Man officieel verdacht van moord op Vlaamse oud-burgemeester
DENDERMONDE (ANP) - De man die naar eigen zeggen wethouder en oud-burgemeester Ilse Uyttersprot van de Vlaamse stad Aalst om het leven heeft gebracht, wordt formeel verdacht van moord. De onderzoeksrechter in Dendermonde besloot woensdag de hechtenis van de verdachte te verlengen. Gelet op het geheim van het onderzoek wordt verder geen informatie over de zaak vrijgegeven, zegt het Openbaar Ministerie.
De 49-jarige man meldde zich dinsdagochtend bij het politiebureau met de mededeling dat hij Uyttersprot had gedood. Volgens het OM gaat het om een misdaad in de relationele sfeer. Vlaamse media melden dat het gaat om Jurgen D., een makelaar uit Aalst die zijn vriendin Uyttersprot zwaar zou hebben toegetakeld met een hamer.
De man is eerder voor geweld veroordeeld, schrijft Het Laatste Nieuws. In 2014 kreeg D. volgens de krant zes maanden voorwaardelijke celstraf opgelegd voor het stalken, belagen en wurgen van zijn ex-vriendin. Hij moest van de rechtbank daarnaast begeleiding zoeken voor zijn "agressieprobleem".
Uyttersprot (53) was tussen 2007 en 2012 burgemeester en later wethouder van Aalst. Haar bevoegdheden werden haar in november ontnomen, onder meer omdat ze vertrouwelijke informatie zou hebben gelekt.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby komt mogelijk na ruim drie maanden voorarrest vrij. De rechtbank van Oslo heeft maandag ingestemd met zijn verzoek om vrijgelaten te worden om bij zijn zieke moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit, te kunnen zijn. Het Openbaar Ministerie is tegen die beslissing in beroep gegaan, melden Noorse media. Tot het beroep dient, blijft Høiby nog vastzitten.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat Israël tijdelijk de aanvallen tegen Iran staakt, nadat het geweld tussen de twee landen opnieuw was opgelaaid. Tegelijkertijd waarschuwt hij Iran dat Israël met "volle kracht" zal terugslaan als Iran opnieuw aanvalt.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland geven de hoop op om samen het gevechtsvliegtuig van de toekomst te bouwen. De onenigheid tussen de betrokken vliegtuigbouwers valt niet op te lossen, hebben ze volgens bronnen geconcludeerd.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal in Libanon blijven strijden tegen Hezbollah, zegt het land bij monde van minister van Defensie Israel Katz. Hij voegde eraan toe dat bij aanvallen van Hezbollah op het noorden van Israël zal worden teruggeslagen met een aanval op het zuiden van Beiroet, waar de militante groepering zich ophoudt.
3 uur geleden