Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man met mes overmeesterd bij kantoor premier België

Man met mes overmeesterd bij kantoor premier België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Bij het kantoor van de Belgische premier Alexander De Croo is een man met een mes overmeesterd door de militaire politie. Er zijn geen gewonden gevallen. Meer details over het incident aan de Wetstraat 16 in Brussel zijn nog niet bekend.

Barend Leyts, directeur communicatie van De Croo, bevestigt de arrestatie en meldt dat de man is overgebracht naar het politiebureau. De Croo laat via Leyts weten dat hij "geschokt is door het incident". "We volgen de situatie op de voet samen met de politie. We zijn opgelucht dat er bij het incident niemand gewond is geraakt", aldus de premier.

De politie meldt dat de man omstreeks 10.00 uur werd opgepakt. Hij zou bedreigingen hebben geuit tegen het aanwezige militaire personeel. Volgens de politie is er momenteel nog geen duidelijkheid over de beweegredenen van de man.

Volgens VTM Nieuws heeft de man geprobeerd het kantoor binnen te dringen. Een cameraploeg van VTM Nieuws stond bij de Wetstraat 10, omdat daar onderhandelingen plaatsvinden voor een nieuwe federale regering. De aanwezige journalisten werden vanwege het incident door de militaire politie opgedragen naar binnen te gaan.

Meer uit Buitenland

Geen absolute meerderheid voor AfD in Saksen-Anhalt

MAAGDENBURG (ANP) - De radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD) heeft bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt net geen absolute meerderheid behaald. Uit de voorlopige resultaten blijkt dat AfD 43,8 procent van de stemmen kreeg. Dat is twee keer zo veel als tijdens de verkiezingen van 2021.

56 minuten geleden
Meerdere doden bij crash vrachtvliegtuig op landingsbaan Miami

MIAMI (ANP/AFP/RTR) - Bij een ongeluk met een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air op het Miami International Airport zijn zondag minstens vijf mensen om het leven gekomen. Dat heeft de burgemeester van de stad in de Amerikaanse staat Florida bevestigd. Vijf anderen raakten gewond, van wie drie in kritieke toestand verkeren.

5 uur geleden
Veel doden en gewonden bij explosie van vuurwerk in kerk Mexico

SANTA MARIA CANCHESDA (ANP/AFP/DPA) - Bij een ontploffing van vuurwerk in een kerk tijdens een dorpsfeest in Mexico zijn minstens tien mensen omgekomen en meer dan zestig mensen gewond geraakt. Dat meldt de regering van de centraal gelegen Mexicaanse staat Mexico.

5 uur geleden
Vliegtuig schiet door op landingsbaan Miami en raakt voertuigen

MIAMI (ANP/RTR) - Een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air, een Boeing 767, is zondag aan het einde van een landingsbaan op Miami International Airport doorgeschoten. Het vliegtuig raakte daarbij meerdere voertuigen en vloog in brand.

6 uur geleden
Roussel is weer communistische presidentskandidaat in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Fabien Roussel is net als in 2022 de kandidaat van de Franse Communistische Partij (PCF) in de Franse presidentsverkiezingen van 2027. Dat heeft hij bekendgemaakt op de Franse zender TF1. Roussel is burgemeester van Saint-Amand-les-Eaux, een plaats nabij de grens met België.

6 uur geleden
President Libanon vraagt ​​VS hulp na dodelijke aanvallen Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft er bij Washington en de internationale gemeenschap "dringend" op aangedrongen te helpen een einde te maken aan de Israëlische aanvallen op zijn land. Zondag kwamen daarbij volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid zeker zeven mensen om het leven, ondanks een bestand en een raamovereenkomst die bedoeld zijn om het geweld te stoppen.

9 uur geleden
CDU-lijsttrekker erkent nederlaag bij verkiezingen Saksen-Anhalt

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De CDU-lijsttrekker in Saksen-Anhalt heeft erkend dat zijn partij heeft gefaald bij de deelstaatsverkiezingen. "Het is voor ons een nederlaag", aldus Sven Schulze, de huidige premier van Saksen-Anhalt, bij de Duitse omroep ARD.

9 uur geleden