Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man met mes tussen tanden in Hoorn wilde 'politie vermoorden'

Man met mes tussen tanden in Hoorn wilde 'politie vermoorden'

HOORN (ANP) - Een man onder invloed van wiet en lachgas heeft vrijdagavond in Hoorn geroepen de politie te willen vermoorden. De man bleek in de Liornestraat in die stad hevig zwetend met ontbloot bovenlijf rond te lopen met een mes tussen de tanden. Volgens de politie schreeuwde hij van alles en nog wat en maakte oergeluiden, waarna hij bij komst van agenten een zonnestudio binnen vluchtte.

Daar pleegde hij vervolgens vernielingen en rende weer naar buiten toen hij agenten zag. De politie gebruikte pepperspray om hem te overmeesteren. Hij gaf daarna het gebruik van verdovende middelen toe.

Volgens de politie in Noord-Holland was dit een van meerdere incidenten waarbij drugs vrijdagavond en - nacht een rol speelden. Daarbij moest soms geweld worden gebruikt en raakten enkele politiemensen gewond.

Zo bleken enkele gasten van een camping in Den Burg op Texel onder invloed van lsd te zijn en zich te hebben ontkleed. Een 23-jarige man vloog de politiemensen aan en moest met behulp van pepperspray onder controle worden gebracht. Daarbij raakte een agente gewond. De man en een vrouw zijn aangehouden.

In Haarlem is een 38-jarige man aangehouden op verdenking van diefstal van een camera van een bouwterrein. Hij bleek onder invloed van cocaïne en verkeerde volgens de politie waarschijnlijk in een zogenoemd opwindingsdelier. Na de diefstal liep hij een café in. Bij het verlaten van de kroeg hield de politie hem ondanks hevig verzet aan. Een agente raakte gewond bij de worsteling, maar de verdachte kwam ook niet ongeschonden uit de strijd door de beet van een diensthond.

Meer uit Binnenland

Hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in koud Oekraïne

ALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.

4 uur geleden
Korpschef bevestigt dat bedreigde agent Utrecht elders verblijft

DEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.

6 uur geleden
Slachtoffer sextortion: verwoestend voor mijn leven

GRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.

6 uur geleden
Opnieuw drie mannen veroordeeld voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen van 27, 21 en 18 jaar veroordeeld tot taak- en celstraffen voor hun aandeel in de rellen bij het anti-immigratieprotest op het Malieveld op 20 september 2025. Twee van de verdachten moeten daarnaast smartengeld betalen aan dertien politieagenten.

6 uur geleden
Verdachten in zaak Funcaps blijven in de cel

ZWOLLE (ANP) - De twee verdachten in de strafzaak over de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle donderdag bepaald aan het einde van een tweede inleidende zitting tegen verdachten Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Zij worden verdacht van de verkoop van illegale medicijnen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt 58 sterfgevallen die mogelijk een link hebben met middelen die zijn verkocht via de website.

6 uur geleden
Zo'n 7000 gevangenen krijgen 'ramadanpakket'

DEN HAAG (ANP) - Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) deelt ook dit jaar weer 'ramadanpakketten' uit aan gedetineerden. Tijdens de vastenmaand, die over ongeveer twee weken begint, ontvangen zo'n 7000 mensen in gevangenissen door het hele land een pakket. Vorig jaar waren dat er 5500.

8 uur geleden
OM onderzoekt nog eens negen sterfgevallen in zaak Funcaps

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt nog eens negen sterfgevallen, die mogelijk verband houden met medicijnen besteld via website Funcaps. Dat bleek donderdag tijdens een tweede inleidende zitting tegen de twee verdachten, die de website zouden hebben gerund. Het totaal aantal is daarmee opgelopen tot 58. Volgens de officier van justitie zijn in totaal 68 gevallen onderzocht en bleek bij tien gevallen geen sprake van een link.

8 uur geleden