Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man moet 8 ton betalen voor gestolen schilderij Frans Hals Museum

Man moet 8 ton betalen voor gestolen schilderij Frans Hals Museum

DEN BOSCH (ANP) - Een man moet de Nederlandse staat 800.000 euro betalen na heling van een gestolen schilderij uit het Frans Hals Museum in 2002. Hij was eerder in beeld als verdachte na de roof van vijf schilderijen uit het museum in Haarlem, maar werd door de strafrechter vrijgesproken. In de civiele procedure bij de rechtbank in Den Bosch is hij nu wel veroordeeld voor heling van de kostbare doeken.

Het OM kocht enkele jaren na de roof voor een miljoen euro op de zwarte markt vier van de gestolen schilderijen terug. Voordat de transactie van het vijfde schilderij kon doorgaan, werd een aantal verdachten opgepakt. Bijna 2 ton van het bedrag dat de politie betaalde werd teruggevonden bij een vader en zoon uit Den Bosch, maar 8 ton bleef zoek. Dit tweetal was hoofdverdachte in de strafzaak.

Vader en zoon hadden verklaard dat het verdwenen bedrag volledig terecht was gekomen bij een autohandelaar in het Belgische Neerpelt. De rechtbank bepaalde daarom eerder al dat zij het bedrag niet hoefden terug te betalen. Ze gingen wel voor enkele jaren de cel in.

Meer uit Binnenland

Schot gelost bij aanhouding in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.

22 minuten geleden
Explosie bij pand Christenen voor Israël in Nijkerk

NIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.

24 minuten geleden
Bezetters Universiteit Maastricht weer vrij

MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.

7 uur geleden
Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

12 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

12 uur geleden
Door asielnoodopvang rustiger in Ter Apel en Biddinghuizen leeg

TER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.

12 uur geleden
Niemand wordt vervolgd voor dodelijke woningbrand Roermond

ROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.

12 uur geleden