Man met mes tussen tanden in Hoorn wilde 'politie vermoorden'
HOORN (ANP) - Een man onder invloed van wiet en lachgas heeft vrijdagavond in Hoorn geroepen de politie te willen vermoorden. De man bleek in de Liornestraat in die stad hevig zwetend met ontbloot bovenlijf rond te lopen met een mes tussen de tanden. Volgens de politie schreeuwde hij van alles en nog wat en maakte oergeluiden, waarna hij bij komst van agenten een zonnestudio binnen vluchtte.
Daar pleegde hij vervolgens vernielingen en rende weer naar buiten toen hij agenten zag. De politie gebruikte pepperspray om hem te overmeesteren. Hij gaf daarna het gebruik van verdovende middelen toe.
Volgens de politie in Noord-Holland was dit een van meerdere incidenten waarbij drugs vrijdagavond en - nacht een rol speelden. Daarbij moest soms geweld worden gebruikt en raakten enkele politiemensen gewond.
Zo bleken enkele gasten van een camping in Den Burg op Texel onder invloed van lsd te zijn en zich te hebben ontkleed. Een 23-jarige man vloog de politiemensen aan en moest met behulp van pepperspray onder controle worden gebracht. Daarbij raakte een agente gewond. De man en een vrouw zijn aangehouden.
In Haarlem is een 38-jarige man aangehouden op verdenking van diefstal van een camera van een bouwterrein. Hij bleek onder invloed van cocaïne en verkeerde volgens de politie waarschijnlijk in een zogenoemd opwindingsdelier. Na de diefstal liep hij een café in. Bij het verlaten van de kroeg hield de politie hem ondanks hevig verzet aan. Een agente raakte gewond bij de worsteling, maar de verdachte kwam ook niet ongeschonden uit de strijd door de beet van een diensthond.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf Chemours uit Dordrecht moet een boete van maximaal bijna 20 miljoen euro betalen als het de regels voor zogeheten F-gassen blijft overtreden. Deze fluorkoolwaterstoffen zijn zeer krachtige broeikasgassen, die versneld zorgen voor klimaatverandering en opwarming van de aarde.
10 minuten geledenHALSTEREN (ANP) - De sanering van de met chemische stoffen verontreinigde drugsafvalput bij het Brabantse Halsteren stopt. De bodem is nog niet helemaal schoon, daar moet de natuur de komende jaren voor zorgen. De provincie Noord-Brabant volgt via speciale technieken nog een jaar of organismen in de bodem de rest van de vervuiling afbreken. Het zal nog tientallen jaren duren voordat het bos op deze plek in het beschermde natuurgebied de Brabantse Wal weer vol leven staat zoals het was voor de lozingen van het drugsafval, aldus gedeputeerde Hagar Roijackers (natuur en milieu).
13 minuten geledenARNHEM (ANP) - In Arnhem zijn monumentale keldergewelven gesloopt terwijl dit niet had mogen gebeuren, zo laat de gemeente weten. Na de grote brand in het centrum van de stad vorig jaar is juist geprobeerd om de restanten van de historische panden zoveel mogelijk te bewaren. De gemeente noemt de sloop illegaal, pijnlijk en tot nu toe ook onbegrijpelijk.
57 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.
4 uur geledenMUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriëren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.
10 uur geleden