Man ontvoerd bij atletiekvereniging in Breda

BREDA (ANP) - In Breda is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man ontvoerd bij een atletiekvereniging aan de Dr. Schaepmanlaan. Het slachtoffer is een 24-jarige man, meldt een politiewoordvoerder. Hij werd rond middernacht meegenomen door vuurwapengevaarlijke verdachten. Zij droegen zwarte kleding met bivakmutsen.

Familieleden van de man maken zich ernstige zorgen om zijn gezondheid, meldt de politie. Hij is afhankelijk van medicatie. Het niet innemen van medicijnen kan de dood tot gevolg hebben, aldus de politie. Om wat voor medicatie het gaat, kan de politiewoordvoerder uit privacyredenen niet zeggen.

Het is onduidelijk welke kant het busje met de man opreed. "Het onderzoek is al sinds middernacht in volle gang", meldt de woordvoerder. Er zijn getuigen gehoord, maar onduidelijk is of veel mensen de ontvoering hebben zien gebeuren. Over het motief van de verdachten is nog niets bekend.

Onderzoek

Een ANP-fotograaf ter plaatse zag dat het politieonderzoek ter plaatse rond 08.00 uur in de afrondende fase was. Het onderzoek door de forensische opsporing gebeurde op een parkeerterrein tussen sportcomplexen in. Behalve de atletiekvereniging is in het gebied, dat grenst aan het Mastbos, ook onder meer een hockeyclub gevestigd.

De politie vraagt mensen met informatie 112 te bellen.

Meer uit Binnenland

Aantal zelfdodingen op laagste niveau in ruim tien jaar

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar maakten 1758 mensen in Nederland een einde aan hun leven. Dit is het laagste aantal in ruim tien jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld pleegden bijna vijf mensen per dag zelfmoord.

42 minuten geleden
KNMI waarschuwt voor onweer en windstoten

DE BILT (ANP) - Naast de eerder afgegeven code geel in verband met de hitte, waarschuwt het KNMI ook voor mogelijke onweersbuien vrijdag later op de middag. Die kunnen gepaard gaan met windstoten en hagel.

1 uur geleden
Katwijkse raad zet deur open voor miljardenfabriek Eli Lilly

KATWIJK (ANP) - De komst van een grote fabriek van de Amerikaanse farmaceut Eli Lilly naar Katwijk is weer een stap dichterbij gekomen. De gemeenteraad heeft een voorlopig positief advies gegeven over de bouwplannen. In het najaar, nadat alle onderzoeken die Eli Lilly voor de vergunningaanvraag heeft gedaan zijn voorzien van een 'second opinion', valt een definitief besluit.

6 uur geleden
Advies: stop met aanpak schoolverzuim via strafrecht

DEN HAAG (ANP) - De strafrechtelijke vervolging van schoolverzuim moet stoppen. Er moet zo snel mogelijk een passend en effectief alternatief komen voor de aanpak van leerlingen die spijbelen. Dat adviseert de Raad voor Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ) in een rapport.

7 uur geleden
Hermans wil wet eigen risico later behandelen, oppositie kwaad

DEN HAAG (ANP) - Gezondheidsminister Sophie Hermans (VVD) wil de behandeling van het wetsvoorstel om het eigen risico te verhogen uitstellen tot na de zomer. Dat werd donderdagavond duidelijk, toen Ingrid Coenradie (JA21) en Diederik van Dijk (SGP) voorstelden de behandeling uit te stellen en Hermans zich daar in kon vinden. Dit zorgde voor woede bij oppositiepartijen PRO, PVV en SP.

7 uur geleden
Rekenkamer: 10.000 ernstige misdrijven uit 2024 niet behandeld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft in 2024 ruim 10.000 aangiften van ernstige misdrijven niet in behandeling genomen. Dat komt neer op een kwart van de aangiften van ernstige misdrijven, meldt de Algemene Rekenkamer op basis van eigen onderzoek.

12 uur geleden
Gijzelnemer café Ede opgenomen in tbs-kliniek voor behandeling

GRONINGEN (ANP) - Corné H. is opgenomen in de Mesdagkliniek in Groningen voor een tbs-behandeling. Dat bevestigt zijn advocaat Jan-Jesse Lieftink aan het ANP na berichtgeving door De Gelderlander. H. was verantwoordelijk voor een urenlange gijzeling in café Petticoat in Ede in maart 2024. Afgelopen december gijzelde hij werknemers van de gevangenis in Vught.

13 uur geleden